× بستن تبلیغات
دسامبر
2
2017

نانو تکنولوژی

نانو تکنولوژی
دسته: فیزیک
بازدید: 7 بار

فرمت فایل: doc
حجم فایل: 238 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 163

نانو تکنولوژی چیست؟ نانوتكنولوژی تولید كارآمد مواد و دستگاهها و سیستمها با كنترل ماده در مقیاس طولی نانومتر، و بهره برداری از خواص و پدیده های نوظهوری است كه در مقیاس نانو توسعه یافته اند

قیمت فایل فقط 11,000 تومان

خرید

نانو تکنولوژی

نانو تکنولوژی چیست؟

نانوتكنولوژی تولید كارآمد مواد و دستگاهها و سیستمها با كنترل ماده در مقیاس طولی نانومتر، و بهره برداری از خواص و پدیده های نوظهوری است كه در مقیاس نانو توسعه یافته اند

اصول بنیادی

یک نانومتر یک میلیاردم متر است. برای سنجش طول پیوندهای کربن-کربن، یا فاصلهٔ میان دو اتم بازهٔ ۱۲ تا ۱۵ نانومتر به کار می‌رود؛ همچنین طول یک جفتِ دی‌ان‌آ نزدیک به ۲ نانومتراست. و از سوی دیگر کوچک‌ترین باکتری سلول‌دار ۲۰۰ نانومتر است. اگر بخواهیم برای دریافتن مفهوم اندازهٔ یک نانومتر نسبت به متر سنجشی انجام دهیم می‌توانیم اندازهٔ آن را مانند اندازهٔ یک تیله به کرهٔ زمین بدانیم. یا به شکلی دیگر یک نانومتر اندازهٔ رشد ریش یک انسان در طول زمانی است که برای بلند کردن تیغ از صورتش باید بگذرد.

فناوری نانو کاربردهای گسترده‌ای در دانش‌های گوناگون دارد که از موردهای مهم آن می‌توان به کاربردهایش در پزشکی برای ساخت داروهای بدون اثرهای جانبی اشاره کرد که تنها بر یک بافت ویژه تأثیر می‌گذارند. از انواع کاربرد ها می‌توان در ساخت نانو جوراب ها ، نانو لوله‌های کربنی و … اشاره کرد.

یک نانومتر چقدر است؟

یک نانومتر یک میلیاردم متر است. این مقدار حدودا چهار برابر قطر یک اتم است. مکعبی با ابعاد 2.5 نانومتر ممکن است حدود 1000 اتم را شامل شود. کوچکترین آی سیهای امروزی با ابعادی در حدود 250 نانومتر در هر لایه به ارتفاع یک اتم ، حدود یک میلیون اتم را در بردارند. در مقایسه یک جسم نانومتری با اندازه‌ای حدود 10 نانومتر ، هزار برابر کوچکتر از قطر یک موی انسان است.

امکان مهندسی در مقیاس مولکولی برای اولین بار توسط ریچارد فاینمن، برنده جایزه نوبل فیزیک مطرح شد. فاینمن طی یک سخنرانی در انستیتو تکنولوژی کالیفرنیا در سال 1959 اشاره کرد که اصول و مبانی فیزیک امکان ساخت اتم به اتم چیزها را رد نمی‌کند. وی اظهار داشت که می‌توان با استفاده از ماشینهای کوچک ماشینهایی به مراتب کوچکتر ساخت و سپس این کاهش ابعاد را تا سطح خود اتم ادامه داد .

همین عبارتهای افسانه وار فاینمن راهگشای یکی از جذابترین زمینه‌های نانو تکنولوژی یعنی ساخت روباتهایی در مقیاس نانو شد. در واقع تصور در اختیار داشتن لشکری از نانو ماشینهایی در ابعاد میکروب که هر کدام تحت فرمان یک پردازنده مرکــــزی هستند، هر دانشمندی را به وجد می‌آورد. در رویای دانشمـــــــندانی مثل جی استورس هال و اریک درکسلر این روباتها یا ماشینهای مونتاژکن کوچک تحت فرمان پردازنده مرکزی به هر شکل دلخواهی در می‌آیند.

شاید در آینده‌ای نه چندان دور بتوان به کمک اجرای برنامه ای در کامپیوتر ، تخت خوابتان را تبدیل به اتومبیل کنید و با آن به محل کارتان بروید.

چرا این مقــیاس طول اینقدر مهم است؟

خواص موجی شکل (مکانیک کوانتومی ) الکترونهای داخل ماده و اثر متقابل اتمها با یکدیگر از جابجایی مواد در مقیاس نانومتر اثر می‌پذیرند. با تولید ساختارهایی در مقیاس نانومتر ، امکان کنترل خواص ذاتی مواد ازجمله دمای ذوب ، خواص مغناطیسی ، ظرفیت بار و حتی رنگ مواد بدون تغییر در ترکیب شیمیایی بوجود می‌آید. استفاده از این پتانسیل به محصولات و تکنولوژی های جدیدی با کارآیی بالا منتهی می‌شود که پیش از این میسر نبود .

نظام سیستماتیک ماده در مقیاس نانومتری ، کلیدی برای سیستمهای بیولوژیکی است. نانوتکنولوژی به ما اجازه می‌دهد تا اجزاء و ترکیبات را داخل سلولها قرار داده و مواد جدیدی را با استفاده از روشهای جدید خود_اسمبلی بسازیم. در روش خود_اسمبلی به هیچ روبات یا ابزار دیگری برای سرهم کردن اجزاء نیازی نیست. این ترکیب پر قدرت علم مواد و بیوتکنولوژی به فرآیندها و صنایع جدیدی منتهی خواهد شد .

ساختارهایی در مقیاس نانو مانند نانو ذرات و نانولایه‌ها دارای نسبت سطح به حجم بالایی هستند که آنها را برای استفاده در مواد کامپوزیت ، واکنشهای شیمیایی ، تهیه دارو و ذخیره انرژی ایده‌ال می‌سازد. سرامیکهای نانوساختاری غالبا سخت‌تر و غیرشکننده‌تر از مشابه مقیاس میکرونی خود هستند. کاتالیزورهای مقیاس نانو راندمان واکنشهای شیمیایی و احتراق را افزایش داده و به میزان چشمگیری از مواد زائد و آلودگی آن کم می‌کنند . وسایل الکترونیکی جدید ، مدارهای کوچکتر و سریعتر و … با مصرف خیلی کمتر می‌توانند با کنترل واکنشها در نانوساختار بطور همزمان بدست آیند. اینها تنها اندکی از فواید و مزایای تهیه مواد در مقیاس نانومتر است .

منافع نانوتکنولوژی چیست؟

مفهوم جدید نانوتکنولوژی آنقدر گسترده و ناشناخته است که ممکن است روی علم و تکنولوژی در مسیرهای غیرقابل پیش بینی تاثیر بگذارد.محصولات موجود نانوتکنولوژی عبارتنداز:لاستیکهای مقاوم در برابر سایش که از ترکیب ذرات خاک رس با پلیمرها به دست آمده اند،شیشه هایی که خود به خود تمیز میشوند،مواد دارویی که در مقیاس نانو ذرات درست شده اند،ذرات مغناطیسی باهوش برای پمپهای مکنده و روان ساز ها،هد دیسکهای لیزری و مغناطیسی که با کنترل دقیق ضخامت لایه ها از یفیت بالاتری برخوردارند،چاپگرهای عالی با استفاده از نانو ذرات با بهترین خواص جوهر و رنگدانه و غیره.


قابلیتهای محتمل تكنیكی نانوتكنولوژی عبارتند از:

 1-محصولات خوداسمبل

2-كامپیوترهایی با سرعت میلیاردها برابر كامپیوترهای امروزی

  3- اختراعات بسیار جدید ( كه امروزه ناممكن است)

4-سفرهای فضایی امن و مقرون به صرفه

 5-نانوتكنولوژی پزشكی كه درواقع باعث ختم تقریبی بیماریها، سالخوردگی و مرگ و میر خواهد شد.

 6-دستیابی به تحصیلات عالی برای همه بچه‌های دنیا

7-احیاء و سازماندهی اراضی                                                            

نانوتكنولوژی به زبان ساده


علم و فناوری نانو ( نانو علم و نانو تكنولوژی) توانائی بدست گرفتن كنترل ماده در ابعاد نانومتری (ملكولی) و بهره برداری از خواص و پدیده های این بعد در مواد، ابزارها و سیستم های نوین است. این تعریف ساده خود دربرگیرنده معانی زیادی است. به عنوان مثال فناوری نانو با طبیعت فرا رشته ای خود، در آینده در برگیرنده همه فناوریهای امروزین خواهد بود و به جای رقابت با فناوریهای موجود، مسیر رشد آنها را در دست گرفته و آنها را به صورت « یك حرف از علم» یكپارچه خواهد كرد.

میلیونها سال است كه در طبیعت ساختارهای بسیار پیچیده با ظرافت نانومتری – مثل یك درخت یا یك میكروب – ساخته می شود. علم بشری اینك در آستانه چنگ اندازی به این عرصه است، تا ساختارهائی بی نظیر بسازد كه در طبیعت نیز یافت نمی شوند. فناوری نانو كاربردهای را به منصه ظهور می رساند كه بشر از انجام آن به كلی عاجز بوده است و پیامدهائی را در جامعه برجا می گذارد كه بشر تصور آنها را هم نكرده است. به عنوان مثال:

ساخت مواد بسیار سبك و محكم برای مصارف مرسوم یا نوورشكستگی صنایع قدیمی همچون فولاد با ورود تجاری مواد نو كاهش یافتن شدید تقاضا برای سوخت های فسیلی همه گیر شدن ابر كامپیوترهای بسیار قوی، كوچك و كم مصرف سلاحهای سبك تر، كوچكتر، هوشمند تر، دوربردتر، ارزانتر و نامرئی تر برای رادار شناسایی فوری كلیه خصوصیات ژنتیكی و اخلاقی و استعدادهای ابتلا به بیماری ارسال دقیق دارو به آدرس های مورد نظر در بدن و افزایش طول عمر از بین بردن كامل عوامل خطرناك جنگ شیمیائی و میكروبی از بین بردن كامل ناچیز ترین آلاینده های شهری و صنعتی سطوح و لباسهای همیشه تمیز و هوشمند تولید انبوه مواد و ابزارهائی كه تا قبل از این عملی و اقتصادی نبوده اند ، و بسیاری از موارد غیر قابل پیش بینی دیگر…


 دکتر درکسلر در همایش جهانی نظام علمی در زمینه نانوتكنولوژی اظهار كرده است: “در جهان اطلاعات ، تكنولوژیهای دیجیتالی را سریع، ارزان، كامل و عاری از هزینه‌بری یا پیچیدگی محتوایی كپی ‌برداری نموده‌اند. حال اگر همین وضعیت در جهان ماده اتفاق بیافتد چه می‌شود. هزینه تولید یك تن ‌تری بیت تراشه‌های تقریبا معادل با هزینه بری ناشی از تولید همان مقدار فولاد میشود.

دکتر بوکی بالز رییس هییت تحقیقاتی دانشثگاه رایس و کاشف اسمبلی میگوید:”نانوتکنولوژی روند زیانبار ناشی از انقلاب صنعتی را معکوس خواهد کرد.”

در مقدمه مقاله نانوتکنولوژی که توسط آقایان پرگمیت و پترسون در سال 1993 نگاشته شده چنین آمده است:

تصور كنید قادرید با نوشیدن دارو كه در آب میوه مورد علاقه‌تان حل شده است سرطان را معالجه كنید . یك ابر كامپیوتر را كه به اندازه یك سلول انسان است در نظر بگیرید. یك سفینه فضایی 4 نفره كه به دور مدار زمین میگردد با هزینه‌ای در حدود یك خودروی خانوادگی تجسم كنید.

موارد فوق، فقط تعداد محدودی از محصولات انتظار رفته از نانوتكنولوژی هستند. انسان در معرض یك انقلاب اجتماعی تسریع شده و قدرتمند است كه ناشی از علم نانوتكنولوژی است. در آینده نزدیك گروهی از دانشمندان قادر به ساخت اولین آدم آهنی با مقیاس نانومتری می‌گردند كه قادر به همانندسازی است. طی چند سال با تولید پنج میلیارد تریلیون نانوروبات ، تقریبا تمامی فرایندهای صنعتی و نیروی كار كنونی از رده خارج خواهند شد. كالاهای مصرفی به وفور یافت‌شده ، ارزان، شیك و با دوام خواهند شد. دارو یك جهش سریع و كوانتومی را به جلو تجربه خواهد نمود. سفرهای فضایی و همانندسازی امن و مقرون به صرفه خواهند شد. به این دلایل و دلائلی دیگر، سبكهای زندگی روزمره در جهان بطور زیربنایی متحول خواهد شد و الگوی رفتاری انسانها تحت‌الشعاع این روند قرار خواهد گرفت.


سه فناوری تسخیركننده:

از طرفی شاید بتوان گفت تسخیركنندگان علم و فناوری آینده در سه گروه فناوری اطلاعات، نانوفناوری و زیست فناوری خلاصه می شوند.

قرارگیری مقادیر و حجم زیادی از اطلاعات در فضائی كوچك از ابعاد هم گرائی نانوفناوری و فناوری اطلاعات می باشد از طرفی در زیست فناوری و یا به عبارتی برای زیست شناسان قرار گیری حجم زیادی از اطلاعات در یك فضای بسیار كوچك موضوعی بسیار آشنا می باشد.

در كوچكترین سلول انسانی همه اطلاعات مربوط به یك موجود زنده از قبیل رنگ مو، رشد استخوان و عصب ها وجود دارد. حتی در قسمت بسیار كوچكی از سلول كه شامل حدوداً پنجاه اتم می باشد همه این اطلاعات ذخیره می گردد (به نام دی ان ا  نه تنها سطح یا به عبارتی تعداد اتم ها بلكه نحوه قرار گرفتن این زنجیره ها در ذخیره سازی اطلاعات زیستی اهمیت دارد). شاید یكی از علل هم گرائی این فناوری و فناوری اطلاعات وجود همین مسائل مشترك این سه فناوری است.


چه انتظاری باید از نانوتكنولوژی داشت:

 این تكنولوژی جدید توانایی آن را دارد كه تاثیری اساسی بر كشورهای صنعتی در دهه های آینده بگذارد . در اینجا به برخی از نمونه های عملی در زمینه نانوتكنولوژی كه بر اساس تحقیقات و مشاهدات بخش خصوصی به دست آمده است ، اشاره می شود.

انتظار می رود كه مقیاس نانومتر به یك مقیاس با كارایی بالا و ویژگیهای منحصربفرد ، طوری ساخته خواهند شد كه روش شیمی سنتی پاسخگوی این امر نمی تواند باشد.

 نانوتكنولوژی می تواند باعث گسترش فروش سالانه 300 میلیارد دلار برای صنعت نیمه هادیها و 900 میلیون دلار برای مدارهای مجتمع ، طی 10 تا 15 سال آینده شود.

نانوتكنولوژی ، مراقبتهای بهداشتی ، طول عمر ، كیفیت و تواناییهای جسمی بشر را افزایش خواهد داد.

تقریبا نیمی از محصولات دارویی در 10 تا 15 سال آینده متكی به نانوتكنولوژی خواهد بود كه این امر ، خود 180 میلیارد دلار نقدینگی را به گردش درخواهد آورد.

كاتالیستهای نانوساختاری در صنایع پتروشیمی دارای كاربردهای فراوانی هستند كه پیش بینی شده است این دانش ، سالانه 100 میلیارد دلار را طی 10 تا 15 سال آینده تحت تاثیر قرار دهد.

نانوتكنولوژی موجب توسعه محصولات كشاورزی برای یك جمعیت عظیم خواهد شد و راههای اقتصادی تری را برای تصویه و نمك زدایی آب و بهینه سازی راههای استفاده از منابع انرژیهای تجدید پذیر همچون انرژی خورشیدی ارائه نماید . بطور مثال استفاده از یك نوع انباره جریان گذرا با الكترودهای نانولوله كربنی كه اخیرا آزمایش گردید ، نشان داد كه این روش 10 بار كمتر از روش اسمز معكوس ، آب دریا را نمك زدایی می كند.

انتظار می رود كه نانوتكنولوژی نیاز بشر را به مواد كمیاب كمتر كرده و با كاستن آلاینده ها ، محیط زیستی سالمتر را فراهم كند . برای مثال مطالعات نشان می دهد در طی 10 تا 15 سال آینده ، روشنایی حاصل از پیشرفت نانوتكنولوژی،مصرف جهانی انرژی را تا 10 درصد كاهش داده ، باعث صرفه جویی سالانه 100 میلیارد دلار و همچنین كاهش آلودگی هوا به میزان 200 میلیون تن كربن شود…………

قیمت فایل فقط 11,000 تومان

خرید

برچسب ها : دانلود مقاله نانو تکنولوژی , خرید مقاله نانو تکنولوژی , خرید و دانلود مقاله نانو تکنولوژی , دانلود و خرید مقاله نانو تکنولوژی , دانلود رایگان مقاله نانو تکنولوژی

لینک منبع

The post نانو تکنولوژی appeared first on سایت مقاله.

لینک منبع و پست :

نانو تکنولوژی


https://sitemaghale.000webhostapp.com/%d9%86%d8%a7%d9%86%d9%88-%d8%aa%da%a9%d9%86%d9%88%d9%84%d9%88%da%98%db%8c/

فناوری نانو – ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
https://fa.wikipedia.org/wiki/فناوری_نانو‎Cached
Similarفناوری نانو، نانوفناوری یا نانوتکنولوژی رشته‌ای از دانش کاربردی و فناوری است که
جستارهای گسترده‌ای را پوشش می‌دهد. موضوع اصلی آن نیز مهار ماده یا دستگاه‌های در ابعاد
کمتر از یک میکرومتر، معمولاً حدود ۱ تا ۱۰۰ نانومتر است. در واقع نانو تکنولوژی فهم و
به کارگیری خواص جدیدی از مواد و سیستمهایی در این ابعاد است که اثرات فیزیکی …

‎۱ تاریخچه فناوری نانو – ‎۸ رابطه نانو تکنولوژی و معماری – ‎۹ کاربرد نانوتکنولوژی در …فناوری نانو (نانو تکنولوژی) چیست؟ – مركز تحقيقات و فناوري …
autoir.ir/fa/فناوری-نانو-نانو-تکنولوژی-چیست؟/‎Cached
Similarنانوتکنولوژي یا ریزذره ها (Nanotechnology)، فناوري جديد است که تمام دنيا را فرا
گرفته است و به تعبير دقيقتر “نانو تکنولوژي بخشي از آينده نيست بکله همه آينده
است” . در اين نوشتار بعد از تعريف نانوتکنولوژی ( فناوری نانو ) و بيان کاربردهاي
آن دلايل و ضرورتهاي توجه به اين فناوري آورده شده است: تعريف نانو تکنولوژی و …
ستاد ويژه توسعه فناوري نانو
www.nano.ir/‎Cached
Similarسايت ستاد ويژه توسعه فناوري نانو، شامل آخرين اطلاعات فناوري نانو ( نانوتکنولوژي
) در زمينه هاي نانوساختارها، نانولوله ها، نانومواد، کاربرد در پزشکي، الکترونيک،
نساجي و …. است. اخبار، مقالات، آموزش نانو، فهرست محققان نانو، کتب، سمينارها، واژه
نامه ( ديکشنري ) و امکان ثبت درخواست براي حمايت تشويقي ازجمله بخشهاي سايت
هستند.
: نانو تکنولوژی به زبان ساده – دانشنامه رشد
daneshnameh.roshd.ir/…/mavara-index.php?page=نانو+تکنولوژی…‎Cached
Similarنانو تکنولوژی مطالعه ذرات در مقیاس اتمی برای کنترل آنهاست. هدف اصلی اکثر
تحقیقات نانو تکنولوژی شکل‌ دهی ترکیبات جدید یا ایجاد تغییراتی در مواد موجود
است. نانو تکنولوژی در الکترونیک ، زیست ‌شناسی ، ژنتیک ، هوانوردی و حتی در
مطالعات انرژی بکار برده می‌شود.
Images for نانو تکنولوژی

نانو تکنولوژی چیست؟ – مدیاسافت
mediasoft.ir/نانو-تکنولوژی-چیست؟/‎Cached
Similar18 ژوئن 2016 … ایده و مفهوم علوم نانو و نانو تکنولوژی با سخنرانی فیزیکدانی به اسم ریچارد فاینمن
در هم اندیشی انجمن فیزیک آمریکا در موسسه فناوری کالیفرنیا پا گرفت.
کارشناسی ارشد نانو تکنولوژی پزشکی – مسیر ایرانی
iranianpath.com/…Nanotechnology/معرفی-کامل-رشته-کارشناسی-ارشد-نانو-تکنولوژی-پزشکی3599.html‎Cached
Similarمعرفی کامل رشته کارشناسی ارشد نانو تکنولوژی پزشکی، برنامه درسی(سرفصل) و
تعداد واحدها، دانشگاه های پذیرنده، رشته های دکترای مربوطه، فرصت های شغلی و
بازارکار.
جاشا اسمیت: نانو تکنولوژی جدید برای شناخت زودهنگام سرطان | TED …

► 12:26https://www.ted.com/talks/joshua_smith_new_nanotech_to_catch_cancer_early?language=fa
8 Feb 2017 – 12 min
چه میشود اگر تمامی خانه ها سیستم تشخیص زودهنگام سرطان داشتند؟ محقق جاشا اسمیت توسعه می دهد “هشداردهنده سرطان نانو بیو تکنولوژی” را که اثر بیماری هارا در نشانگر …
فناوری نانو یا نانو تکنولوژی – آزمایشگاه متالورژی جهاد شریف
met.jdsharif.ac.ir/…های…نانو/136-فناوری-نانو-یا-نانو-تکنولوژی‎Cachedفناوری نانو یا نانوتکنولوژی رشته‌ای از دانش کاربردی و فناوری است که موضوعات
گسترده‌ای را پوشش می‌دهد. موضوع اصلی آن فرآوری مواد یا کار کردن با تجهیزاتی در
ابعاد کمتر از یک میکرومتر، معمولاً حدود ۱ تا ۱۰۰ نانومتر است. در واقع نانو تکنولوژی
فهم و به کارگیری خواص جدیدی از مواد و سیستمهایی در این ابعاد است که اثرات
فیزیکی …
نانو تکنولوژی – ویکی‌کتاب
https://fa.wikibooks.org/wiki/نانو_تکنولوژی‎Cached
Similarاستفاده‌های نانو تکنولوژی در حمل و نقل: نیروی بالا، وزن سبک جهت راندمآن بالا مصرف
سوخت. سنسورهای دمای بسیار بالا جهت استفاده در زیر کاپوت ماشین. گسترش
صفحات نمایش دهنده. تکنولوژی باطری. لاستیک‌هایی با مقاومت بسیار بالا. اتوبان‌های
اتوماتیک. بدنهٔ ضدّ حرارت با روکش‌های بسیار مقاوم. امنیت دفاعی (سیستم‌های دفاعی):
با …
همایش های نانو تکنولوژی : همایش ها ، کنفرانس ها و سمینار ها – باهمایش
www.bahamayesh.com/g/nano/‎Cached
Similarکنفرانس های نانو تکنولوژی سال 1395 – کنفرانس های نانو تکنولوژی سال های گذشته
– اطلاع رسانی آخرین همایش های ملی و بین المللی – خبرنامه – آموزش – اخبار.
عکس … ایران پنجمین کشور جهان در نانو تکنولوژی – العالم
fa.alalam.ir/news/…/عکس—–ایران-پنجمین-کشور-جهان-در-نانو-تکنولوژی
16 مه 2017 … طبق گزارش مرجع آماری فنانوری نانو در دنیا (statnano)، ایران از ابتدای سال 2017 تا
ماه می (اردیبهشت 96) با تولید 2529 مقاله ISI درباره فناوری نانو توانسته مقام پنجم
دنیا را کسب کند، این در حالیست که ایران درسال 92 رتبه هشتم دنیا را داشت.
محصولات فناوری نانو ایران
nanoproduct.ir/‎Cached
Similarبهداشت و سلامت ۴۵ · تجهیزات ساخت و تولید ۴۵ · کالای خانگی ۴۱ · نساجی و پوشاک ۲۹
· تجهیزات شناسایی و آنالیز ۲۹ · عمران و ساختمان ۲۴ · نانومواد ۲۱ · رنگ و رزین ۱۷ ·
خودرو و حمل و نقل ۱۵ · انرژی، نفت و صنایع وابسته ۱۴ · دارو و پزشکی ۱۴ · محصولات و
تجهیزات نانو الیاف ۱۳ · آب و محیط زیست ۹ · پلیمر و کامپوزیت ۶ · محصولات و
تجهیزات …
بسیار جالب – قدرت نانو تکنولوژی – آپارات

► 8:08https://www.aparat.com/v/NGwC5/بسیار_جالب_-_قدرت_نانو_تکنولوژی
5 May 2014 – 8 min
هزاره سوم فناوری نانو موج چهارم انقلاب صنعتی، پدیده‌ای عظیم است که در تمامی گرایشات علمی راه یافته واز فناوریهای نوینی است که با سرعت هرچه تمام ت.
آپارات – نانو تکنولوژی
https://www.aparat.com/result/نانو_تکنولوژی‎Cachedاسفنج و فوم ضد آتش و نسوز نانو تکنولوژی · فخر اندیش آریا. 50 بازدید. -. 2 هفته
پیش. 5:34 · نانوجهش ۱۰: لباس های آینده با نانو تکنولوژی · جهش. 688 بازدید. -. 1 ماه
پیش. 7:57 · تکنولوژی نانو و سه استفاده مهم · ۩ ۩ ۩ ((-BEST-VIDEO-… 228 بازدید. -.
1 ماه پیش. 6:45 · نانو تکنولوژی چیست ؟ ۩۩۩۩ آرین اول ۩۩۩۩. 826 بازدید. -. 1 سال
پیش.
نانو تکنولوژی Nanotechnology! – نماشا

► 4:35www.namasha.com/v/sheVnRH1
18 Oct 2015 – 5 min
این کلیپ رو حتما ببینید! کانال مارا در تلگرام دنبال نمایید ⬇ Telegram.me/PicoAi تو این کلیپ بعضی از اشیا با نانو تکنولوژی ساخته شدن و من …
دانشکده:نانوتکنولوژی – Wikiversity
https://beta.wikiversity.org/wiki/دانشکده:نانوتکنولوژی‎Cached28 ا کتبر 2011 … فناوری نانو یا نانوتکنولوژی رشته‌ای از دانش کاربردی و فناوری است که جستارهای
گسترده‌ای را پوشش می‌دهد. موضوع اصلی آن نیز مهار ماده یا دستگاه‌های در ابعاد کمتر از
یک میکرومتر، معمولاً حدود ۱ تا ۱۰۰ نانو متر است. در واقع نانو تکنولوژی فهم و به
کارگیری خواص جدیدی از مواد و سیستمهایی در این ابعاد است که اثرات …
فناوری نانو چیست؟ – باشگاه خبرنگاران
www.yjc.ir/fa/news/4987327/فناوری-نانو-چیست‎Cached
Similar22 سپتامبر 2014 … به گزارش خبرنگار فناوری‌های نوین باشگاه خبرنگاران؛ فناوری نانو یا
نانوتکنولوژی رشته‌ای از دانش کاربردی و فناوری است که جستارهای گسترده‌ای را
پوشش می‌دهد. موضوع اصلی آن نیز مهار ماده یا دستگاه‌های در ابعاد کمتر از یک میکرومتر،
معمولاً حدود ۱ تا ۱۰۰ نانومتر است. در واقع نانو تکنولوژی فهم و به کارگیری خواص …
نانو تکنولوژی – بلاگ 100 نیاز
blog.100niaz.com/tag/نانو-تکنولوژی/‎Cachedنانوتکنولوژی چیست؟ در سال ۱۹۵۹ دانشمندی به نام ریچارد فینمن که برنده جایزه نوبل
بود, در انستیتو تکنولوژی کالیفرنیا سخنرانی مشهوری ایراد کرد. او در این
سخنرانی گفت که ما می توانیم چیزهای کوچکی بسازیم مثلاً… Google+ LinkedIn
WhatsApp Telegram …
پژوهشکده علوم فناوری نانو دانشگاه صنعتی شریف
nano.sharif.ir/‎Cached
Similarارائه دوره دکتری در علوم و فناوری نانو از سال 1384، پذیرش دانشجوی دکتری در دوازده
دوره و فارغ التحصیلی 45 دانشجوی دکتري; ايجاد دوره فرادکتري با حمايت دانشگاه
صنعتي شريف و ستاد فناوري نانو رياست جمهوري و پذیرش محققان پسادکتری; ایجاد
هفت آزمایشگاه تحقیقاتی و استقرار و راه اندازی تجهیزات جدید مرتبط با نانوفناوری
در …
باشگاه نانو
nanoclub.ir/‎Cached
Similarالمپیاد نانو. هشتمین المپیاد دانش آموزی علوم و فناوری نانو · توانا. شبکه آزمایشگاه های
آموزشی فناوری نانو · جشنواره. جشنواره دانش آموزی علوم و فناوری نانو · زنگ نانو. ماهنامه
دانش آموزی علوم و فن آوری نانو · آموزش. دوره‌های آموزشی مقدماتی و پیشرفته فناوری نانو
· نانو در استان‌ها. گزارشی از فعالیت های نانو در استان های کشور · اخبار نانو.
شبکه آزمایشگاهی فناوری نانو |صفحه اصلی
nanolab.ir/‎Cached
Similarشبکه آزمایشگاهی فناوری‌ نانو با هدف تسهیل در دسترسی پژوهشگران و صنایع به
خدمات آزمایشگاهی و حمایت از توسعه زیرساخت آزمایشگاهی حوزه فناوری نانو در کشور،
ایجاد شده است. دسترسی سریع به اطلاعات تجهیزات و آزمایشگاه‌های موجود در نقاط
مختلف کشور و آگاهی از برنامه‌ زمانی کارگاه‌های آموزشی و سرفصل‌های دوره‌های آموزشی
تخصصی …
نانوتكنولوژي پزشكي – معاونت آموزشي دانشگاه
education.tums.ac.ir/IPPWebV1C037/…/WebSiteFile1071.aspx?…‎Cached
Similarدر بخشي از نانوتكنولوژي كه تحت عنوان نانوتكنولوژي مرطوب ناميده مي‌شود به مطالعه و
بررسي سيستم‌هاي زيست محيطي در مقياس نانومتري پرداخته مي‌شود. نانوتكنولوژي
پزشكي در اين بخش قرار دارد. اين شاخه از علم وابسته به چندين رشته از جمله فيزيك،
مهندسي شيمي، زيست شناسي و… مي‌باشد. در حقيقت نانوتكنولوژي پزشكي فكن …
فناوری نانو چیست ؟ تعریف فناوری نانو به زبان ساده – مرجع فناوری نانو
nanogil.ir/فناوری-نانو-چیست/‎Cached
Similarفناوری نانو ، یک فناوری نوظهور و بسیار پیشرفته است. فناوری نانو چیست ؟ در این
مطلب فناوری نانو را به زبان ساده و قابل فهم برای همه توضیح می دهیم.
تماشا | برخی اختراعات با زمینه نانو تکنولوژی | مجله علمی

► 8:08tamasha.com/v/Bjqw
24 Dec 2016 – 8 min
بدون شک یکی از بهترین اختراعات بشر، نانو و پیشرفت در زمینه نانو تکنولوژی بوده است.
قدرت کابالا: شگردی برای روح و روان – Google Books Result
https://books.google.co.uk/books?id=yEVRDQAAQBAJ
یهودا برگ – ‎
۹۶ به کابالیست ها قطعیت می بخشند دانشمندهای پیشتاز در نانو تکنولوژی به
نتایجی مشابه کابالیستهای باستان در مورد فضا دست یافته اند. به صورتی خلاصه
توضیح می دهیم؛ نانو تکنولوژی اشاره به دانشی استفاده از اتم ها و ملکول ها دارد =
چیزهایی که زمانی باور نکردنی تصور می شد. گزاره ی نانو اشاره به نانومتر (mm) دارد
که معنایش …انجمن نانو تکنولوژی – دانشکده شیمی
chemistry.tabrizu.ac.ir/fa/page/1668/انجمن-نانو-تکنولوژی‎Cached
Similarاولین نهاد تایید شده توسط ستاد نانو فناوری ریاست جمهوری در شمال غرب کشور انجمن
علمی نانو تکنولوژی دانشگاه تبریز در تاریخ 3/12/1389…
نمایشگاه نانوتکنولوژی یونان (Nanotexnology ) (09-16 تیر 1397 …
https://ilikevents.com/fa/event/1237-thessaloniki-nanotexnology‎Cachedنمایشگاه نانوتکنولوژی یونان (Nanotexnology ) از 09 الی 16 تیر 1397 در شهر
تسالونیکی کشور یونان برگزار می گردد. ارائه اطلاعات بیشتر و خدمات تخصصی
مانند تور نمایشگاه نانوتکنولوژی یونان (Nanotexnology )، رزرو بلیط هواپیما،
رزروهتل، اخذ ویزا و تنظیم قرارهای ملاقات برای علاقمندان به حضور در این رویدادها.
نانوتکنولوژی یا فناوری نانو چیست؟ – YouTube

► 2:22https://www.youtube.com/watch?v=dc63g9wo6Qc
24 Mar 2014 – 2 min – Uploaded by USAdar Farsi
The SECOND Official Ultra-Ever Dry Video – Superhydrophobic coating – Repels almost any liquid …
گروه نانو تکنولوژی پزشکی – دانشکده علوم نوین
adv-fac.tbzmed.ac.ir/Page/24/گروه-نانو-تکنولوژی-پزشکی.html‎Cached
Similarنانوفناوری پزشکی ( نانوتکنولوژی). نانو فناوری پزشکی شاخه ای از علم پزشکی
است که فناوری نانو را در علم پزشکی بکار می گیرد. نانوفناوری پزشکی می تواند در
رشد حوزه های مختلف پزشکی اعم از دارورسانی، مهندسی بافت، بیوسنسورها، پزشکی
ترمیمی و ….تاثیرمثبتی ایفا کند. مدیر گروه: سرکار خانم دکتر سودابه داوران
کاربرد نانوتکنولوژی در پزشکی | Mariyet Zahedi nik | Pulse | LinkedIn
https://www.linkedin.com/…/کاربرد-نانوتکنولوژی-در-پزشکی-mariyet-zahedi-nik‎Cached12 ا کتبر 2016 … نانو فناوری دانشی میان‌رشته‌ای است و بین رشته‌هایی چون داروسازی، طراحی دارو،
پزشکی، دامپزشکی، زیست‌شناسی، پروتومیکس، شیمی ابرمولکول، مهندسی شیمی،
مهندسی برق، فیزیک کاربری، مهندسی مکانیک، مهندسی برق و مهندسی شیمی ارتباط
برقرار می‌کند. پزشکیِ نانو چیست؟ نانو پزشکی، سطح وسیعی از علوم را در …
تاریخچه نانو تکنولوژی – Nano Pars Spadana
www.nanops.ir/tabid/352/Default.aspx‎Cached
Similarتاریخچه نانو تکنولوژی. پیشوند نانو در کلمه ی نانو تکنولوژی به معنای یک میلیاردم
(1×10-9) است . نانو تکنولوژی با ساختارهای متنوعی از مواد سرو کار دارد که ابعادی از
محدوده ی یک میلیاردم متر دارند . هر چند کلمه ی نانو تکنولوژی نسبتا جدید است، لیکن
ابزارهای مفید و ساختارهایی با ابعاد نانومتری از دیرباز وجود داشته اند و در حقیقت …
رادیو نشاط. جایگاه استرالیا و ایران در عرصه فناوری “نانو تکنولوژی”
radioneshat.com/…/جایگاه-استرالیا-و-ایران-در-عرصه-فناوری-نانو-تکنولوژی‎Cached30 مه 2017 … فناوری نانو، نانو فناوری یا نانو تکنولوژی؛ رشته‌ای از دانش کاربردی و فناوری است
که جستارهای گسترده‌ای را پوشش می‌دهد.
تجهیزات نانو تکنولوژی
efrazkavir.com/fa/صفحه/تجهیزات-نانو-تکنولوژی‎Cachedتجهیزات نانو تکنولوژی اخيرا” رشد سريع فناوري هاي پيشرفته و هم چنين پيگيري
مستمر براي کيفيت بالاي محصولات، خواستار سطح هاي فني بالاتر در هر صنعت
هستند، بويژه صنعت پودر که در چالش براي دستيابي به محصولي ريز با سايز ذرات
نانومتر مي باشد. در سال 1965، شرکت MASUKO به عنوان اولين کارخانه در دنيا، براي

فایده نانوتکنولوژی چیست؟ – تکنولوژی – علم را با لذت بیاموزید 020
www.020.ir/تکنولوژی/فایده-نانوتکنولوژی-چیست؟‎Cached
Similarحمیده احمدیان راد. نانوتکنولوژی در حال تغییر دادن دنیاست. بسیاری از کشورها به این
نتیجه رسیده اند که نانوتکنولوژی در طول چند دهه آینده به عامل اقتصادی اصلی تبدیل
می شود. ننوتکنولوژی بر صنایع الکترونیک و داروسازی, مراقبت از سلامتی, آب و هوا و
محیط زیست, انرژی, شیمی و کشاورزی, علوم رایانه, فن آوری اطلاعات و امنیت ملی اثر …
مرکز تحقیقات نانوتکنولوژی پزشکی و مهندسی بافت – Home
mnte.sbmu.ac.ir/‎Cached
Similarمرکز تحقیقات نانوتکنولوژی پزشکی و مهندسی بافت دانشگاه علوم پزشکی شهید
بهشتی بمنظور تحقق پژوهشهای متمرکز در زمينه هاي مرتبط با نانو و مهندسی بافت و
همچنین توليد علم و محصول دانش بنیان پایه گذاری گردید. این مرکز با آگاهی از
ظرفیت های این علم نوظهور، فعاليت خود را به منظور سامان دهي مديريت نوين پژوهشي در
زمينه هاي …
نانو تکنولوژی – ictpress
www.ictpress.ir/?muid=130‎Cached
SimilarGOLDEN NEWS / خبرهای طلایی سه شنبه 7 آذر. ICTPRESS گزارش میدهد: خبر:
مسابقه خلبانی انسان در برابر هوش مصنوعی آزمایشگاه پیش رانش جت ناسا “JPL” در
آزمایشی اقدام به برگزاری مسابقه هدایت پهپاد میان انسان و هوش مصنوعی کرد که در
پایان، نتایج جالبی به دست آمد. پهپادهای … تاریخ: 1396/9/7 7:22 PM …
Article Details :: نانو تکنولوژی و شاخه های آن
www.znrw.ir/SC.php?type=component_sections&id=29&sid…‎Cached
Similarنانو تکنولوژی و شاخه های آن. author : مهندس حسين مهدي نژاد. نانو تکنولوژی و شاخه های
آن. نانو تکنولوژی و شاخه های آن. فناوری نانو چیست؟ شاخه های فناوری نانو نانو
تکنولوژی. علم خواص عجیب مواد. آغاز نانوتکنولوژی. Get File. Visit Count:1351 …
معرفی کتاب: نانو فیزیک و نانو تکنولوژی – دانشگاه علوم پزشکی …
https://ismj.bpums.ac.ir/browse.php?a_id=373&sid=1&slc…‎Cached
Similarدر اکثر زمینه‌های علمی و مهندسی می‌توان اثری از نانوتکنولوژی یافت. هدف از علم نانو،
طراحی و ساخت مواد نوین و کاربردی است. امروزه نانو علمی فراگیر است به‌نحوی که
شیمی-دانان، فیزیک‌دانان، پزشکان، مهندسان، مدیران مالی و طرفداران محیط زیست در جهت
ارتقای جامعه از طریق علم نانو با یک دیگر همکاری می‌کنند. مواد در مقیاس نانو مانند نانو

بررسی اثر نانوتکنولوژی بر محیط‌زیست
jest.srbiau.ac.ir/article_10308_1824.html‎Cachedزمینه و هدف: فن‌آوری نانو طی سال‌های اخیر، ابعاد مختلف زندگی انسان را متأثر نموده است.
این فناوری دارای آثار گسترده ای بر اقتصاد، تولید و محیط زیست است. تاثیرات نانو
تکنولوژی بر محیط زیست می تواند دارای ابعاد مختلفی باشد. تکنولوژی نانو می
تواند هم اثر مثبت و هم اثر منفی بر محیط زیست داشته باشد. در واقع به کارگیری …
تحصیل و اشتغال در حوزه نانو فناوری ( نانو تکنولوژی )-بخش اول …
info.donyayekar.ir/تحصیل-و-اشتغال-در-حوزه-نانو-فناوری-نانو/‎Cached
Similar13 ا کتبر 2015 … نانو فناوری یا نانو تکنولوژی ، مهندسی در ابعاد بسیار کوچک (یک میلیاردیم متر)
است. توانمندی تولید و ساخت مواد، ابزار و سیستم های جدید با در دست گرفتن کنترل
در مقیاس نانومتری. امروز دیگر کمتر کسی را می توان یافت که به تحولات علمی و
فناوری های نوین علاقه مند باشد اما نامی از ” نانو ” نشنیده باشد. سال گذشته …
آزمایشگاه تحقیقاتی طراحی فرآیند و نانو تکنولوژی – ut.ac.ir
ffeng.ut.ac.ir/…/ازمایشگاه-تحقیقاتی-طراحی-فرایند-و-نانو-تکنولوژی‎Cachedسرپرست: دکتر ندا گیلانی- دکتری مهندسی شیمی. مقدمه: استفاده از فناوریهای نوین
مانند فناوری نانو، به دلیل گستردگی حوزههای کاربردی و تاثیرگذاری مستقیم بر
اغلب صنایع و علوم، یک فناوری اولویت دار و استراتژیک برای تمامی کشورها از جمله
کشور ما ایران، محسوب میشود. با استفاده از فناوری نانو و توسعه و بومی سازی دانش
فنی آن …
انجمن نانو فناوری ایران
nanosociety-ir.com/‎Cachedموفقیت محققان ایرانی در ترمیم بافت قلب با استفاده از فناوری نانو. محققان دانشکده
مهندسی پزشکی دانشگاه صنعتی امیرکبیر با همکاری پژوهشگاه رویان روشی را برای
ترمیم بافت … نسخه 2014 دانش‌نامه نانو ايمني اتحاديه اروپا. خوشه‌ي ايمني نانوي
اتحاديه اروپا (EU NanoSafety Cluster) برنامه‌اي است که هدف آن، ايجاد حداکثر
هم‌افزايي .
زایکوسیل نانو تکنولوژی ، شرکت اکسیرشرق
www.exirshargh.com/‎Cached
Similarبراي اولين بار در جهان نانوفناوري زايكوسيل محافظت 360 درجه اي ساختمان و سازه را
امكان پذير مي كند. اين فناوري راه حلي برتر و دوستدار محيط زيست با قابليت تنفس
را با قيمتي مناسب به عموم مردم معرفي كرده است. این اختراع انقلاب مواد ضد آب کننده
نانو تکنولوژی برای محافظت ازساختمانها در برابر رطوبت است. طول عمر بالا ، هزینه
کم، …
درباره رشته کارشناسی ارشد نانوتکنولوژی پزشكی
phdpezeshki.com/…nanotechnology/110-about-nanotechnology-in-medical-field.html‎Cached
Similar29 دسامبر 2012 … درباره کارشناسی ارشد رشته نانوتکنولوژی پزشكی، منابع آزمون کارشناسی ارشد
نانوتکنولوژی پزشكی ، تعداد پذیرش و شرکت کنندگان رشته کارشناسی ارشد
نانوتکنولوژی پزشكی، دروس امتحانی و ضرایب نانوتکنولوژی پزشكی، دانشگاههایی
که رشته نانوتکنولوژی پزشكی پذیرش می دهند.
پژوهشکده نانو فناوری و مواد پیشرفته
nanotech.iut.ac.ir/‎Cached
SimilarThis site may be hacked.
با توجه به اولويت قرار گرفتن فناوري هاي نوين در اسناد و برنامه هاي توسعه علمي
تحقيقاتي كشور و نقش همه جانبه اين فناوري در عرصه هاي مختلف جامعه و نيز پتانسيل
ها و توانايي هاي علمي، پژوهشي و صنعتي موجود در استان اصفهان، جهت نيل به ارتباط
منسجم تر و انجام طرح هاي بزرگ با هدف توليد فناوري، تاسيس پژوهشكده نانو فناوري و
مواد …
پارک فناوری پردیس | فناوری نانو
techpark.ir/content.php?pagename=فناوری-نانو‎Cached
Similarنانو تكنولوژي. سرمايه گذاري در حوزه فعاليت‌هاي پيشرفته و كمك به جذب، توسعه و
تبادل فناوري. 108. كيلو پيكو آرين. استيجاري. www.kilopico.com. نانو تكنولوژي.
استفاده از فناوري نانو در صنعت آب و ساختمان. 127. نانو متري پژوه. اراضي. *. نانو
تكنولوژي. طراحي و ساخت تجهيزات حوزه نانوتكنولوژي شامل دستگاه لايه‌نشاني
مولكولي و .
نانوتکنولوژی دارویی
pharmacy.sums.ac.ir/fa/…/pharmaceutical-nanotechnology.html‎Cached
Similar8 ا کتبر 2017 … بیوتکنولوژی دارویی · داروسازی بالینی · داروسازی سنتی · شیمی دارویی ·
فارماسیوتیکس · فارماکوگنوزی · فارماکولوژی-توکسیکولوژی · نانوتکنولوژی
دارویی …
نانوتکنولوژی در درمان سرطان – سیبوفن
www.sibofen.com/Article/Details/25‎Cachedنانوتکنولوژی سرطان، یک روند درمانی پیشرفته در درمان سرطان، میباشد که شامل به
کارگیری علوم مشترک و متنوعی چون مهندسی، علوم مواد، شیمی و فیزیک در بیولوژی
سرطان است.
برگزاری اولین جلسه آشنایی با نانو تکنولوژی به همت انجمن علمی …
lar.ac.ir/5604-2/‎Cached14 نوامبر 2017 … اولین جلسه کارگاه آموزشی آشنایی با نانو تکنولوژی ۲۱ آبان ماه در ساختمان آموزشی
دانشگاه به همت انجمن علمی مهندسی شیمی و با تدریس دکتر صبوری برگزار شد. هدف از
برگزاری این کارگاه آموزشی افزایش سطح علمی دانشجویان در رابطه با کاربرد
نانوتکنولوژی به عنوان علمی نو و کاربردی است. گفتنی است ثبت نام در …
تحلیل شبکه ای مرحله تصمیم گیری در سیاستگذاری نانو تکنولوژی …
journals.modares.ac.ir/article_11028_18.html‎Cachedشکل و روش ویژه سیاستگذاری نانو تکنولوژی در جمهوری اسلامی ایران، اولین تجربه
ملی برای توسعه به موقع یک فناوری نوظهور است. سند راهبردی توسعه فناوری نانوی
ایران که سیاستگذاری این حوزه را طی افق 10 ساله (93-1384) در بردارد با تلاش های
ستاد توسعه فناوری نانو در سال 1384 تصویب شد. این سند شامل 53 برنامه اجرایی
است که …
گروه پژوهشی نانوتکنولوژی – پژوهشگاه ابن سینا
www.avicenna.ac.ir/research…/nanotechnology-research-department‎Cachedگروه پژوهشی نانوتکنولوژی. هدف از تشكیل این گروه توسعه دانش و فن‌آوری نانو در
زمینه‌های مختلف علوم پزشكی از جمله تشخیص و درمان بیماری‌های مزمن و صعب‌العلاج
می‌باشد. فن‌آوری نانو با ایجاد خواص جدید و یا بهبود خواص موجود، موجب كاربری‌های نوین
و یا ارتقاء كارآیی مواد می‌شود. از نقطه نظر تكنیكی، درمان و پیشگیری از بیماری‌ها از …
مجله آذری: شماره 10 – Google Books Result
https://books.google.co.uk/books?id=dqQyDwAAQBAJ
بهزاد بهزادی, حشمت حافظی, حسن ریاضی – ‎
توسعه مراکز تحقیقاتی مزبور و ایجاد مراکز تحقیقاتی جدید از جمله نانو تکنولوژی،
بیوتکنولوژی و تحقیقات پلیمر، زلزله شناسی، تاریخ و فرهنگ و تمدن قفقاز و
آسیای میانه، کرسی زبان ترکی آذری و تحقیقات توسعه و اقتصاد از جمله موارد
پیشنهادی و درخواستی شورای اسلامی استان آذربایجان شرقی از وزیر علوم، تحقیقات و
فناوری …نانو تکنولوژی چیست؟ – دنیای فناوری
technologyworld.blogsky.com/1386/06/15/post-120/‎Cached
Similarنانو تکنولوژی یعنی فناوری یک میلیاردم متر یا تکنولوژی اتمها . در زبان یونانی
نانو بمعنای کوتوله و معادل یک میلیاردم می باشد یعنی 50000 بار نازکتر از ضخامت
یک تار مو یعنی اندازه چندین اتم. اگر انسان به این اندازه بزرگ شود 2 میلیون کیلومتر
طول قد او می شد یعنی به اندازه 5 برابر فاصله ماه تا زمین. قطعات الکترونیکی هر روز

تعریفی کوتاه از نانو تکنولوزی – هوپا
hupaa.com/…/تعریفی-کوتاه-از-نانو-تکنولوزی‎Cached
Similarتعریفی کوتاه از نانو تکنولوزی. در سالهای اخیر، پیشرفتهای تکنولوژی وسایل و
مواد با ابعاد بسیار کوچک به دست آمده است و به سوی تحولی فوق العاده که تمدن بشر را
تا پایان قرن دگرگون خواهد کرد ، پیش می رود . برای درک بهتر اندازه های مادون ریز ، قطر
موی سر انسان را که یک دهم میلیمتر است در نظر بگیرید ، یک نانومتر صدهزار برابر …
نانو تکنولوژی Archives – معماری طراحی
memaritarrahi.com/category/نانو-تکنولوژی/‎Cachedمی 18, 2015 الهام از طبیعت, الهام از قواعد طبیعت, الهام گیری معنایی از طبیعت, رابطه
فناوری نانو و معماری, سبک, طراح داخلی, طراحی ایرودینامیک, طراحی بیونیک, طرح های
نوین, معماری, معماری ارگانیک, معماری اندام‌وار, معماری و مهندسی, نانو تکنولوژی دیدگاه‌ها
برای چهار اصل فیزیکی معماری با الهام پذیری از طبیعت بسته هستند 527.
#نانوتکنولوژی • Instagram photos and videos
https://www.instagram.com/explore/tags/نانوتکنولوژی/
Photos and videos with the hashtag ‘نانوتکنولوژی’ on Instagram.
انجمن نانو‌فناوری پزشکی
isnm.ir/‎Cached
Similarدومین کنفرانس بین المللی نانوپزشکی و ایمنی در… 11/07/1396, 07:31.
2ndconference دومین کنفرانس بین المللی نانوپزشکی و ایمنی نانو به همت انجمن
نانوفناوری پزشکی ایران، دانشگاه علوم پزشکی تهران و شبکه ایمنی نانو و با حمایت
و پشتیبانی ستاد توسعه فناوری نانو، کمیته فناوری نانو سازمان غذا و دارو، انجمن مواد
جهش.
روز جهانی نانو تکنولوژی؛ با این تکنولوژی آشنا شوید – دکتر مجازی
virtualdr.ir/2017/10/09/national-nanotechnology-day/‎Cachedروز جهانی نانو تکنولوژی؛ با این تکنولوژی آشنا شوید. دوشنبه, ۱۷ مهر ۱۳۹۶. سما
رهنمایان. حتما تا به امروز کلمه‌ی «نانو» بارها و بارها به گوشتان خورده است و حتی شاید
از محصولات نانو نیز تهیه کرده باشید؛ محصولاتی مانند لباس ها و شیشه های نانویی که
کثیف نشده و خاصیت خود تمیزشوندگی دارند. اما آیا تا به حال با خود فکر کرده اید که
این …
نانو تکنولوژی و آنالیز دستگاهی – آریافن ورزان
ariafan.com/nanodivision/‎Cachedرامان,کانفوکال رامان,زتا,confocal Raman,Cs,nho,Dynamic Ligth Scattering,
اسپکتروسکوپی,تجهیزات,آنالیز سطح,سولفور.
آزمایشگاه فارماسیوتیکال نانوتکنولوژی – شبکه آزمایشگاهی فناوری …
labsnet.ir/lab/26‎Cachedاطلاعات تماس و تجهیزات آزمایشگاه فارماسیوتیکال نانوتکنولوژی – مرکز تحقیقات
نانوفناوری پزشکی شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی دسترسی سریع به خدمات و
تجهیزات آزمایشگاه‌های کشور؛ مقالات تخصصی؛ دوره‌های آموزشی؛ نمونه‌های مرجع
کالیبراسیون و تخفیف خدمات در باشگاه مشتریان.
گروه نانوتکنولوژی
nano.aut.ac.ir/‎Cached
Similarبه گروه مستقل نانو تکنولوژی که مجری فعالیت های بین رشته ای دانشکده ها در
فناوری نانو میباشد، خوش آمدید. این گروه مفتخر است که با همکاری با اساتید باسابقه
و دانشجویان مقطع دکتری، به آموزش و پژوهش در حوزه فناوری نانو می پردازد. امیدوارم به
یاری خداوند بتوانیم به جایگاه واقعی در عرصه فناوری نانو در سطح بین المللی نائل
شویم.
1st International Symposium on Nanotechnology
isn2016.iaun.ac.ir/‎Cached
SimilarWelcome to the 1st International Symposium on Nanotechnology! The 2016
symposium in Isfahan broke attendance record and brought together the world
best minds in nanotechnology to experience exceptional education and
innovative research and take part in unlimited networking opportunities. I hope
the symposium …
میگنا – نانو تکنولوژی
www.migna.ir/Science-and-Medicine/NanoTechnology‎Cached
Similarنانو کاغذ ضد آب و ضد باکتری ساخته شد + عکس. دکتر روبرتوکینوگالاتی در
موسسه اتالیانو دی تکنولوژیا در ایتالیا و تیم علمی اش تکنولوژی را توسعه داده اند
که از طریق آن کاغذهای زد آب، ضد باکتری، مغناطیسی،فلورسنت و بسیار مقاوم ساخته
اند. شروع بحث …
#نانوتکنولوژی hashtag on Twitter
https://twitter.com/hashtag/نانوتکنولوژی
On May 4 @USAdarFarsi tweeted: “ازآینده #نانوتکنولوژی تا الهام از چشمان ..” –
read what others are saying and join the conversation.
نانوتکنولوژی بـه زبــان ســاده
www.iiketab.com/ebook/ebook68.html‎Cached
Similarتعریف نانوتکنولوژی بسیار فریبنده است. بعضی از نانوتکنولوژی ها، نانو
نیستند و به جای نانو به ساختارهایی در ابعاد میکرو پرداخته اند که حدودا 1000 مرتبه
بزرگتر از نانو هستند. همچنین نانوتکنولوژی در موارد بسیاری تکنولوژی نیست.
برعکس، تحقیق بر روی ساختارهایی است که ابعادی در حدود چند صد برابر نانو دارند.
جالب آن که …
چالش های فناوری و نوآوری نانو
nanochallenge.ir/‎Cached
Similarچالش یک سازوکار پرشتاب است که طی آن راه‌حل‌های فنی برای غلبه بر مشکلات
صنعتی یا فناوری‌های مناسب برای خلق محصولات و خدمات جدید در حوزه نانو شناسایی
می‌شود.
اظهار امیدواری برای تبدیل بخش نانوتکنولوژی کشاورزی به یک پژوهشکده
www.abrii.ac.ir/…/اظهار-امیدواری-برای-تبدیل-بخش-نانوتکنولوژی-کشاورزی-به-یک-پژوهشکده‎Cachedرئیس پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی اظهار امیدواری کرد که بخش نانوتکنولوژی
کشاورزی با تشکیل گروه های تخصصی در آینده تبدیل به یک پژوهشکده شود.
نانو تکنولوژی – تی نیوز
https://tnews.ir/tags/نانو-تکنولوژی‎Cached
Similarنانو تکنولوژی.
همایش دانش‌آموزی «نانو تکنولوژی» در نهاوند برگزار شد – خبرگزاری مهر …
www.mehrnews.com/…/همایش-دانش-آموزی-نانو-تکنولوژی-در-نهاوند-برگزار-شد‎Cached7 نوامبر 2016 … نهاوند- رئیس اداره آموزش‌وپرورش نهاوند از برگزاری همایش دانش‌آموزی «نانو تکنولوژی»
در نهاوند خبر داد.
نانو تکنولوژی و کاربرد آن در درمان دیابت نوع 1
diabetestma.org/…/نانو%20تکنولوژی%20و%20کاربرد%20آن%20در%20درمان%20دیا…‎Cached
Similarنانو تکنولوژی و کاربرد آن در درمان دیابت نوع 1. 2010,May13. در سالهای گذشته
استفاده از کلمۀ نانو تکنولوژی در علوم مختلف توجه همگان را به خود جلب کرد. نانو داروها
در پزشکی کاربردهای متفاوتی دارند از وسایل قابل کاشت در بدن گرفته تا ترکیب
شدن با مواد دارویی و تکنولوژی های مکانیکی که برای تغییر مولکولها یا اتم ها در داخل
بدن …
آلیاژسازی مکانیکی- نانو تکنولوژی، علم مواد و متالورژی پودر؛ محمدرضا …
https://www.researchgate.net/…/316590517_alyazhsazy_mkanyky-_nanw_tknwlwzhy_lm_mwad_w_mtalwrzhy_pwdr_mhmdrda_gwahy
مخاطبان این کتاب دانشمندان علم مواد، علم نانو، نانو تکنولوژی، متالورژی پودر و
متالورژها می باشند. همچنین پژوهشگران، دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دانشجویان
فارغ التحصیل شده نیز می توانند از این کتاب استفاده نمایند. فصل 1 مقدمه ای کوتاه
در مورد روش های مورد استفاده برای آماده سازی مواد پیشرفته از طریق رویکردهای
مکانیکی و …
نانو تکنولوژی در معماری – تکنولوژی معماری – دیتا سازه
https://datasazeh.com/…technology/Nanotechnology-architecture‎Cached15 نوامبر 2017 … فن آوری نانو که در سالهای اخیر رشد زیادی داشته و این تکنولوژی در تمامی علوم از جمله
معماری و عمران باعث به حقیقت پیوستن آرزوهای معماران و مهندسان سازه شده است.
پیام آوران نانو فناوری فردانگر
www.pnf-co.com/‎Cached
Similarشرکت PNF در زمینه فرایندهای نانو فن‌آوری و اصلاح محصولات نانو، طرحهای گوناگونی
را دنبال نموده است. در این راه، ساخت دستگاههای تولید نانوپودر و تولید نانوکلوئیدهای
فلزی با استفاده از روش انفجار الکتریکی سیم انجام گرفته است. همچنین این شرکت
تکنولوژی نانوکویتاسیون را با ساخت دستگاههایی در تولید نانوامولسیونها و …
نقش فناوری نانو در صنعت برق و انرژی | کنفرانس تخصصی فناوری …
nanoconference.ir/about-nanotech/‎Cached
Similarفناوری نانو. مفهوم فن‌آوری نانو اولین بار توسط فیزیکدان معروف ریچارد فینمن در
۱۹۵۹ مطرح شد. عبارت نانو تکنولوژی اولین بار توسط نوریو تانیگوچی در ۱۹۷۴ مورد
استفاده قرار گرفت اگر چه شناخته شده نبود. اریک درکسلر با الهام از مفهوم مطرح شده
توسط فینمن در ۱۹۸۶ کلمه نانوتکنولوژی را در کتاب خود مورد استفاده قرار داد و با
تاسیس …
کاربرد نانو در کشاورزی ، فناوری نانو تکنولوژی چیست؟ – پایگاه …
khavaresabz.ir/کاربرد-نانو-در-کشاورزی-2/‎Cached
Similarنانوتكنولوژي، توانمندي توليد مواد، ابزارها و سيستمهاي جديد با در دست گرفتن
كنترل در سطوح ملكولي و اتمي و استفاده از خواص است كه در آن سطوح ظاهر ميشود.
دانلود مقالات isi فناوری نانو (نانو تکنولوژی) + ترجمه فارسی – دانشیاری
daneshyari.com/category/articles/93‎Cachedدانلود مقالات isi انگلیسی فناوری نانو (نانو تکنولوژی) با ترجمه فارسی – مقالات
الزویر ساینس دایرکت Science Direct.
قلمرو: شماره ۱ – Google Books Result
https://books.google.co.uk/books?id=zXOQDgAAQBAJ
قلمرو, ناصر کرمی – ‎
رهبران جامعاله: شیمعون حناسیاب، عصبی-9رانی رکنی، مئیار عمیتای، مئیار کازری،
مودسای پور رستمیان، ماشین تقسیابع امیر، منوچهار تخنیون)، پروفسور رحمان حییم (
نانو تکنولوژی دانشگاه تخنیون)، پروفسور مراد گابای (شیمی انستیتو وایزمن)،
پروفسور هنر ریتا جهانفروز (خواننده و بازیگر)، خاندان بنای (موسیقی، تئاتر و
سینما)، …بایگانی‌ها ترجمه نانو تکنولوژی – Prozhehbazar
https://www.prozhehbazar.com/category/ترجمه-نانو-تکنولوژی/‎Cached20 آگوست 2017 … نانو ذرات نقره: ترکیب، ویژگی‌ها، سمیت‌شناسی، کاربردها و چشم‌اندازها Silver
nanoparticles: synthesis, properties, toxicology, applications and perspectives In
recent years the outbreak of re-emerging and emerging infectious diseases has
been a significant burden… nanoparticles 0 · ترجمه نانو تکنولوژی.
استت نانو | بانک اطلاعات شاخص های علم، فناوری و صنعت نانو
statnano.com/farsi‎Cached
Similar21 ژانويه 2017 … رصد و انتشار مداوم شاخص های توسعه علم، فناوری و صنعت نانو در جهان و رتبه بندی
کشورها و گزارش وضعیت سیاستگذاری فناوری نانو در مناطق و کشورها.
مقاله کاربرد نانو تکنولوژی در صنایع مختلف – سیویلیکا
https://www.civilica.com/Paper-MUBNANO01-MUBNANO01_075=کاربرد-نانو-تکنولوژی-در-صنایع-مختلف.html‎Cachedفناوری نانو علمی است برگرفته از علوم فیزیک شیمی و زیست شناسی.نانو رفتار
ماده را در ابعاد بسیار ریز بررسی میکند به گونه ای که بتوان از این رفتار و ویژگی ..
.
ده کانال مهم فناوری نانو را در تلگرام دنبال کنید | نانوسان
nanosun.ir/post/747/کانال-تلگرام-فناوری-نانو‎Cached30 مه 2017 … تعداد کانال‌هایی که در حوزه فناوری نانو فعالیت می‌کنند، قابل توجه هستند و نهادهای
مختلفی اقدام به انتشار محتوا از طریق این رسانه نوین می‌کنند. دنبال کردن این.
کتاب نانوفناوری پزشکی | فروشگاه اینترنتی واوک
vaavak.com/product/vp-000163/‎Cached
Similarکتاب نانوفناوری پزشکی: بدون شک در عرصه فناوری‌های نوین، موضوع علم و فناوری
نانو جزء مطرح‌ترین و تاثیرگذارترین عرصه‌هایی است که بشر تاکنون به آن دست
یافته است. … تصویر روی جلد کتاب نانو فناوری پزشکی تصویر پشت جلد کتاب
نانو فناوری پزشکی … فصل هفتم: تجهیزات اندازه‌گیری و شناسایی در نانو
تکنولوژی
مقاله نانو تکنولوژی با ترجمه – ترجمه فا
tarjomefa.com/category/مقاله-انگلیسی-با-ترجمه-نانو-تکنولوژی/‎Cached
Similarموضوع اصلی فناوری نانو، نانوفناوری یا نانوتکنولوژی مهار ماده یا دستگاه‌های در ابعاد
کمتر از یک میکرومتر، معمولاً حدود ۱ تا ۱۰۰ نانومتر است. در واقع نانو تکنولوژی فهم و
به کارگیری خواص جدیدی از مواد و سیستمهایی در این ابعاد است که اثرات فیزیکی
جدیدی – عمدتاً متأثر از غلبه خواص کوانتومی بر خواص کلاسیک – از خود نشان می‌دهند.
همایش ها و کنفرانس های حوزه نانو تکنولوژی – Iconf.ir
https://iconf.ir/conferences.php?gId=14‎Cached
Similarپایگاه اطلاع رسانی, کنفرانس, همایش, سمینار , نمایشگاه , کارگاه آموزشی, پایگاه
اطلاع رسانی رویدادهای علمی کشور, تبلیغات , تبلیغات کلیکی , همایش ملی , همایش
رایگان , مدیریت, پزشکی ,مهندسی ,کشاورزی.
مفهوم كلی نانو تكنولوژی چيست و چه كاربردي دارد ؟ – سایت پزشکان …
www.pezeshk.us/?p=14305‎Cached
Similarساختار و مفاهیم كلی نانو تكنولوژی یكی از پیشوندهای مقیاس اندازه گیری در سیستم
SI نانو به معنی یك میلیاردم واحد آن مقیاس است.برای مثال یك نانومتر معادل یك میلیاردم
متر است. با توجه به اینكه یك سلول بدن بیش از صدها نانومتر است می توان به كوچكی
این مقیاس پی برد. از آنجایی كه علوم نانو بخش وسیعی برگرفته از مباحث شیمی، …
گروه نانوتکنولوژی پزشکی دانشکده فناوریهای نوین پزشکی …
old.iums.ac.ir/?fkeyid=&siteid=118&pageid=23114‎Cachedدکتر امیر علی حمیدیه. فوق تخصص خون و سرطان و پیوند سلول های بنیادی کودکان و.
دبیر ستاد توسعه علوم و فناوریهای سلول های بنیادی. افتتاحیه: اهمیت رویکرد
دانشگاه ها در پزشکی بازساختی. 8:45. 8:55. دکتر جواد موسوی. فوق تخصص
بیماریهای تنفسی. نانو فناوری بازساختی. 8:55. 9:30. دکتر پیمان کیهان ور. نانو
فناوری پزشکی.
۱۶۰ شرکت دانش‌بنیان در عرصه نانو تکنولوژی فعالیت می‌کنند …
https://www.tasnimnews.com/…/160-شرکت-دانش-بنیان-در-عرصه-نانو-تکنولوژی-فعالیت-می-کنند‎Cached23 فوریه 2017 … دبیر کارگروه توسعه فناوری نانو گفت: 160 شرکت دانش‌بنیان در عرصه
نانوتکنولوژی 360 نوع محصول تایید شده را به 17 کشور دنیا صادر می‌کنند.
پذیرش مقاله عضو هیات علمی واحد آزادشهر در کنفرانس بین‌المللی نانو …
iau.ac.ir/fa/News/…/پذیرش_مقاله_عضو_هیات_علمی_واحد آزادشهر در‎Cached23 ا کتبر 2017 … مقاله عضو هیات علمی گروه شیمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد آزادشهر در هفتمین کنفرانس
بین المللی نانو تکنولوژی در کشور گرجستان پذیرفته شد.
Eco Nano
econano.org/‎CachedHome · Member Countries · About EcoNano · NanoTechnology in ECO Countries
· Introduction · Methodology · Afghanistan · Publication, Patents & Universities ·
Financial · Azerbaijan · Publication, Patents & Universities · Collaboration ·
Financial · Iran · Publication, Patents & Universities · Collaboration · Financial.
نانو تکنولوژی چیست و معرفی فناوری نانو • برفانک
https://www.barfanak.com/نانو-تکنولوژی-چیست-و-معرفی-فناوری-نانو/‎Cachedنانو تکنولوژی چیست ؟ در این بخش از سایت برفانک قصد داریم به این سوال پاسخ
دهیم. فناوری نانو یا نانوتکنولوژی رشته‌ای از دانش کاربردی و فناوری است که موضوع
اصلی آن مهار ماده یا دستگاه‌ های در ابعاد کمتر از یک میکرومتر ( حدود ۱ تا ۱۰۰ نانومتر )
است. نانو تکنولوژی چیست …
ایرنا – ورود 12 نانوتکنولوژی با همکاری سنای اقتصادی اتحادیه اروپا به …
www.irna.ir/fa/News/82555276‎Cached6 ژوئن 2017 … تبریز – ایرنا – عضو ایرانی و تنها نماینده مسلمانان در سنای اقتصادی اتحادیه اروپا
گفت: 12 نانوتکنولوژی بزرگ با همکاری سنای اقتصادی اتحادیه اروپا وارد کشور می
شود تا برای بهینه سازی صنایع مختلف از آن ها استفاده شود.
[PDF] بررسی جایگاه فناوری و تکنولوژی نانو در دستیابی به معماری پایدار
www.khuisf.ac.ir/prof/Images/…Files/nanotecnologi[687856].PDF‎Cachedچکیده. در مقوله فناوری نانو آنچه که در وهله اول به نظر می رسد دوستدار بودن محیط زیست
و صرفه جویی در انرژی است که آن. را در زمره پیشــرفت های بســیار عالی بشر قرار می
دهد. استفاده از فناوری های نوین از جمله نانو تکنولوژی در ساخت و ساز. می تواند از عوامل
موثر در ویژگی های عملکردی معماری از جمله پایداری و مسائل ایمنی باشد. فناوری نانو …
[PDF] Page 1 وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی شورای عالی برنامه ریزی …
gsia.kums.ac.ir/Images/UserFiles/1/…/KAN_NanoTecnology92.pdf‎Cachedمقدمه ای بر نانوتکنولوژی. ۷. زبان عمومی. “جهت کسب اطلاعات از آخرین تغییرات در
مدارک تحصیلی مورد پذیرش و مواد امتحانی و ضرائب آزمون ورودی هر. سال تحصیلی به
دفترچه آزمون دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته رشته های علوم پزشکی مربوطه به آن سال
تحصیلی. تاریخچه و سیر تکاملی دوره در جهان و ایران: بخش اعظم مراکز مهم نانوفناوری
در …
10 اختراع برتر جهانی در عرصه نانو – ایسنا
www.isna.ir/news/…/10-اختراع-برتر-جهانی-در-عرصه-نانو‎Cached30 مه 2017 … فناوری نانو، نانو فناوری یا نانو تکنولوژی؛ رشته‌ای از دانش کاربردی و فناوری است
که جستارهای گسترده‌ای را پوشش می‌دهد. موضوع اصلی آن نیز مهار ماده یا دستگاه‌های در
ابعاد کمتر از یک میکرومتر، معمولاً حدود یک تا ۱۰۰ نانومتر است. به گزارش ایسنا، در
واقع نانو تکنولوژی فهم و به کارگیری خواص جدیدی از مواد و …
دکتری نانو تکنولوژی پزشکی
jada.ir/دکتری-نانو-تکنولوژی-پزشکی/?print=1‎Cached17 ژوئن 2017 … دکتری نانو تکنولوژی پزشکی : ذهنیت همه مردم از رشته نانو فناوری یا نانو تکنولوژی
یک رشته سخت و بسیار پیچیده و یا غیر کاربردی بدون بازار کار است! اما با مطالعه و
شناخت کامل این رشته متوجه میشویم که در دنیای امروزی که علم به سرعت پیشرفت می
کند این رشته جایگاه مناسب خود را یافته و طرفدران بسیار زیادی …
سایتهای مرتبط با نانو – فناوران نانومقیاس
www.fnm.ir/links.htm‎Cached
Similarباشگاه دانش آموزي نانو. http://www.nanoclub.ir. باشگاه دانش آموزي نانو. http://www.
autnano.org/. کمیته نانوفناوری دانشگاه امیرکبیر. http://itan.ir/. گروه
نانوتکنولوژی شبکه تحلیلگران تکنولوژی ایران. http://www.ripi.ir. مرکز تحقيقات
نانوفناوري پژوهشگاه صنعت نفت. http://www.hitech.ir. مرکز صنايع نوين (فناوري
نانو). شركتها.
مروری بر معایب و مزایای نانو تکنولوژی کشاورزی – بنیــاد تکـــ
taq.ir/1395/10/27/مروری-بر-معایب-و-مزایای-نانو-تکنولوژی-ک/‎Cached16 ژانويه 2017 … نانوتکنولوژی در دامنه‌های وسیعی از جنبه‌های زندگی بشر تأثیرگذار است که شامل
پزشکی، محیط زیست، تکنولوژی ارتباطات، کشاورزی و صنایع غذایی می‌باشد.
کمیته فناوری نانو سازمان غذا و دارو
www.nanohealth.ir/‎Cached
Similarصفحه نخست · معرفی کمیته · اعضاء دبیرخانه کمیته · سمپوزیوم تخصصی ایمنی
نانو مواد · استانداردهای فناوری نانو · خبرنامه · لیست مجوزهای صادره · اطلاعات اخذ مجوزها ·
لینک های مفید · تماس با ما · English Site · سمپوزیوم تخصصی ایمنی نانو مواد · کنگره
بین المللی ایمنی نانو ایران · جشنواره برترین های فناوری نانو · نمایشگاه فناوری نانو

بررسی چشم انداز تکنولوژی نانو و تاثیر آن بر تحول صنایع در ایران …
https://monitoreconomy.ir/…/بررسی-چشم-انداز-تکنولوژی-نانو-و-تاثیر-آ/‎Cached3 ژانويه 2017 … نانو تکنولوژی در یک تعریف عمومی عبارت است از مطالعه و به کارگیری موادی که اندازه
آنها درحدود ۱ الی ۱۰۰ نانومتر است. البته نکته مهم در این میان آن است که مواد یا
فرآیندهایی که به طور طبیعی یا اتفاقی در این مقیاس قرار می‌گیرند از این دامنه خارج
می‌شوند. همچنین توسعه و مهندسی در سطح نانو باید به کاربردهای صنعتی …

      مطالب مرتبط

درباره نویسنده:

فرستادن دیدگاه

نوشته‌های تازه

× بستن تبلیغات