× بستن تبلیغات
دسامبر
2
2017

دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق مصرف یا سوء مصرف مواد

دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق مصرف یا سوء مصرف مواد
دسته: روانشناسی و علوم تربیتی
بازدید: 3 بار

فرمت فایل: docx
حجم فایل: 191 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 114

دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق مصرف یا سوء مصرف مواد

قیمت فایل فقط 28,000 تومان

خرید

تاریخچه مواد مخدر در ایران و جهان

هر چند که تاریخ دقیقی از شروع استعمال مواد مخدر توسط بشر وجو ندارد، لیکن آثار گذشتگان و سوابق موجود، سابقه آشنایی بشر با مواد مخدر را حدود 4000 سال پیش از میلاد برآورد می نمایند (مرتضوی، 1382). سومریان را اولین کسانی ذکر کرده اند که تریاک را کشف و علاوه بر استفاده دارویی از آن به عنوان یک ماده مخدر و یک گیاه شادی بخش استفاده می کرده اند. علاوه بر سومریان،     تمدن­های یونان، رم، مصر و آشور نیز تریاک را می شناختند و از آن استفاده می کرده اند. در حدود 4000 سال قبل از میلاد، کشیدن تریاک در چین رایج بوده است (دانش، 1382).

         محمد بن زکریای رازی دانشمند و پزشک ایرانی قرن سوم و چهارم از تریاک، خشخاش و شاهدانه به عنوان دارو برای معالجه بیماران استفاده می کرده است (مرتضوی، 1382). مصری ها از زمان های قدیم، تریاک را مصرف می کردند. بعضی بر این اعتقاد هستند که سرمنشاء تریاک از مصر بوده است (اورنگ، 1370). بنابراین استعمال مواد مخدر سابقه طولانی در میان جوامع داشته و شکل های مصرف آن متنوع بوده و به زمینه های مساعد هر کشوری بستگی داشته است. مصرف مواد مخدر در طول تاریخ انسان، زمانی به عنوان مواد خوراکی، گاهی به عنوان دارو، گاهی برای ایجاد لذت و یا فرار از ناراحتی ها و از بین بردن و التیام درد به کار برده می شده است. لذا در طول تاریخ بشر، کمتر ملتی را می توان یافت که با استفاده غلط از مواد مخدر مواجه نبوده است.

         شواهد تاریخی حاکی از آن است که ایرانیان از قرن ها قبل با افیون و حشیش به عنوان دارو و مواد نشاط آور و تغییر دهنده حالات روحی آشنایی داشته و اشتهار ایرانیان به مصرف مشروبات الکلی به عنوان گونه ای مواد مخدر پیش از اسلام در تاریخ ثبت شده و پس از اسلام نیز رواج داشته است (دانش، 1382). مطالعات و شواهد موجود نشان می دهد که مصرف تریاک به منزله دارویی مسکن و اثربخش در ایران نتیجه تحقیقات دو پزشک ایرانی ابوعلی سینا و حکیم فخر رازی بوده است که برای پیشبرد هدف­های پزشکی در طب، مواد افیونی و استعمال آن را به عنوان پادزهر مورد استفاده قرار دادند و این ماده را به جهانیان شناساندند. ولی در عین حال به اثر سوء آن بر بدن آگاه بودند (فرجاد و همکاران، 1374).

         عصر صفوی، عصر آغاز مصرف مواد مخدر به صورت گسترده در ایران است. پس از شاه عباس در دوران سلطنت جانشینان نالایق و بی کفایتش، مملکت دچار فساد و انحطاط شد و استعمال مواد مخدر، تدفین و شراب خوری با شدت بیشتری ادامه یافت و به عصر قاجار رسید. در عصر قاجار در 18 استان ایران، خشخاش کشت می گردید و در بیمارستان کرمان با نظارت دو پزشک انگلیسی اداره می­شد، رایج­ترین داروی تجویزی، تریاک بود که بعدها به داروی عمومی و خانگی تبدیل شد (میری، 1385). در دوره پهلوی، قانونی با عنوان “قانون انحصار دولتی تریاک” در 26 تیر ماه سال 1307 شمسی تصویب شد و به موجب این قانون، تولید و فروش تریاک و مجازات مرتکبین قاچاق تحت نظر مستقیم دولت قرار گرفت. تا سال 1323 به علت وضع بحرانی جهان، ایران صادرات تریاک نداشت و از این تاریخ به بعد مجدداً فروش تریاک به کشورهای دیگر از نو آغاز شد. در سال 1328 شمسی قانون منع کشت خشخاش و استعمال تریاک اصلاح شد و برای سازنده، واردکننده و مصرف کننده تریاک و سایر مواد مخدر مجازات­های شدید تعیین و وزارت بهداری مکلف به درمان معتادین شد (فرجاد و همکاران، 1374).

         بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در خرداد 59 قانونی گذاشته شد که طبق آن سهمیه معتادین مجاز لغو شد و دوره ای به مدت 6 ماه به عنوان ترک تریاک مقرر شد که پس از اتمام مهلت قانونی 6 ماهه درمان، اعتیاد جرم و معتاد مجرم شناخته می شد. در سال1381، کمیته کاهش آسیب در معاونت سلامت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تأسیس شد. اهداف کلی این برنامه، شامل برقراری حمایت، تقویت و ایجاد هماهنگی میان برنامه های چند بخشی و چند وجهی مداخلات کاهش آسیب، مانند گسترش عفونت ها، جرایم، فحشا، مرگ و میر ناشی از تزریق و غیره تا کنترل عفونت HIV، هپاتیت  و سایر آسیب هایی که از راه خون منتقل می شود، می باشد (میری، 1385).

عواملی که همراه مصرف یا سوء مصرف مواد هستند

          در بررسی سبب شناسی سوء مصرف مواد و عود رفتارهای اجباری، محققان و نظریه پردازان مختلف، نقص در تنظیم هیجان[1]، تحمل پایین ناراحتی[2]، اجتناب هیجانی، رفتار بدون تفکر و عادتی، سوگیری نسبت به نشانه های مواد، خود کارآمدی پایین، نقص مهارت های مقابله ای و خلاء معنوی را عنوان کرده اند (بلوم[3]، 2005). بر اساس چندین مطالعه که صورت گرفته است، مصرف یا سوء مصرف مواد متأثر از چندین عامل می باشد. برخی اظهار کرده اند که سوء مصرف مواد، ممکن است نتیجه عوامل فیزیکی-زیستی باشد. برخی دیگر عوامل روان شناختی را عامل سوء مصرف مواد و برخی دیگر، عوامل فرهنگی- اجتماعی نظیر زمینه فرهنگ پذیری فرد را در این زمینه دخیل دانسته اند (چن[4]، 2003). چاین، لای و روس[5] (1991) گفته است که مقدار مصرف الکل، متأثر از هر سه سطح فیزیکی-زیستی-روان شناختی و فرهنگی- اجتماعی می باشد. بنابراین، این نکته مهمی است که هر یک از این عوامل خطر پذیر را در افزایش درک ما از برنامه درمانی مصرف یا سوء مصرف مواد کمک می کند، بررسی کنیم.

عوامل فیزیکی-زیستی

          عوامل فیزیکی-زیستی (بیوفیزیولوژی) در مصرف یا سوء مصرف مواد، به ویژه در مصرف الکل و وابستگی به آن دخیل هستند. برخی از مطالعات پژوهشی، ارتباط ترکیب ژنتیکی را در رفتارهای سوء مصرف مواد مورد بررسی قرار داده اند. بیشتر این مطالعات تأکید کرده اند که عوامل بیوفیزیولوژی، نقش مهمی در مصرف/سوء مصرف در آمریکایی های آسیایی تبار داشته است (چن، 2003). پاسخ سریع واکنش فیزیولوژیکی اصلی بود که در برخی مطالعات تأثیر چگونگی عوامل فیزیولوژیکی در رفتارهای مصرف/سوء مصرف کننده مواد را مورد پژوهش و توجه قرار گرفت. پژوهش نشان داد که پاسخ سریع از طریق آنزیم ALDH ایجاد می شود (ماتسویوشی[6]، 2001). ALDH  آنزیمی است که سوخت و ساز الکل را شامل می شود. برخی افراد با نژاد آسیایی، تنوعی در  ALDH  دارند. ما متوجه شدیم که در این افراد الکل اسید استیک[7]، در طی سوخت و ساز الکل به کندی برطرف می شود. بنابراین، احتمال بیشتری دارد که واکنش های فیزیولوژیکی به الکل داشته باشند (لوزاک[8] و همکاران، 2002).

          در پژوهشی رابطه بین  ALDHو انتظارات الکل را مورد مطالعه قرار گرفت که این دو عامل چگونه با مصرف الکل در بین آمریکایی های آسیایی تبار همبستگی دارد. نتایج نشان داد که بزرگسالان با ALDH، که الکل کمتری می نوشیدند، انتظارات و تمایل شان به مصرف الکل کمتر وجود داشت (مک­کارتی[9]و همکاران، 2000). داده ها همچنین نشان می دهد که مشروب خواری مشکل آفرین انسان ها، در خانواده ها تداوم می یابد، که حاکی از وجود مؤلفه ژنتیکی است (اما با عوامل اجتماعی هم هماهنگ است). چندین مطالعه نشان داده اند که نرخ سوء مصرف یا وابستگی به الکل در میان خویشاوندان و فرزندان مشروب خوران مشکل آفرین بالاتر از حدی است که انتظار می رود (کرینگ[10]، دیوسیون[11]، نیل و جانسون[12]، 2007؛ ترجمه شمسی پور، 1388). تحقیقات انجام شده بر روی دوقلوها نشان داده که میزان همگامی سوء استفاده از الکل در دوقلوهای همسان و غیر همسان به ترتیب54% و 2% است. این موضوع دلالت بر یک عنصر ژنتیکی قوی در سوء استفاده از الکل دارد (دیوی، 2008؛ ترجمه گنجی، 1389).

         علاوه بر این، مطالعات خانواده نشان می دهد که خویشاوندان سوء مصرف کنندگان مواد، نه فقط در معرض خطر بالاتر سوء مصرف مواد قرار دارند، بلکه در معرض خطر بیشتری نسبت به مواد دیگر هستند. به طور کلی مصرف شدید یا سوء مصرف ماری جوانا (کندلر[13] و پری اسکات[14]، 1999) و سوء مصرف دارو (تسوآنگ[15] و همکاران، 1998) همگامی بیشتری در میان دوقلوهای همسان نسبت به دوقلوهای ناهمسان نشان داده است. پژوهش هایی که بر روی دوقلوهای انسانی انجام شده نشان داد که پیش آمادگی­های سوء مصرف و وابستگی به مواد نیز می تواند به شکل ارثی منتقل شود (کومر، 2006).

عوامل روان شناختی

        عوامل روان شناختی نظیر سلامت روانی و موضوعات سازگاری، می تواند نقش محوری در سوء مصرف مواد داشته باشند. در مطالعه ای که چاین، لای، و روس[16] (1991) بر روی آمریکایی های آسیایی تبار انجام دادند، نتیجه گرفته اند که انزوای اجتماعی و مشکلات خانوادگی از جمله عوامل اصلی در روی آوردن به مصرف الکل در میان برخی از کارگران رستوران که آمریکایی آسیایی تبار بود.

        دآوانزو[17]، فری[18] و فرومن[19] (1994) با گروهی از زنان کامبوجی مصاحبه کردند و متوجه شدند که بیشتر از 58% از نمونه که مصرف مواد داشتند به عنوان خود درمانی[20]، برای سازگاری با استرس، فراموش کردن مشکلات و پرداختن به ناراحتی های فیزیکی بوده است. آمریکایی های آسیایی تبار، به طور کلی تقاضای کمک حرفه ای نمی کنند و تمایل دارند که مشکلاتشان را با خانواده، خودشان حل کنند و احتمالاً مصرف مواد را به عنوان یک روش خود درمانی به کار می گیرند (سو و سو[21]، 2003). به طور کلی فرض بر این است که یکی از انگیزه های روان شناختی اصلی برای مصرف مواد، تغییر دادن خلق است-یعنی مصرف مواد به این دلیل تقویت می شود که خلق های مثبت را افزایش یا خلق های منفی را کاهش می دهد (کرینگ و همکاران، 2007).


1-Emotion disregulation

Distress tolerance-2

3-Bloome

Chen-4

Chin, Lai & Rouse-5

1-Matsuyoshi

2-Acetaldehyde

3-Luczak

4-Mccarthy

5-Kring

1-Davison

2-Neal & Johnson

3-Kendler

4-Prescott

5-Tsuang

-Chin, Lai, & Rouse  6

7-D’Avanzo

8-Fry-e

9-Froman

10-Self-medication

1-Sue & Sue

قیمت فایل فقط 28,000 تومان

خرید

برچسب ها : دانلود مبانی نظری مصرف یا سو مصرف مواد , پیشینه تحقیق مصرف یا سو مصرف مواد , تحقیق مصرف یا سو مصرف مواد

لینک منبع

The post دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق مصرف یا سوء مصرف مواد appeared first on سایت مقاله.

لینک منبع و پست :

دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق مصرف یا سوء مصرف مواد


https://sitemaghale.000webhostapp.com/%d8%af%d8%a7%d9%86%d9%84%d9%88%d8%af-%d9%85%d8%a8%d8%a7%d9%86%db%8c-%d9%86%d8%b8%d8%b1%db%8c-%d9%88-%d9%be%db%8c%d8%b4%db%8c%d9%86%d9%87-%d8%aa%d8%ad%d9%82%db%8c%d9%82-%d9%85%d8%b5%d8%b1%d9%81-%db%8c/

دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق مصرف یا سوء مصرف مواد |39524 …
woodfa.ir/article/39524‎Cachedدانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق اعتیاد اعتیاد اعتیاد یک اصطلاح عامیانه
وغیرعلمی و به معنای وابستگی بیمارگونه به مصرف یک یا چند نوع ماده مخدر است که
سبب بروز رفتارهای موادجویانه شده و در صورت عدم مصرف مواد مورد نظر، علایم محرومیت
در فرد معتاد بروزمی کند. منظوراز مواد، یک ماده شیمیایی -نه خوراکی است که پس از
مصرف، …
مبانی نظری و پیشینه پژوهش اعتیاد و سوء مصرف مواد (فصل 2 پایان نامه …
sk3.ir/مبانی-نظری-و-پیشینه-پژوهش-اعتیاد-و-سوء-م/22269‎Cachedدانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق اعتیاد و سوء مصرف مواد(فصل دوم) در 44 صفحه در
قالب word , قابل ویرایش ، آماده چاپ و پرینت جهت استفاده. … در رابطه با سوء استفاده
از داروها و مواد یا موضوع اعتیاد، هدف از پیشگیری این است که جمعیت هدف به هیچ وجه از
داروهای اعتیادآور استفاده نکند و خود را در معرض خطررات ناشی از اعتیاد و آسیب های …
دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق مصرف یا سوء مصرف مواد – نماشا
s3.namasha.com/v/AzgSB93V
15 ژوئن 2017 … دریافت فایل : https://goo.gl/pwJ5ec دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق مصرف یا
سوء مصرف مواد دسته: روانشناسی و علوم تربیتی بازدید: 1 بار فرمت فایل: docx حجم
فایل: 191 کیلوبایت تعداد صفحات فایل: 114 قیمت فایل: 28000 تومان پس از
پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود. پرداخت و دانلود …
فایل word مبانی نظری و پیشینه تحقیق مصرف یا سوء مصرف مواد …
papersfile.a0b.ir/files700854‎Cached25 آگوست 2017 … فایل word مبانی نظری و پیشینه تحقیق مصرف یا سوء مصرف مواد دارای 114 صفحه
می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است. فایل
ورد مبانی نظری و پیشینه تحقیق مصرف یا سوء مصرف مواد کاملا فرمت بندی و تنظیم
شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد. توجه : در صورت مشاهده …
فایل word مبانی نظری و پیشینه تحقیق اعتیاد به مواد مخدر – دانلود فایل
papersfile.a0b.ir/files700777‎Cached22 ا کتبر 2017 … فایل word مبانی نظری و پیشینه تحقیق اعتیاد به مواد مخدر دارای 58 صفحه می باشد
و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است. فایل ورد مبانی
نظری و پیشینه تحقیق … 1-بدون اختلال مصرف مواد 2-سوءمصرف مواد 3-وابستگی به
مواد ارائه میدهد (لیویِن تال[1]، 2008). وابستگی : منظور از وابستگی …
فروشگاه فایل بلبل | مبانی نظری و پیشینه تحقیق اعتیاد
bolbolfilesell.file24.ir/…/pro-1605-مبانی-نظری-و-پیشینه-تحقیق-اعتیاد‎Cachedاعتیاد یک اصطلاح عامیانه وغیرعلمی و به معنای وابستگی بیمارگونه به مصرف یک
یا چند نوع ماده مخدر است که سبب بروز رفتارهای موادجویانه شده و در صورت عدم مصرف
مواد مورد نظر، علایم … مصرف ماده ای که خلق و رفتار را تغییر می دهد لزوما سوءمصرف مواد
تلقی نمی شود مگر آنکه عملکرد مصرف کننده را به طرزی منفی تحت تاثیر قراردهد.
مبانی نظری و پیشینه پژوهش اعتیاد و سوء مصرف مواد … – پیشینه تحقیق
pishine.wordpressblog.ir/مبانی-نظری-و-پیشینه-پژوهش-اعتیاد-و-سوء-2/
27 جولای 2017 … دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق اعتیاد و سوء مصرف مواد(فصل دوم) در 44 صفحه در
قالب word , قابل ویرایش ، آماده چاپ و پرینت جهت استفاده. … در رابطه با سوء استفاده
از داروها و مواد یا موضوع اعتیاد، هدف از پیشگیری این است که جمعیت هدف به هیچ وجه از
داروهای اعتیادآور استفاده نکند و خود را در معرض خطررات ناشی از …
مبانی نظری اعتیاد به مواد مخدر – روان پیپر
www.ravanpaper.com/product/25/‎Cachedمبانی نظری و پیشینه پژوهش اعتیاد. دانلود مبانی نظری پیشینه مواد مخدر. مبانی
نظری مواد مخدر. فصل دوم اعتیاد. علل مصرف مواد مخدر. علل اعیتاد. شیوع اعتیاد. مبانی
نظری معتادین. چهارچوب نظری مصرف مواد مخدر. پیشینه نظری تأثیر مصرف مواد مخدر.
پیشینه پژوهش اعتیاد. پیشینه تحقیق علل اعتیاد جوانان. قیمت: 10,900 تومان.
افزودن به …
مبانی نظری و پیشینه پژوهش اعتیاد و مصرف مواد(فصل دوم) – نگین فایل
neginfile.ir/…/مبانی-نظری-و-پیشینه-پژوهش-اعتیاد-و-مصرف-مواد(فصل-دوم)‎Cachedاعتیاد یک اصطلاح عامیانه وغیرعلمی و به معنای وابستگی بیمارگونه به مصرف یک
یا چند نوع ماده مخدر است که سبب بروز رفتارهای موادجویانه شده و در صورت عدم مصرف
مواد مورد نظر، علایم محرومیت در … دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق اعتیاد و مصرف
مواد(فصل دوم) در 18 صفحه در قالب word , قابل ویرایش ، آماده چاپ و پرینت جهت
استفاده.
مبانی نظری و پیشینه پژوهش سوء مصرف و وابستگی به مواد – بهار فایل
baharfile.ofmas.ir/product-83900.aspx‎Cachedمبانی نظری و پیشینه پژوهش سوء مصرف و وابستگی به مواد پیشینه پژوهش سوء
مصرف و وابستگی به مواد پیشینه تحقیق سوء مصرف و وابستگی به مواد مبانی نظری
سوء مصرف و … اعتیاد عبارتست از تطابق بدن با هر دارو یا ماده شیمیایی خارجی غیر
لازم به مدت طولانی که یکی از انواع عادات حیاتی یا عادات بیولوژیکی محسوب می گردد.
[DOC] مبانی نظری و پیشینه تحقیق – دانشگاه آزاد اسلامی واحد زرند
www.iauzar.ac.ir/fa/images/pajuheshi/resume/…/khodkoshi.docx‎Cached
Similarمفهومی که در پژوهش علمی به یافته های نظری مرسوم است ، در واقع به این امر اشاره دارد که
تحقیق اجتماعی یا باید به نظریه ای جدید منتهی شود و دست کم در این مسیر حرکت ….
بک چند مورد از آنان را ذکر کرده است که شامل: بیان افکار خودکشی، دارا بودن بیماری
روان خصوصا افسردگی واسکیزوفرنی، الکل و سوء مصرف مواد، بیماریهای جسمی،
انزوای …
اعتیاد – ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
https://fa.wikipedia.org/wiki/اعتیاد‎Cached
Similarاعتیاد (همچنین:خوگری) حالتی، که در ان شخص به علت روانی یا مصرف مواد شیمیایی،
طبیعی دچار ضعف اراده درکنترل تکرار اعمال خود می‌شود هرچند ضعف اراده فی نفسه
بیماری … وابستگی به مواد (مواد مخدر و مشروبات الکلی)، یا عادت‌های ناهنجار، یک
اختلال روان پزشکی و روان‌شناسی بوده که از یک سو، معنای لغت خوشبختی را در
زندگی فرد و …
مبانی نظری اعتیاد – اختلالات روانی ناشی از مواد
www.iranprojhe.com/…مبانی-نظری/417-مبانی-نظری-اعتیاد-اختلالات-روانی-ناشی-از-مواد.html‎Cachedاختلالات روانی ناشی از مواد ، مجموعه نشانگان بالقوه شدید، معمولا موقتی، اما گاهی مداوم
دستگاه عصبی مرکزی هستند که در زمینه تاثیرات موادی که سوء مصرف می شوند، داروها
یا مواد سمی متعددی ایجاد می شوند. برای دسترسی به فایل ورد WORD این مقاله ، بعد از
پرداخت حق اشتراک فایل شماره 1 را دانلود کنید. اختلالات روانی ناشی از مواد ، مجموعه …
دانلود پیشینه تحقیق و مبانی نظری اعتیاد – پروپوزال و تحلیل آماری …
https://www.iranpajohesh.com/…نظری-پایان…/8763-دانلود-پیشینه-تحقیق-و-مبانی-نظری-اعتیاد.html?…‎Cachedدانلود پیشینه تحقیق و مبانی نظری اعتیاد: مقاله زیر درباره تعاریف اعتیاد است . و
شامل : ملاک های تشخیصی DSM-IV-TR برای وابستگی به مواد، ملاک های تشخیصی
DSM-5، ادامه مصرف مواد با ایجاد مشکلات همیشگی و پی در پی در شیوه اجتماعی یا بین
فردی که سبب اثرات مصرف باشد.
[DOC] بین میزان آسیب های روحی و روانی در خانواده با اعتیاد جوانان رابطه وجود دارد
mazandaran.jrl.police.ir/…/3220a2be6aad8ba7fbdc366279f8b22b6b8341f5.docx‎Cached
Similarخانواده به عنوان یک نهاد اجتماعی نقش اساسی و مؤثری در پیشگیری، کاهش و یا افزایش
اعتیاد جوانان ایفاء می نماید و زمانی جامعه می تواند ادعای سلامت نماید که از …. فروغی و
صادقیان در تحقیقی با موضوع” نقش ساختار خانواده و شیوه های فرزندپروری در
پیشگیری اولیه از سوء مصرف مواد در بین نوجوانان 16 تا 26 ساله شهرستان سیرجان در
سال …
اعتیاد| منابع علمی|ایبوک|مقاله انگلیسی|ترجمه|مبانی نظری – پارس پروژه
https://parsproje.com/component/search/?searchword=اعتیاد…‎CachedPSR101-خودکنترلی-مبانی و چارچوب نظری، پیشینه تحقیق داخلی و خارجی: (بسته
های آموزشی مبانی و چارچوب نظری روان شناسی علوم تربیتی و علوم اجتماعی) . … مزمن
164 لکنت زبان 165 ناخن جویدن 166 ترک سیگار 167 ترک اعتیاد به مواد مخدر 169
ترک مشروبات الکلی 172 سو مصرف مواد توهم زا 174 سو مصرف فن سیکلیدین 175
بخش …
دانلود کامل دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق مصرف یا سوء مصرف مواد …
fanosfile.ir/دانلود-کامل-دانلود-مبانی-نظری-و-پیشین-82/‎Cached4 ا کتبر 2017 … دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق مصرف یا سوء مصرف مواد. فروشنده فایل. کد
کاربری 4558. تمام فایل ها. تاریخچه مواد مخدر در ایران و جهان. هر چند که تاریخ دقیقی از
شروع استعمال مواد مخدر توسط بشر وجو ندارد، لیکن آثار گذشتگان و سوابق موجود،
سابقه آشنایی بشر با مواد مخدر را حدود 4000 سال پیش از میلاد برآورد می …
تاثیر سوء مصرف مواد مخدر بر اختلالات روانی 1 – پايگاه دانلود رایگان …
www.takbook.com/4575…/تاثیر-سوء-مصرف-مواد-مخدر-بر-اختلالا/‎Cached
Similar۱- اختلالات یا بیماری های روانی ۲- سوءِ یا وابستگی به مواد مخدر ۳- مواد افیونی یا مخدر
۴- اعتیاد ۵- زندانی ۶- غیر زندانی. «پیشینه تحقیق» ۲-۱٫ مبانی نظری تحقیق: درباره
مواد مخدر، روان گردان و … و اعتیاد و زیان های جسمی و روانی، اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی
و فردی و دیگر زیان های آن تحقیقات وسیع و متعددی در نقاط مختلف جهان که توسط …
[PDF] ﻧﮕﺮش داﻧﺸﺠﻮﯾﺎن ﺑﻪ ﺳﻮءﻣﺼﺮف ﻣﻮاد ﻣﺨﺪر ﺑﺮ آن ﻣﺆﺛﺮ ﻋﻮاﻣﻞ – دانشگاه علامه طباطبائی
rjsw.atu.ac.ir/article_4749_801e2ebbb48f9f348242aa9f87f952de.pdf‎Cached15 مارس 2016 … آﯾﺎ ﺑﯿﻦ ﻣﺼﺮف ﻣﻮاد ﺗﻮﺳﻂ دوﺳﺘﺎن داﻧﺸﺠﻮ و ﻧﮕﺮش وي ﺑﻪ ﻣﻮاد اﻋﺘﯿﺎدآور. ،. راﺑﻄﻪ. ﻣﻌﻨﺎداري وﺟﻮد دارد؟ -. آﯾﺎ
ﺑﯿﻦ ﭘﺎﯾﮕﺎه. اﻗﺘﺼﺎدي. –. اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ. ﺧﺎﻧﻮاده. و. ﻧﮕﺮش. ﺑﻪ. ﻣﻮاد. اﻋﺘﯿـﺎدآور. ،. راﺑﻄـﻪ. اي. وﺟﻮد. دارد؟ -. آﯾﺎ ﺑﯿﻦ
ﺻﻤﯿﻤﯿﺖ ﻓﺮد ﺑﺎ ﺧﺎﻧﻮاده و ﻧﮕﺮش وي ﺑﻪ ﻣﻮاد اﻋﺘﯿﺎدآور. ،. راﺑﻄـﻪ ﻣﻌﻨـﺎداري. وﺟﻮد دارد؟ ﭘﯿﺸﯿﻨﻪ ﺗﺤﻘﯿﻖ. در
ﭘﮋوﻫﺸﯽ ﺑﺎ ﻋﻨﻮان ﺗﻌﯿﯿﻦ ﻋﻮاﻣﻞ اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ. ﻣﺆﺛﺮ. ﺑﺮ ﻧﮕـﺮش ﺟﺎﻧﺒـﺎزان ﻧﺴـﺒﺖ ﺑـﻪ ﻣـﻮاد.
پروتکل آموزش شناخت درمانی در کاهش نگرش های ناکارآمد و باورهای مرتبط …
www.pajoheshi.com/downloads/1825/‎Cached7 سپتامبر 2017 … مطالب پژوهشی,آموزشی,پروپوزال,پرسشنامه,مبانی نظری,پیشینه پژوهش,پروتکل های
روانشانسی,اقدام پژوهی,مقالات ترجمه شده,دانلود پروپوزال,دانلود مبانی نظری … خانه
دانلود پروتکل آموزش شناخت درمانی در کاهش نگرش های ناکارآمد و باورهای مرتبط با
مصرف مواد … که به دوگروه ۲۰ نفری از افراد دچار سوء مصرف مواد تقسیم شدند.
دانلود مقاله تاريخچه اعتياد در ايران – مگ ایران
mag-iran.com/دانلود-مقاله-تاريخچه-اعتياد-در-ايران.htm‎Cached
Similarسابقه مصرف مواد مخدر براي اولين بار در زمينه استفاده هاي طبي و به عنوان دارو و
استفاده براي تسكين درد از طريق خوردن يا ماليدن بر روي عضو بوده است. بنابراين
كاربرد …. ۱- اختلالات يا بيماري هاي رواني ۲- سوءِ يا وابستگي به مواد مخدر ۳- مواد
افيوني يا مخدر ۴- اعتياد ۵- زنداني ۶- غير زنداني. «پيشينه تحقيق» ۲-۱٫ مباني نظري
تحقيق:
[PDF] در مطالعه تاريخچه استعمال افيون مي بينيم كه بشر آنرا از سالهاي نخستين
www.unodc.org/pdf/iran/publications/Drug_prev_workplace_farsi.pdf
در ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ ﺗﺎرﻳﺨﭽﻪ اﺳﺘﻌﻤﺎل اﻓﻴﻮن ﻣﻲ. ﺑﻴﻨﻴﻢ آﻪ ﺑﺸﺮ ﺁﻧﺮا. از ﺳﺎﻟﻬﺎي ﻧﺨﺴﺘﻴﻦ ﺗﺎرﻳﺦ ﻣﻲ. ﺷﻨﺎﺧﺘﻪ و ﺑﻪ. ﻧﻮﻋﻲ اﺳﺘﻌﻤﺎل
ﻣﻴﻜﺮدﻩ اﺳﺖ . . آﺎرﺑﺮد. « ﻣﻮاد ﻣﺨﺪر. » ﺑﻌﻨﻮان ﺁرام ﺑﺨﺶ ﻳﺎ. « ﻧﻮﺷﺪارو. » و ﻧﻴﺰ ﺑﻌﻨﻮان. « ﻣﻜﻴﻒ. » و. « ﻧﺸﺌﻪ
و ﺧﻠﺴﻪ ﺁور. » از. 5000. ﺳﺎل ﭘﻴﺶ از ﻣﻴﻼد ﺑﺮاي ﺳﻮﻣﺮﻳﺎن، ﺑﺎﺑﻠﻴﺎن و ﻣﺼﺮﻳﺎن … ﺷﻨﺎﺧﺘﻪ ﺷﺪﻩ ﺑﻮد ﺗﺎ ﺑﺪان ﺣّﺪ آﻪ
در. ﺑﺮﺧﻲ از ادﻳﺎن. در ﻣﻴﺎن ﺑﻌﻀﻲ از اﻗﻮام ﻣﺼﺮف اﻧﺪك ﺁن ﺟﻨﺒﻪ ﺁﺋﻴﻨﻲ و ﻗﺪاﺳﺖ داﺷﺘﻪ اﺳﺖ، ﺑﻄﻮرﻳﻜﻪ در.
دانشکده علوم ارتباطات – سامانه بانک اطلاعات پایان نامه – دانشگاه آزاد …
thesis.iauctb.ac.ir/fa/thesis‎Similar250, نقش تبلیغات تلویزیونی در مدیریت مصرف بهینه آب توسط مشترکین
شهرستان ملارد در سال 1395, محمد علی رفعت پناه, دانشکده علوم ارتباطات و مطالعات
رسانه, مدیریت رسانه و روابط عمومی, 1396-06-05. 251, بررسی …… 508, بوطیقا (
مبانی نظری) نمایشنامه گروتسک, محمد امین عبداللهی, دانشکده هنر, نمايش, 1395-11-09.
509, کنترل …
مبانی نظری اعتیاد و انواع مواد مخدر، اعتیاد، داروهای روانگردان – بهار فایل
baharfile.bwir.ir/مبانی-نظری-اعتیاد-و-انواع-مواد-مخدر،-اع/‎Cached17 ا کتبر 2017 … دانلود مبانی نظری اعتیاد و انواع مواد مخدر، اعتیاد، داروهای روانگردان گزارش تخلف برای
… توضیحات: فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش). همراه
با منبع نویسی … در طول بیست سال گذشته پیشرفت‌های چشمگیری در دانش
داروشناسی، سوء مصرف مواد و داروهای اعتیاد آور فراهم آمده است. گیرنده های …
[DOC] راهنماي پيشگيري و درمان سوء مصرف مواد ويژه پزشكان
phc.mui.ac.ir/sites/phc.mui.ac.ir/files/daryaft-file/etiad-pezeshk.doc‎Similarطرح ادغام پيشگيري و درمان سوءمصرف مواد. در نظام مراقبتهاي بهداشتي اوليه. راهنماي
پيشگيري و درمان. سوء مصرف مواد. ويژه پزشكان. سرپرست نويسندگان و ويراستار:
…. و از انستيتو روانپزشكي تهران، قطب علمي، آموزشي و پژوهشي روانپزشكي كشور و
مركز تحقيقات بهداشت روان، جهت هماهنگي و پشتيباني تدوين كتاب، سپاسگزاري
نمايم.
دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق مصرف یا سوء مصرف مواد |21958 …
frost.rspf.ir/frost/21958/html‎Cached9 ا کتبر 2017 … دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق مصرف یا سوء مصرف مواد (21958):پیشینه
تحقیق مصرف یا سو مصرف مواد دانلود مبانی نظری مصرف یا سو مصرف مواد تحقیق
مصرف یا سو مصرف مواد.
دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق مصرف یا سوء مصرف مواد |42755 …
edico.rspf.ir/edico/42755/html‎Cached22 سپتامبر 2017 … دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق مصرف یا سوء مصرف مواد (42755):دانلود مبانی
نظری مصرف یا سو مصرف مواد تحقیق مصرف یا سو مصرف مواد پیشینه تحقیق مصرف
یا سو مصرف مواد.
[PDF] دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق مفاهیم اعتیاد و مواد مخدر | NCBA
ncba.ir/saveAsPDF=18108‎Cachedداﻧﻠﻮد ﻣﺒﺎﻧﯽ ﻧﻈﺮی و ﭘﯿﺸﯿﻨﻪ ﺗﺤﻘﯿﻖ ﻣﻔﺎﻫﯿﻢ اﻋﺘﯿﺎد و ﻣﻮاد ﻣﺨﺪر. دﺳﺘﻪ: رواﻧﺸﻨﺎﺳﯽ و ﻋﻠﻮم ﺗﺮﺑﯿﺘﯽ. ﻓﺮﻣﺖ ﻓﺎﯾﻞ:
docx. ﺣﺠﻢ ﻓﺎﯾﻞ: 86 ﮐﯿﻠﻮﺑﺎﯾﺖ. ﺗﻌﺪاد ﺻﻔﺤﺎت ﻓﺎﯾﻞ: 46. ﻣﻘﺪﻣﻪ. ﺑﺮ اﺳﺎس ﻣﻄﺎﻟﻌﻪی ﻣﺮﮐﺰ ﺗﺤﻘﯿﻘﺎت ﻣﻠﯽ در زﻣﯿﻨﻪ
ﺳﻮءﻣﺼﺮف ﻣﻮاد NIDA))، در ﺣﺪود %37 اﻓﺮاد ﯾﮏ ﺑﺎر ﯾﺎ ﺑﯿﺸﺘﺮ. در ﻃﻮل ﻋﻤﺮ ﺧﻮد ﻣﻮاد ﻏﯿﺮﻗﺎﻧﻮﻧﯽ ﻣﺼﺮف
ﮐﺮدهاﻧﺪ. ﺑﯿﺶ از %15 ﺟﻤﻌﯿﺖ ﺑﺎﻻی 18 ﺳﺎل آﻣﺮﯾﮑﺎ ﻣﺸﮑﻼت ﺟﺪی. درﻣﻮرد ﻣﺼﺮف ﭘﯿﺪا ﮐﺮدهاﻧﺪ (ﮐﺎﻣﮑﺎر،
1382).
[PDF] دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق مصرف یا سوء مصرف مواد | تایم دانلود
timedownload.ir/DownLoad-PDF=24460‎Cached:HTML داﻧﻠﻮد ﻣﺒﺎﻧﯽ ﻧﻈﺮی و ﭘﯿﺸﯿﻨﻪ ﺗﺤﻘﯿﻖ ﻣﺼﺮف ﯾﺎ ﺳﻮء ﻣﺼﺮف ﻣﻮاد. داﻧﻠﻮد ﻣﺒﺎﻧﯽ ﻧﻈﺮی و ﭘﯿﺸﯿﻨﻪ ﺗﺤﻘﯿﻖ.
ﻣﺼﺮف ﯾﺎ ﺳﻮء ﻣﺼﺮف ﻣﻮاد. دﺳﺘﻪ: رواﻧﺸﻨﺎﺳﯽ و ﻋﻠﻮم ﺗﺮﺑﯿﺘﯽ. ﻓﺮﻣﺖ ﻓﺎﯾﻞ: docx. ﺣﺠﻢ ﻓﺎﯾﻞ: 191 ﮐﯿﻠﻮﺑﺎﯾﺖ.
ﺗﻌﺪاد ﺻﻔﺤﺎت ﻓﺎﯾﻞ: 114. ﺗﺎرﯾﺨﭽﻪ ﻣﻮاد ﻣﺨﺪر در اﯾﺮان و ﺟﻬﺎن. ﻫﺮ ﭼﻨﺪ ﮐﻪ ﺗﺎرﯾﺦ دﻗﯿﻘﯽ از ﺷﺮوع اﺳﺘﻌﻤﺎل ﻣﻮاد
ﻣﺨﺪر ﺗﻮﺳﻂ ﺑﺸﺮ وﺟﻮ ﻧﺪارد، ﻟﯿﮑﻦ. آﺛﺎر ﮔﺬﺷﺘﮕﺎن و ﺳﻮاﺑﻖ ﻣﻮﺟﻮد، ﺳﺎﺑﻘﻪ آﺷﻨﺎﯾﯽ ﺑﺸﺮ ﺑﺎ ﻣﻮاد ﻣﺨﺪر را ﺣﺪود 4000
ﺳﺎل.
تحقیق علل گرایش جوانان و نوجوانان به سوء مصرف مواد اعتیاد آور …
edicoshop.ir/article/26240‎Cachedفرمت فایل: word تعداد صفحات 19 صفحه اعتیاد عبارت است از حالتی که استعمال
متوالی یا متناوب ماده مخدر در فرد ایجاد می کند. با استعمال مواد مخدر تحریک پذیری
سلولهای عصبی در دستگاه عصبی افزایش می یابد، در نتیجه داروی بیشتری لازم
است تا او را به حالت تعادل… دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق مصرف یا سوء
مصرف مواد …
دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق مواد مخدر در جهان | لیون دانلود
liondl.ir/html/25923‎Cached3 جولای 2017 … در 12صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت doc توضیحات: فصل دوم پایان نامه کارشناسی
ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش) همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه … مبانی..
. تحقیق بررسی ویژگی های اجتماعی مصرف کنندگان مواد… دانلود تحقیق با موضوع
بررسی ویژگی های اجتماعی مصرف کنندگان مواد مخدر، در قالب word و …
دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق اعتیاد – دانلود مقاله و پروژه دانشجویی
uniarticle.ir/دانلود-مبانی-نظری-و-پیشینه-تحقیق-اعتیا/‎Cached5 ا کتبر 2017 … دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق اعتیاد در ۶۸ صفحه در قالب word , قابل ویرایش
، آماده چاپ و پرینت جهت استفاده. … جهان ۲۰۰ میلیون نفر یا ۵/۰ کل جمعیت جهان برآورد
کرده که از این تعداد ۱۶ میلیون نفر یعنی ۴/۰ /۰ جمعیت ، مصرف کننده مواد افیونی و ۱۱
میلیون نفر مصرف کننده هروئین و مشتقات آن برآورد شده است.
دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق مفاهیم اعتیاد و مواد مخدر |36060 …
nab-tech.ir/article/36060‎Cachedمقدمه بر اساس مطالعهی مرکز تحقیقات ملی در زمینه سوءمصرف مواد (NIDA)، در حدود 37%
افراد یک بار یا بیشتر در طول عمر خود مواد غیرقانونی مصرف کردهاند. بیش از 15%
جمعیت بالای 18 سال آمریکا مشکلات جدی درمورد مصرف پیدا کردهاند (کامکار، 1382).
بعضی از تأثیرات مواد مواد مستقیم و برخی از آنان غ.
پیشینه تحقیق و مبانی نظری اعتیاد | CH دانلود!
chdl.ir/2016/10/46783-پیشینه-تحقیق-و-مبانی-نظری-اعتیاد.html‎Cached27 ا کتبر 2016 … قسمتی از متن مبانی نظری و پیشینه. تعاریف اعتیاد. اعتیاد یک اصطلاح عامیانه
وغیرعلمی و به معنای وابستگی بیمارگونه به مصرف یک یا چند نوع ماده مخدر است که
سبب بروز رفتارهای موادجویانه شده و در صورت عدم مصرف مواد مورد نظر، علایم محرومیت
در فرد معتاد بروزمی کند.منظوراز مواد، یک ماده شیمیایی –نه خوراکی است …
دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق مفاهیم اعتیاد و مواد مخدر | بیست …
bistdl.ir/post/12583‎Cached28 آگوست 2017 … دسته: روانشناسی و علوم تربیتی. فرمت فایل: docx. حجم فایل: 86 کیلوبایت. تعداد
صفحات فایل: 46. مقدمه. بر اساس مطالعهی مرکز تحقیقات ملی در زمینه سوءمصرف مواد (
NIDA)، در حدود 37% افراد یک بار یا بیشتر در طول عمر خود مواد غیرقانونی مصرف
کردهاند. بیش از 15% جمعیت بالای 18 سال آمریکا مشکلات جدی درمورد …
دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق مصرف یا سوء مصرف مواد |24460 …
timedownload.wexfiles.ir/timedownload/24460/html‎Cached29 ا کتبر 2017 … دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق مصرف یا سوء مصرف مواد (24460):دانلود مبانی
نظری مصرف یا سو مصرف مواد پیشینه تحقیق مصرف یا سو مصرف مواد تحقیق مصرف
یا سو مصرف مواد.
دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق مصرف یا سوء مصرف مواد |18547 …
shopstu.wexfiles.ir/shopstu/18547/html‎Cached3 نوامبر 2017 … دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق مصرف یا سوء مصرف مواد (18547):پیشینه
تحقیق مصرف یا سو مصرف مواد دانلود مبانی نظری مصرف یا سو مصرف مواد تحقیق
مصرف یا سو مصرف مواد.
دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق مصرف یا سوء مصرف مواد |71611 …
king.filesearcher.ir/article/71611‎Cachedدانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق مصرف یا سوء مصرف مواد (71611):تاریخچه مواد
مخدر در ایران و جهان هر چند که تاریخ دقیقی از شروع استعمال مواد مخدر توسط بشر وجو
ندارد، لیکن آثار گذشتگان و سوابق موجود، سابقه آشنایی بشر با مواد مخدر را حدود
4000 سال پیش از میلاد برآورد می نمایند (مرتضوی، 1382). سومریان را اولین کسانی
ذکر …
دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق مصرف یا سوء مصرف مواد | شاپ استو
shopstu.ir/html/18547‎Cachedدانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق مصرف یا سوء مصرف مواد. 2017-07-31 —
Siamak ADN. تاریخچه مواد مخدر در ایران و جهان. هر چند که تاریخ دقیقی از شروع
استعمال مواد مخدر توسط بشر وجو ندارد، لیکن آثار گذشتگان و سوابق موجود، سابقه
آشنایی بشر با مواد مخدر را حدود 4000 سال پیش از میلاد برآورد می نمایند (مرتضوی،
1382). سومریان را …
دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق مصرف یا سوء مصرف مواد |19384 …
faststudent.123maghaleh.ir/faststudent/19384/html‎Cached18 ا کتبر 2017 … دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق مصرف یا سوء مصرف مواد (19384):تحقیق مصرف
یا سو مصرف مواد پیشینه تحقیق مصرف یا سو مصرف مواد دانلود مبانی نظری مصرف یا
سو مصرف مواد.
دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق مصرف یا سوء مصرف مواد | حرف های …
ajugawords.ir/id/41777‎Cached15 مه 2017 … دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق مصرف یا سوء مصرف مواد. تاریخچه مواد مخدر در
ایران و جهان. هر چند که تاریخ دقیقی از شروع استعمال مواد مخدر توسط بشر وجو ندارد،
لیکن آثار گذشتگان و سوابق موجود، سابقه آشنایی بشر با مواد مخدر را حدود 4000 سال
پیش از میلاد برآورد می نمایند (مرتضوی، 1382). سومریان را اولین …
دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق مصرف یا سوء مصرف مواد …
starticle.ir/html/17031‎Cached8 آگوست 2017 … دسته: روانشناسی و علوم تربیتی فرمت فایل: docx حجم فایل: 191 کیلوبایت تعداد
صفحات فایل: 114 تاریخچه مواد مخدر در ایران و جهان هر چند که.
دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق مصرف یا سوء مصرف مواد | لودینگها
article.loadingha.ir/post/43449.html‎Cached9 مه 2017 … دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق مصرف یا سوء مصرف مواد. تاریخچه مواد مخدر در
ایران و جهان. هر چند که تاریخ دقیقی از شروع استعمال مواد مخدر توسط بشر وجو ندارد،
لیکن آثار گذشتگان و سوابق موجود، سابقه آشنایی بشر با مواد مخدر را حدود 4000 سال
پیش از میلاد برآورد می نمایند (مرتضوی، 1382). سومریان را اولین …
دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق مصرف یا سوء مصرف مواد | FLNT
flnt.ir/html/21958‎Cachedدانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق مصرف یا سوء مصرف مواد. 2017-07-18 —
Siamak ADN. تاریخچه مواد مخدر در ایران و جهان. هر چند که تاریخ دقیقی از شروع
استعمال مواد مخدر توسط بشر وجو ندارد، لیکن آثار گذشتگان و سوابق موجود، سابقه
آشنایی بشر با مواد مخدر را حدود 4000 سال پیش از میلاد برآورد می نمایند (مرتضوی،
1382). سومریان را …
[PDF] فصل دوم: مبانی نظری و پیشینه پژوهش – دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج
www.iausdj.ac.ir/research/DocLib14/…/pdf/فصل%202.pdf‎Cached
Similarمبانی. نظری. و. پیشینه. پژوهش. ١٠. صنعت بیمه. بیمه. : بیمه عملیاتی است که
بموحب آن یک طرف. ) بیمه گر. (. تعهد می نماید در برابر دریافت. مبلغی. ) حق بیمه یا
سهم …… فصل دوم. : مبانی. نظری. و. پیشینه. پژوهش. ٢٧. (ب. عرضه و قیمت. های رقبا. :
مصرف. کنندگان ارزش و قیمت یک محصول را در مقابل ارزش. ها و قیمت. های محصكوالت
قابكل.
دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق مصرف یا سوء مصرف مواد …
free.infofiles.ir/object-18744/related‎Cached23 مه 2017 … شما برای نگارش پایان نامه یا مقاله خود یا به هر منظور پژوهشی دیگر به دانلود مبانی
نظری و پیشینه تحقیق مصرف یا سوء مصرف مواد نیاز دارید و برای همین اینجا هستید.
قبل از اینکه به صفحه دانلود بروید توصیه می کنم توضیحات دانلود مبانی نظری و
پیشینه تحقیق مصرف یا سوء مصرف مواد را به دقت بخوانید.
[PDF] دریافت فایل
https://ganj.irandoc.ac.ir/articles/download_sparse/597137‎Cached
Similarﺑﺮرﺳﯽ ﮔﺮاﯾﺶ ﺑﻪ ﻣﺼﺮف ﻣﻮاد ﻣﺨﺪر ﺻﻨﻌﺘﯽ و ﻋﻮاﻣﻞ ﻣﺮﺗﺒﻂ در آن ﺑﺎ ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ. داﻧﺸﺠﻮﯾﺎن داﻧﺸﮕﺎه. ﻫﺎي ﮔﯿﻼن و
آزاد واﺣﺪ رﺷﺖ. دﮐﺘﺮ ﭘﺮواﻧﻪ داﻧﺶ دﮐﺘﺮ رﺿﺎ ﻣﻌﺼﻮﻣﯽ راد. ﻣﺤﻤﻮد راﻋﯽ. ﭼﮑﯿﺪه. ﻫﺪف اﯾﻦ ﺗﺤﻘﯿﻖ ﭘﺮداﺧﺖ ﻣﺠﺪد
ﺑﻪ ﻣﻘﻮﻟﮥ اﻋﺘﯿﺎد ﺑﺨﺼﻮص از ﮔﻮﻧﻪ ﺻﻨﻌﺘﯽ و ﺷﯿﻤﯿﺎﯾﯽ آن در ﻣﯿﺎن. داﻧﺸﺠﻮﯾﺎن اﺳﺖ . ﻣﺴﺎﻟﻪ اي ﮐﻪ ﻫﻤﻮاره وﺟﻮد
داﺷﺘﻪ و ﻫﻤﭽﻮن ﺳﺪي ﻣﺴﺘﺤﮑﻢ اﻣﻨﯿﺖ ﻣﻠﯽ. -. اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ. و ﻓﺮﻫﻨﮕﯽ و ﻧﯿﺰ ﺗﻮﺳﻌﻪ و ﭘﯿﺸﺮﻓﺖ را ﻧﺸﺎﻧﻪ روي ﮐﺮده و
ﻣﺎﻧﻊ …
دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق اعتیاد به مواد مخدر |41449| متاوا
metava.ir/article/41449‎Cachedتعریف اعتیاد اعتیاد یک اصطلاح عامیانه و غیر علمی به معنی وابستگی بیمار گونه
بهمصرف یک یا چند نوع ماده مخدر است که سبب بروز رفتارهای مواد جویانه شده و در
صورت عدم مصرف مواد مورد نظر، علائم محرومیت در فرد معتاد بروز میکند. منظور از مواد،
یک ماده شیمیایی – نه خوراکی است که پس.
[PDF] ﺑﺮرﺳﻲ راﺑﻄﻪ اﻋﺘﻴﺎد ﺑﻪ ﻣﻮاد ﻣﺨﺪر و ﺳﺮﻗﺖ داﺧﻞ ﺧﻮدرو – فصلنامه انتظام اجتماعی‌
entezami.sinaweb.net/article_7636_cd650db967ac7ca3fa0c161a95506e96.pdf‎Cached
Similar2 ژانويه 2014 … ﻦ ﺗﺤﻘﻴﻖ ﺑﺮ ﻣﺒﻨﺎي اﻟﮕﻮي راﺑﻄﻪ ﻋﻠّﻲ ﺑﻴﻦ ﺳﻮء. ﻣﺼﺮف ﻣﻮاد و ﺟﺮم ﺳﺮﻗﺖ داﺧﻞ ﺧﻮدرو ﺗﻌﺮﻳﻒ و ﻃﺮاﺣﻲ ﻣﻲ.
ﺷـﻮد . ﺑـﺪﻳﻦ ﻣﻌﻨـﺎ ﻛـﻪ. اﻋﺘﻴﺎد و ﺳﻮء ﻣﺼﺮف ﻣﻮاد ﻣﻮﺟﺐ ارﺗﻜﺎب ﺳﺮﻗﺖ داﺧﻞ ﺧﻮدرو ﻣﻲ. ﺷﻮد . ﺑﻨﺎﺑﺮاﻳﻦ،. ﻫﺪف.
اﺻﻠﻲ اﻳﻦ ﺗﺤﻘﻴﻖ ﺑﺮرﺳﻲ راﺑﻄﻪ اﻋﺘﻴﺎد ﺑﻪ ﻣﻮاد و ﺳﺮﻗﺖ داﺧﻞ ﺧﻮدرو ﻣﻲ. ﺑﺎﺷﺪ . ﭘﻴﺸﻴ. ﻨﻪ ﺗﺤﻘﻴﻖ. : در ﭘﮋوﻫﺶ. ﻫﺎي
داﺧﻞ ﻛﺸﻮر ﻣﻘﺎﻟﻪ ﻳﺎ ﺗﺤﻘﻴﻖ ﭼﺎپ ﺷﺪه اي در زﻣﻴﻨـﻪ ﺳـﺮﻗﺖ داﺧـﻞ. ﺧﻮدرو و ﺑﻪ. وﻳﮋه راﺑﻄﻪ …
دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق مصرف یا سوء مصرف مواد | دانشجوی …
faststudent.ir/html/19384‎Cachedدانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق مصرف یا سوء مصرف مواد. 2017-07-26 —
Siamak ADN. تاریخچه مواد مخدر در ایران و جهان. هر چند که تاریخ دقیقی از شروع
استعمال مواد مخدر توسط بشر وجو ندارد، لیکن آثار گذشتگان و سوابق موجود، سابقه
آشنایی بشر با مواد مخدر را حدود 4000 سال پیش از میلاد برآورد می نمایند (مرتضوی،
1382). سومریان را …
دانلود پیشینه تحقیق,پیشینه پژوهش پایان نامه,مبانی نظری,چارچوب نظری
medadrangi1395.blog.ir/‎Cachedدانلود پیشینه تحقیق,پیشینه پژوهش پایان نامه,مبانی نظری,چارچوب نظری.
دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق مصرف یا سوء مصرف مواد | مقاله گیگ
download.articlegig.ir/post/239767.html‎Cachedدانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق مصرف یا سوء مصرف مواد. 2015-06-02 —
Siamak ADN. تاریخچه مواد مخدر در ایران و جهان. هر چند که تاریخ دقیقی از شروع
استعمال مواد مخدر توسط بشر وجو ندارد، لیکن آثار گذشتگان و سوابق موجود، سابقه
آشنایی بشر با مواد مخدر را حدود 4000 سال پیش از میلاد برآورد می نمایند (مرتضوی،
1382). سومریان را …
[PDF] نیازهای پیشگیری اولیه :
www.kut.ac.ir/wp-content/uploads/Mavad.pdf‎Cached
Similarراهبردهاي دقیق و مباني علمي داشته باشد. -. براي اطالع …. بعالوه برنامه های پیشگیری
، رفتارهای انحرافی جوانان را که معموالً همراه با سوءمصرف مواد و جنایتهای مرتبط با مواد
هستند کاهش داده است. …. در این تحقیق 220 موضوع در ابعادمتفاوتی از جمله حوزه کاهش
تقاضا، دسترسی ومصرف مواد مخدر ، ارزیابی از اقدامات ،مقابله با موادمخدر و آینده مصرف.
[PDF] دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق اعتیاد به مواد مخدر | چرا دانلود
whydownload.ir/PDF4805‎Cached:HTML داﻧﻠﻮد ﻣﺒﺎﻧﯽ ﻧﻈﺮی و ﭘﯿﺸﯿﻨﻪ ﺗﺤﻘﯿﻖ اﻋﺘﯿﺎد ﺑﻪ ﻣﻮاد ﻣﺨﺪر. داﻧﻠﻮد ﻣﺒﺎﻧﯽ … ﺻﻮرت اﺟﺒﺎری ﺑﻪ ﻣﺼﺮف
ﻣﻮاد ﭘﺮداﺧﺘﻪ و ﻧﺎﺗﻮان از ﻗﻄﻊ ﻣﺼﺮف ﻣﻮاد اﺳﺖ، ﯾﺎ واﺑﺴﺘﮕﯽ اﺷﺎره ﺑﻪ اﺧﺘﻼل ﯾﺎ ﻧﺎراﺣﺘﯽ … ﺑﻠﮑﻪ ﻓﺮد ﺑﻪ دﻧﺒﺎل
ﻣﺼﺮف. ﻣﻮاد ﺑﺎ ﻣﺸﮑﻼﺗﯽ روﺑﻪ رو ﻣﯽﺷﻮد. ﺑﻪ اﯾﻦ ﺗﺮﺗﯿﺐ ﺳﻮءﻣﺼﺮف ﻣﻮاد، ﻧﻮﻋﯽ از ﻣﺼﺮف ﻣﻮاد اﺳﺖ ﮐﻪ ﺑﺎﻋﺚ
اﯾﺠﺎد. ﻋﻮاﻗﺐ و ﭘﯿﺎﻣﺪﻫﺎی ﻧﺎﻣﻄﻠﻮب ﻣﯽﮔﺮدد. زﻣﺎﻧﯽ ﮐﻪ ﺷﺨﺺ ﻫﻤﻮاره ﮐﺎر ﯾﺎ ﻓﻌﺎﻟﯿﺖ ﺧﻮد را ﺑﻪ دﻟﯿﻞ ﻣﺴﺘﯽ ﯾﺎ
ﺧﻮاب ﺑﻌﺪ.
[PDF] Untitled – مرکز مشاوره و روان درمانی دانشگاه شیراز
moshavereh.shirazu.ac.ir/wp-content/uploads/2017/…/Barid66977960.pdf
ﺑﺎ ﻧﻬﺎﯾﺖ ﺳﭙﺎس و ﻗﺪرداﻧﯽ از زﺣﻤﺎت و ﺣﻤﺎﯾﺘﻬﺎي ﺳﺘﺎد ﻣﺒﺎرزه ﺑﺎ. ﻣﻮاد ﻣﺨﺪر و. دﺑﯿﺮﺧﺎﻧﻪ ﺷﻮ. راي ﻫﻤﺎﻫﻨﮕﯽ
ﻣﺒﺎرزه ﺑﺎ ﻣﻮاد ﻣﺨﺪر اﺳﺘﺎن زﻧﺠﺎن ﺑﻪ وﯾﮋه ﺟﻨﺎب. آﻗﺎي دﮐﺘﺮ ﯾﻮﺳﻒ ﺑﯿﺎﻧﻠﻮ ﮐﻪ در اﻧﺠﺎم ﻃﺮح ﭘﮋوﻫﺸﯽ ﺣﺎﺿﺮ ﻧﻬﺎﯾﺖ
ﻫﻤﮑﺎري …… ﻣﺼﺮف. ﻣﻮاد. رد. زﻧﺎن،. ﻓﺮزﻧﺪان. و. ﺧﺎﻧﻮاده. آﻧﻬﺎ را. ﻧﯿﺰ. ﺗﺤﺖ. ﺗﺎﺛﯿﺮ. ﻗﺮار. ﻣﯽ. دﻫﺪ. (. ﻓﺎﺿﻠﯽ.
و. ﻣﻮﻟﻮدي. ،. 1382. ).21: از آﻧﺠﺎﯾﯽ ﮐﻪ ﺑﺮاي درﻣﺎن. ﻣﻌﺘﺎدان و ﺗﺮك ﺳﻮءﻣﺼﺮف ﻣﻮاد ﻣﺨﺪر در آﻧﺎن، در
ﺟﻮاﻣﻊ …
دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق مفاهیم اعتیاد و مواد مخدر | مقالات VIP
viparticle.ir/html/25496‎Cached6 جولای 2017 … مقدمه بر اساس مطالعهی مرکز تحقیقات ملی در زمینه سوءمصرف مواد (NIDA)، در حدود 37%
افراد یک بار یا بیشتر در طول عمر خود مواد غیرقانونی مصرف کردهاند. بیش از.
مبانی نظری و پیشینه تحقیق اضطراب | فایل ناب؛ دانلود مقاله تحقیق و …
filenab.weab.ir/مبانی-نظری-و-پیشینه-تحقیق-اضطراب/‎Cachedتوضیحات: فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد و دکترا (پیشینه و مبانی نظری
پژوهش). همرا با منبع نویسی … از نظر هیجانی ، اضطراب موجب خود بیمار انگاری ، غیبت
از کار ، سوء مصرف مواد روا نگردان و کاهش عزت نفس می گردد(نوریان وهمکاران،۱۳۹۰). …
در نتیجه آنها فرصت های را برای خوش گذرانی یا عمل کردن طبق تمایلشان از دست می
دهند .
دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق اعتیاد به مواد مخدر – مگا داک مگا داک
megadoc.ir/دانلود-مبانی-نظری-و-پیشینه-تحقیق-اعتیا-4/‎Cached… ۵۸ دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق اعتیاد به مواد مخدر قیمت فایل فقط ۲۸,۰۰۰
تومان تعریف اعتیاد اعتیاد یک اصطلاح عامیانه و غیر علمی به معنی وابستگی بیمار
گونه بهمصرف یک یا چند نوع ماده مخدر است که سبب بروز رفتارهای مواد جویانه شده و در
صورت عدم مصرف مواد مورد نظر ، علائم محرومیت در فرد معتاد بروز میکند . منظور از مواد …
[PDF] ﺑﺮرﺳﻲ ﻋﻮاﻣﻞ ﻣﺮﺗﺒﻂ ﺑﺎ ﺳﻮء ﻣﺼﺮف ﻣﻮاد در ﺷﺪه رﻳﺰي ﻧﻮﺟﻮاﻧ – فصلنامه رفاه اجتماعی
refahj.uswr.ac.ir/article-1-915-en.pdf‎Cached
Similar20 فوریه 2012 … ﺑﺎ ﻗﺼﺪ ﺳـﻮء ﻣـﺼﺮف ﻣـﻮاد. ﻣﺨﺪر راﺑﻄﺔ ﻣﻌﻨﺎدار دارﻧﺪ . ﺑﺤﺚ. : ﻧﺘﺎﻳﺞ اﻳﻦ ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ ﻧﺸﺎن داد ﻛﻪ ﻧﻈﺮﻳﺔ رﻓﺘﺎر
ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ. رﻳﺰي ﺷﺪه در ﺧﺼﻮص ﭘﻴﺶ ﺑﻴﻨـﻲ. ﺳﻮء ﻣﺼﺮف ﻣﻮاد. ﻣﺨﺪر ﺗﺄﺛﻴﺮ ﮔﺬار ﺑﻮده و ﻋﻼوه ﺑﺮ ﺳﺎزه …. ﺗﺤﻘﻴﻖ
وﺳﻴﻊ. ﺗﺮ اﺳﺖ، ﻣﺤﻘﻘﺎن ﺑﻪ دﻧﺒﺎل اﻳﻦ اﻣﺮ ﻫﺴﺘﻨﺪ ﻛﻪ ﻋﻮاﻣﻞ ﻣﺮﺗﺒﻂ ﺑﺎ ﺳﻮء ﻣﺼﺮف ﻣﻮاد. ﻣﺨﺪر در ﻧﻮﺟﻮاﻧﺎن را
ﺷﻨﺎﺳﺎﻳﻲ ﻧﻤﺎﻳﻨﺪ؛ و ﺑﺮاي ﺣﺼﻮل اﻳﻦ اﻣﺮ ﻣﺤﻘﻘﺎن ﺑﺮرﺳﻲ ﭘﻴﺶ ﺑـﻴﻦ. ﻫـﺎي. ﻗﺼﺪ رﻓﺘﺎري.
دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق اعتیاد به مواد مخدر | پرفیوم دانلود
perfumedownload.ir/post/20074‎Cached24 آوريل 2017 … عواملی وجود دارند که احتمال یا امکان سوء مصرف مواد و اعتیاد را افزایش میدهند که به
آنهاعوامل خطرسازمی گویند. این عوامل ضامن اعتیاد در آینده … را در آنان بالا ببرد. [1].
Levinthal, C. F.. [2]. A. j. gindi. [3]. Glantz. دانلود مبانی نظری اعتیاد به مواد مخدر;
پیشینه تحقیق اعتیاد به مواد مخدر; اعتیاد به مواد مخدر …کلیک برای دانلود.
تحقیق درباره تأثير سوءِ مصرف مواد را بر اختلالات رواني در افراد معتاد
www.asemankafinet.ir/…/تحقیق-درباره-تأثير-سوِ-مصرف-مواد-را-بر-اختلالات-رواني-در-افراد-معتاد–.aspx‎Cached
Similar1- اختلالات يا بيماري هاي رواني. 2- سوءِ يا وابستگي به مواد مخدر. 3- مواد افيوني يا
مخدر. 4- اعتياد. 5- زنداني. 6- غير زنداني. «پيشينه تحقيق». 2-1. مباني نظري
تحقيق: درباره مواد مخدر، روان گردان و … و اعتياد و زيان هاي جسمي و رواني، اقتصادي،
اجتماعي، فرهنگي و فردي و ديگر زيان هاي آن تحقيقات وسيع و متعددي در نقاط مختلف
جهان كه …
دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق اعتیاد به مواد مخدر | پارا دانلود
paradl.ir/article/4891‎Cached7 سپتامبر 2017 … عواملی وجود دارند که احتمال یا امکان سوء مصرف مواد و اعتیاد را افزایش میدهند که به
آنهاعوامل خطرسازمی گویند. این عوامل ضامن اعتیاد در آینده … را در آنان بالا ببرد. [1].
Levinthal, C. F.. [2]. A. j. gindi. [3]. Glantz. اعتیاد به مواد مخدر; دانلود مبانی نظری
اعتیاد به مواد مخدر; پیشینه تحقیق اعتیاد به مواد مخدر. کلیک جهت دانلود …
[PDF] Untitled
whc.old.iums.ac.ir/…/پیشگیری_اعتیاد_با_تمرکز_بر_خانواده_108189.pdf‎Similar5- سابقه سوء مصرف مواد و ساير رفتارهاي مشکل آفرين در خانواده. 47 … آشناسازی
متخصصان با مبانی نظری برنامه های پیشگیری اولیه مبتنی بر خانواده . … سـوء
مصـرف مـواد. يــک بیمــاری خانوادگــی ناشــی از ســبک زندگــی اســت كــه از علــل
محیطــی خانوادگــی و ژنتیکــی. تأثیـر می پذيـرد )كامفـر، 1987(. از ايـن رو برنامه هـای
پیشـگیری …
دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق اعتیاد به مواد مخدر | IQ
iqdl.ir/html/4891‎Cached7 سپتامبر 2017 … دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق اعتیاد به مواد مخدر. 2017-09-07 … نه مقدار و نه
نوع داروی مصرف شده، نه مجاز بودن و نه غیر مجاز بودن آن طبق DSM کلید تعریف
سوءمصرف مواد محسوب نمیشود. بلکه این … عواملی وجود دارند که احتمال یا امکان سوء
مصرف مواد و اعتیاد را افزایش میدهند که به آنهاعوامل خطرسازمی گویند. این عوامل …
[PDF] ﻫﺎي زﻧﺪﮔﻲ ﺑﺮ ﮔﺮاﻳﺶ ﻧﺴﺒﺖ ﺑﻪ ﻣﻮاد ﻣﺨﺪر در ﺗﺄﺛﻴﺮ آﻣﻮزش ﻣ
etiadpajohi.ir/article-1-408-fa.pdf‎Cached
Similar7 مه 2009 … ﺳﻮء. ﻣﺼﺮف ﻣﻮاد ﻣﺨﺪر در ﺗﻤﺎم اﺑﻌﺎد و زﻣﻴﻨﻪ. ﻫﺎ ﭼﻨﺎن ﭘﻴﭽﻴﺪه و ﺑﻐﺮﻧﺞ اﺳﺖ ﻛﻪ ﺑﻴﺸﺘﺮ اذﻫـﺎن. ﺑﺸﺮي را ﺑﻪ ﺧﻮد
ﻣﻌﻄﻮف داﺷﺘﻪ اﺳﺖ . ﺑﻲ. ﺷﻚ در اﻳﻦ ﻋﺮﺻﻪ، ﻧﻮﺟﻮاﻧﺎن. و ﺟﻮاﻧـﺎن ﺑﻴـﺸﺘﺮﻳﻦ. ﮔﺮوﻫﻲ ﻫﺴﺘﻨﺪ ﻛﻪ ﺑﺎ اﻳﻦ ﻣﺸﻜﻞ …
ﭘﻴﺸﮕﻴﺮي و ﻇﺮاﻓﺖ. ﻫﺎي ﻧﻬﻔﺘﻪ در آﻣﻮزش ﻣﻬﺎرت. ﻫـﺎي زﻧـﺪﮔﻲ ﺑـﺮ ﭘﻴﭽﻴـﺪﮔﻲ ﻛـﺎر اﻓـﺰوده. اﺳﺖ. ،. ﺗﺤﻘﻴﻖ.
ﺣﺎﺿﺮ ﺑﺮ. آن اﺳﺖ ﻛﻪ ﺗﺎﺛﻴﺮ آﻣﻮزش ﻣﻬﺎرت. ﻫﺎي زﻧﺪﮔﻲ را ﺑﺮ ﺑﺎزﮔﺸﺖ ﻣﺠﺪد. ﻣﻌﺘﺎدان ﺑﺮرﺳﻲ ﻛﻨﺪ.
دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق مفاهیم اعتیاد و مواد مخدر – مقاله …
stuarticle.ir/دانلود-مبانی-نظری-و-پیشینه-تحقیق-مفاهی/‎Cached7 نوامبر 2017 … … فایل: 86 کیلوبایت تعداد صفحات فایل: 46 دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق
مفاهیم اعتیاد و مواد مخدر تعداد بازدید از این پروژه 28,000 بازدید و دانلود از این مقاله
مقدمه بر اساس مطالعهی مرکز تحقیقات ملی در زمینه سوءمصرف مواد (NIDA)، در حدود 37%
افراد یک بار یا بیشتر در طول عمر خود مواد غیرقانونی مصرف کردهاند …
ستاد مبارزه با مواد مخدر – «مراکز گذری کاهش آسیب» چگونه به درمان …
www.dchq.ir/index.php?option=com_content…id…‎Cached
Similar1 ژوئن 2016 … مراکز گذری کاهش آسیب یا (DIC) یکی از طرح ها و اقدام های یاد شده در کشور است که
مبارزه مستقیم با پیامدهای ویرانگر مصرف مواد مخدر را هدف خود قرار داده است. این مراکز
به … به این معنا که سیاست ها و برنامه هایی در دستور کار قرار می گیرد که هدف اولیه آن
کاهش پیامدها و عوارض بهداشتی سوء مصرف مواد است. علوی افزود: اجزای …
بررسی درمان قطع مصرف مواد افراد وابسته به مواد مخدر و پیشگیری از …
f18.ir/prod/57663‎Cachedتحقیق حاضر با عنوان اثربخشی خانواده درمانی راه حل مدار – ساختاری در درمان قطع
مصرف مواد افراد وابسته به مواد، پیشگیری از عود آن و افزایش عملکرد خانواده از سری
…. تعریف نظری – تعریف عملیاتی – فصل دوم: ادبیات پژوهش – مبانی نظری پژوهش –
عواملی که همراه مصرف یا سوء مصرف مواد هستند – عوامل فیزیکی- زیستی – عوامل روان
شناختی
سوءمصرف‌ و اعتياد به‌ مواد مخدر – راسخون
rasekhoon.net/article/show/…/سو-مصرف-و-اعتياد-به-مواد-مخدر/‎Cached
Similarمواد فرار مثل‌ چسب‌، حلال‌ها و رنگ‌هاي‌ استنشاقي‌. عوامل تشديد كننده بيماري. بيماري‌
نيازمند تجويز مسكن‌ها يا آرام‌بخش‌ها سابقه‌ خانوادگي‌ سوء مصرف‌ دارو عوامل‌ ژنتيك‌،
برخي‌ افراد ممكن‌ است‌ بيشتر به‌ اعتياد مستعد باشند. سوء مصرف‌ الكل‌ خستگي‌ يا
كار بيش‌ از حد فقر مشكلات‌ رواني‌ شامل‌ افسردگي‌، وابستگي‌ يا اعتماد به‌ نفس‌ پايين‌.
مصرف و مصرف‌گرایی از منظر اسلام و جامعه‌شناسی اقتصادی – ديگران
farsi.khamenei.ir/others-article?id=17772‎Cached
Similar22 ژوئن 2009 … در تحقیق حاضر در پی اثبات این هستیم که مصرف به خودی خود امری پسندیده است که
مورد تأیید اسلام قرار گرفته است و برای اقتصاد و جامعه در جایگاه موتور … دارایی‌های
مادی و مصرف گرفته‌اند(,2008 Wikipedia contributors) در پروسه مصرف‌گرایی، دنیای
غرب از اخلاق تولیدی یا اخلاق پروتستاتی به اخلاق مصرف روی آورد.
دانشگاه علوم پزشکي و خدمات بهداشتي درماني قم | فناوری های ارتباطی و …
phc.muq.ac.ir/index.aspx?fkeyid=&siteid=109&pageid…‎Cached
Similarمبانی نظري این پژوهش در سه بخش تدوین گردیده است: فناوري‌هاي نوین ارتباطی،
آسیب اجتماعی (اعتیاد) و ارتباط بین فناوري‌هاي ارتباطی و آسیب اجتماعی (اعتیاد)
نهایتاً با بازبینی …. چنانچه مخاطب در برنامه‌هاي ماهواره با به صورت مستقیم یا
غیرمستقیم با مصرف مواد اعتیادآور مواجه شود، این امر می‌تواند منجر به گرایش وي به
اعتیاد گردد.
تاثیر برنامه پيشگيري از اعتياد بر روي عزت نفس – آوای شوش
shousha.ir/اعتیاد-و-عزت-نفس/‎Cached28 سپتامبر 2015 … بین نوجوانانی که برنامه پیشگیری از اعتیاد را دریافت کرده اند و نوجوانانی که چنین
برنامه ای را دریافت نکرده اند از نظر نوع نگرش به سوء مصرف مواد تفاوت …. مصرف
کننده منجر می¬شود(ستاد مبارزه با مواد مخدر،۱۲:۱۳۸۶). پیشینه و مبانی نظری تحقیق:
الف :تحقیقات داخلی. فرحناز صالحی جونقانی (۱۳۷۹) نیز در پژوهش خود …
بررسي اثربخشي آموزش تاب آوري بر کيفيت زندگي و کاهش رفتارهاي …
download-thesis.com/…/بررسي-اثربخشي-آموزش-تاب-آوري-بر-کيفيت-ز/‎Cached
Similarفصل دوم: مباني نظري و پيشينه پژوهش. 1-2 تاب آوري.. 17 … 1-9-2 مصرف مواد.. 57. 2-
9-2 رفتار پرخطر جنسي…. 60. 3-9-2 خشونت….. 62. 10-2 تفاوت‌هاي جنسيتي در
رفتارهاي پرخطر. 64. 11-2 تحقيقات مرتبط خارجي.. 65. 12-2 تحقيقات … جدول 1-4:
آزمون کولموگروف-اسميرنوف براي بررسي نرمال بودن توزيع نمرات متغيرهاي تحقيق..
91.
[PDF] اثر بخشی برنامه آموزشی رفتارهای سالم در نگرش دانشجویان نسبت به …
www.ensani.ir/…/20101005103550-اثر%20بخشي%20برنامه%20آموزشي%20رفتارهاي%20سالم%20در%…‎Cached
Similarﻣﺼــﺮﻑ ﻣﻮﺍﺩ ﺩﺭ ﺻﺪﺩ ﭘﻴﺸــﮕﻴﺮﻱ ﺍﺯ ﮔﺮﺍﻳﺶ ﺑﻪ ﺳــﻮء ﻣﺼﺮﻑ. ﻣــﻮﺍﺩ ﻣﻰ ﺑﺎﺷــﺪ. ﺑﻨﺎﺑﺮﺍﻳﻦ، ﺗﺤﻘﻴــﻖ ﺣﺎﺿﺮ ﺑﺪﻧﺒﺎﻝ
ﺭﺳــﻴﺪﻥ ﺑﻪ. ﺍﻫﺪﺍﻑ ﺗﺤﻘﻴﻖ ﺷــﺎﻣﻞ ﺍﻓﺰﺍﻳﺶ ﺳــﻄﺢ ﺩﺍﻧﺶ ﻭ ﺁﮔﺎﻫﻲ ﺩﺭﺑﺎﺭﻩ. ﺳــﻮء ﻣﺼﺮﻑ ﻣﻮﺍﺩ ﺑﻪ ﻣﺜﺎﺑﻪ ﺭﻓﺘﺎﺭ …
ﺗﺠﺮﺑﻲ ﻭ ﻣﺒﺎﻧﻲ ﻧﻈﺮﻱ ﻣﺤﻜﻤﻲ ﻣﻲ ﺑﺎﺷــﺪ، ﺩﺭ ﺍﻳﺮﺍﻥ ﺍﺯ ﻛﺎﺭﺁﻳﻲ. ﻣﻨﺎﺳــﺒﻲ ﺩﺭ ﺯﻣﻴﻨﻪ ﻯ ﭘﻴﺸــﮕﻴﺮﻱ ﺍﺯ ﺍﺷــﺎﻋﻪ ﻭ
ﺩﺭﻣــﺎﻥ ﺍﻋﺘﻴﺎﺩ. ﺑﺮﺧﻮﺭﺩﺍﺭ ﻣﻲ ﺑﺎﺷﺪ ﻳﺎ ﺧﻴﺮ. ﺍﺯ ﻃﺮﻑ ﺩﻳﮕﺮ، ﺑﺎ ﺗﻮﺟﻪ ﺑﻪ ﻣﺒﺎﻧﻲ ﺩﻳﻦ. ﺍﺳﻼﻡ، ﺑﻪ ﻋﻨﻮﺍﻥ ﻛﺎﻣﻞ ﺗﺮﻳﻦ ﺩﻳﻦ
ﺍﻟﻬﻲ، …
آيين نامه راه اندازي مركز درمان سوء مصرف مواد – وزارت بهداشت، درمان و آموزش …
www.behdasht.gov.ir/…/آيين+نامه+راه+اندازي+مركز+درمان+سوء+مصرف+مواد‎Cached
Similar23 مه 2009 … ماده 3- مركز قمر: به ‌مركز ثابت يا سياري گفته مي‌شود كه زير نظر مستقيم و با
مسئوليت مركز درمان سوءمصرف مواد، در مناطق سخت‌دسترس از جمله روستاها و حاشية شهرها
كه فاقد مراكز دولتي يا متقاضي … ماده 5- پيشگيري ازعود: به مجموعه اقدامات داروئي و
غيرداروئي جهت پيشگيري از مصرف مجدد مواد اعتيادآور اطلاق ميشود.
—23 – دانلود پایان نامه های فارسی
isme2011.ir/2017/07/10/23/‎Cached10 جولای 2017 … 2-1- بیان مسئله 3-1-ضرورت و اهمیت تحقیق 4-1-اهداف تحقیق 5-1-هدف کلی تحقیق 6-
1- اهداف جزئی 7-1- سوال محوری تحقیق 8-1-سوالات جزئی تحقیق …… پانکراس، توهم
های شنوایی پایداراز عوارض طولانی مدت مصرف مشروبات الکلی میباشد.(وزارت بهداشت؛
137:1381). 2-2. بخش دوم:پیشینه ی تحقیق 1-2-2. مبانی نظری:
کتاب ریشه‌های درد 1 : تاریخچه و علت‌های گرایش به مواد مخدر – انتشارات نگاه
https://www.negahpub.com/…/ریشه‌های-درد-تاریخچه-و-علت‌های-گرایش/‎Cached
Similarسوء مصرف مواد 3. مسمومیت ناشی از مواد 3. انگیزه‌‌های گرایش به مواد اعتیاد‌آور 3. عوامل
فردی 3. کنجکاوی 3. در همین نزدیکی 3. گرایش به مواد در شب‌نشینی‌ها و میهمانی‌ها: 3 …
برای مبارزه با اعتیاد و مواد مخدر فقدان توجه کافی و پشتوانه‌های تحقیقی و نظری
برای رسیدن به الگوهای جدید و مناسب برای دستیابی به راه‌حل مناسب سبب شده که آرام
آرام …
[PDF] و درﻣﺎن اﻋﺘﻴﺎد ﺑﻪ آن از دﻳﺪﮔﺎه ﻃﺐ ﺳﻨﺘﻲ اﻳﺮان « ﺗﺮﻳﺎك »
journals.sbmu.ac.ir/en-mh/article/download/15144/11573‎Cached
Similarﻋﻮارض ﺟﺎﻧﺒﻲ، اﻋﺘﻴﺎد ﺑﻪ ﺗﺮﻳﺎك و روش. ﻫﺎي ﺗﺮك آن آﺷﻨﺎ ﺑﻮده .اﻧﺪ. ﻣﺼﺮف. داروﻳﻲ ﺗﺮﻳﺎك در ﻏﺮب ﺑﻪ ﭼﻨﺪﺻﺪ.
ﺳﺎل ﻗﺒﻞ از ﻣﻴﻼد ﺑﺮ. ﻣﻲ. ﮔﺮدد و از ﺣﺪود ﻗﺮن. ﺷﺎﻧﺰدﻫﻢ ﻣﻴﻼدي ﺑ. ﻪ. ﺻﻮرت ﺳﻮ. ء ﻣﺼﺮف و ﻣﻌﻀﻞ اﻋﺘﻴﺎد … م
ﻣﻄﺎﻟﻌﺎت ﭘﺎﻳﻪ و ﺑﺎﻟﻴﻨﻲ روش. ﻫﺎي ﻗﺎﺑﻞ ﻗﺒﻮﻟﻲ را ﺑﺮاي اﻳﻦ. ﻣﻌﻀﻞ اﺟﺘﻤﺎﻋﻲ اراﺋﻪ ﻧﻤﻮد . ﺗﺎرﻳﺨﭽﻪ ﺗﺮﻳﺎك. در ﻟﻮﺣﻪ.
ﻫﺎي ﺳﻮﻣﺮي ﻣﺘﻌﻠﻖ ﺑﻪ ﺳﻪ ﻳﺎ ﭼﻬﺎر. ﻫﺰار ﺳﺎل ﭘﻴﺶ از ﻣﻴﻼد ﻣﺴﻴﺢ ﻣﻄﺎﻟﺒﻲ. ﭘﻴﺮاﻣﻮن ﮔﻴﺎه ﺗﺮﻳﺎك ﻧﻮﺷﺘﻪ ﺷﺪه و آن …
فصلنامه اعتياد پژوهي، شماره 5 – Magiran
www.magiran.com/magtoc.asp?mgID=4002&Number=5‎Cached
Similarفصلنامه اعتياد پژوهي. Research on Addiction فصلنامه سوء مصرف مواد مخدر داراي
رتبه علمي – پژوهشي (علوم انساني) به زبان فارسي سال دوم، شماره 5، زمستان 1382 238
صفحه ويژه نامه جامعه شناسي مواد مخدر …
[PDF] ي ﭘﮋوﻫﺸﻲ ﻣﻘﺎﻟﻪ – مجله اصول بهداشت روانی
jfmh.mums.ac.ir/article_4032_1c86095da6634b599a24fd502b2dcf8e.pdf‎Cachedﻛﺎرﺷﻨﺎﺳﻲ ارﺷﺪ روان. ﺷﻨﺎﺳﻲ داﻧﺸﮕﺎه آزاد اﺳﻼﻣﻲ واﺣﺪ ﻋﻠﻮم و ﺗﺤﻘﻴﻘﺎت ﻛﺮﻣﺎﻧﺸﺎه ﺑـﻮده و از ﻫـﻴﭻ ﻧﻬـﺎد ﺧﺎﺻـﻲ
ﻛﻤـﻚ ﻣـﺎﻟﻲ درﻳﺎﻓـﺖ … آﻣﺎدﮔﻲ ﻳﺎ آﺳﻴﺐ. ﭘﺬﻳﺮي در ﻣﻘﺎﺑﻞ ﺳﻮء. ﻣﺼﺮف ﻣﻮاد را ارزﻳﺎﺑﻲ ﻣﻲ. ﻛﻨﺪ. اﻋﻢ از اﻳﻦ. ﻛﻪ
ﻓﺮد در ﺣﺎل ﺣﺎﺿﺮ ﺳﻮء. ﻣﺼﺮف داﺷﺘﻪ ﻳﺎ. ﻧﺪاﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﺪ. ). 1(. ﻳﺎﻓﺘﻪ. ﻫﺎي ﺟﺪﻳﺪ ﺑﺎﻟﻴﻨﻲ ﻧﺸﺎن ﻣﻲ. دﻫﺪ ﻛﻪ در ﺷﻜﻞ.
ﮔﻴﺮي اﻋﺘﻴﺎد. ،. زﻣﻴﻨﻪ. ﻫﺎي … ﺑﻪ ﻣﺒﺎﻧﻲ ﻧﻈﺮي ﻣﻄﺮح ﺷﺪه، ﻳﻜﻲ دﻳﮕﺮ از ﻋﻮاﻣﻞ ﻣﺮﺗﺒﻂ ﺑﺎ اﺳﺘﻌﺪاد اﻋﺘﻴﺎد،.
ﻃﺮﺣﻮاره.
[PDF] ﻫﺎي ﻣﻌﺘﺎدان ﮔﻤﻨﺎم در ﻧﮕﺮش ﻣﻌﺘﺎدان ﺑﻪ ﻣﻮاد ﻣﺨﺪر اﺛﺮﺑﺨﺸ 2 – مجلة مطالعات اجتماعی ایران
www.jss-isa.ir/article_23412_8bf867c0861dba71c577ab8a5fedb424.pdf‎Cached12 فوریه 2009 … ﻣﻮاد ﻣﺨﺪر . .1. اﯾﻦ ﻣﻘﺎﻟﻪ ﻣﺴﺘﺨﺮج از ﻃﺮح ﭘﮋوﻫﺸﯽ اﺳﺖ ﮐﻪ ﺑﺎ ﺷﻨﺎﺳﻪ. 41. HSR/. 85/. ﻧﺰد ﻣﺮﮐﺰ آﻣﻮزﺷﯽ و
ﭘﮋوﻫﺸﯽ ﺳﻮء. ﻣﺼﺮف و. واﺑﺴﺘﮕﯽ ﺑﻪ ﻣﻮاد. (. ﻣﺆﺳﺴﻪ دارﯾﻮش. ) داﻧﺸﮕﺎه ﻋﻠﻮم ﺑﻬﺰﯾﺴﺘﯽ و ﺗﻮاﻧﺒﺨﺸﯽ …. ﺷﺎﻣﻞ
ﻣﻘﯿﺎس ﻧﺸﺎﻧﻪ. ﻫﺎي ﻫﺸﺪاردﻫﻨﺪه ﻟﻐﺰش ﯾﺎ ﻋﻮد اﻋﺘ. ﯿﺎد ﻣﯽ. ﺑﺎﺷﺪ . ﻧﺘﺎﯾﺞ ﺗﺤﻘﯿـﻖ ﻧﺸـﺎن. ﻣﯽ. دﻫﺪ ﺷﺮﮐﺖ ﻣﻌﺘﺎدان
ﺧﻮدﻣﻌﺮف در ﮔﺮوه ﻣﻌﺘﺎدان ﮔﻤﻨﺎم ﻣﻮﺟﺐ ﮐـﺎﻫﺶ ﻋـﻮد اﻋﺘﯿـﺎد. آﻧﺎن ﺷﺪه و ﻣﯿﺎﻧﮕﯿﻦ روزﻫﺎي ﭘﺎﮐﯽ.
[DOC] بررسی تأثیر میزان استفاده از برنامه های تبلیغاتی تلویزیون بر …
https://profs.basu.ac.ir/reshadi/upload_file/art.6762.doc‎Cached
Similarبا توجه به اهمیت موضوع تأثیر مصرف رسانه ای بر الگوی مصرف کودکان، در پژوهش
حاضر با روش میدانی، تکنیک پیمایش و ابزار پژوهش پرسشنامه به دنبال این هدف …
یافته های پژوهش نشان می دهد: همبستگی معکوس و با شدت ضعیفی (r=-0/19) بین دو
متغیر استفاده از برنامه های تبلیغاتی تلویزیون و مصرف مواد غذایی با ارزش بالا
وجود دارد؛ …
[PDF] اصل مقاله – مطالعات حقوق کیفری و جرم شناسی – دانشگاه تهران
https://jqclcs.ut.ac.ir/article_54918_ba87a243f0c47868c895946d97e9ddab.pdf‎Cached
Similar11 نوامبر 2014 … ﻣﺼـﺮﻑ. ﻣﻮﺍﺩ ﻣﺨﺪﺭ ﺑﻪ ﻧﻈﺮ ﻣﻲ. ﺭﺳﺪ . ﺩﺭ ﺍﻳﻦ ﻣﻘﺎﻟﻪ ﺿﻤﻦ ﺑﺮﺭﺳﻲ ﺍﺟﻤﺎﻟﻲ ﺍ. ﺻﻮﻝ ﺟﺮﻡ. ﺍﻧﮕﺎﺭﻱ، ﺟـﺮﻡ. ﺍﻧﮕـﺎﺭﻱ
ﺍﻋﺘﻴـﺎﺩ ﻭ. ﺳﻮءﻣﺼﺮﻑ ﻣﻮﺍﺩ ﻣﺨﺪﺭ ﺑﺮﺍﺳﺎﺱ ﺍﺻﻞ ﭘﺪﺭﺳﺎﻻﺭﻱ ﺑﺮﺭﺳﻲ ﺷﺪﻩ. ﺍﺳﺖ . ﻭﺍژﮔﺎﻥ ﮔﻠﻴﺪﻱ. ﺍﻋﺘﻴﺎﺩ … ﻭ ﺑـﺎ
ﺗﻜﻴـﻪ ﺑـﺮ ﻣﺒـﺎﻧﻲ. ﻧﻈﺮﻱ ﻣﻮﺭﺩ ﻗﺒﻮﻝ ﺧﻮﺩ، ﻓﻌﻞ ﻳﺎ ﺗﺮﻙ ﻓﻌﻠﻲ ﺭﺍ ﻣﻤﻨﻮﻉ ﻭ ﺑـﺮﺍﻱ ﺁﻥ ﺿـﻤﺎﻧﺖ ﺍﺟـﺮﺍﻱ ﻛﻴﻔـﺮﻱ ﻭﺿـﻊ.
ﻣﻲ …. ﺍﻧﮕﺎﺭﻱ ﺍﺳﺖ ﻛﻪ ﺑﺮ ﻣﺒﺎﻧﻲ ﻧﻈﺮﻱ ﻫﺮ ﺍﻳﺪﺋﻮﻟﻮژﻱ ﺳﻴﺎﺳﻲ ﻭ ﺯﻳﺮﺳﺎﺧﺖ. ﻫـﺎﻱ ﻓﻠﺴـﻔﻲ …
جامعه شناسی – آسيب شناسي اعتياد و عوامل اجتماعي موثر بر آن
mehdieliasiankalat.blogfa.com/post-106.aspx‎Cachedاعتیاد و سوء مصرف مواد مخدر به مثابه یک مسئله اجتماعی، پدیدهای است که همراه با آن
توانایی جامعه در سازمانیابی و حفظ نظم موجود از بین میرود و باعث دگرگونیهای …
مصرف این ماده حرکات قلب را کند نموده تا جایی که به مرگ فرد مصرف کننده منجر میشود
(ستاد مبارزه با مواد مخدر،12:1386). پیشینه و مبانی نظری تحقیق: الف :تحقیقات
داخلی.
[PDF] دریافت فایل
www.iranculture.org/UserFiles/…/Issue_Rahbord_Farhang_No12-13.pdf‎Similar23 ژانويه 1974 … مس ئله، چارچوب نظري، فرضيه ها يا پرسش ها، روش. تحقيق، … عن وان مقاله. نام و ن
ام خانوادگي مترجم )در صورت. ترجمه(. نام مجله. سال يا دوره انتشار. شماره صفحه. مقاله
در مجالت يا روزنامه هاي اينترنتي: نام خانوادگي،. نام. ) … در باب فرهنگ، فراچنگ مي آيد؛
پـرداختن به نظريه فرهنگ در ميان فيلسوفان مسلمان پيشينه.
سایت دانلود پایان نامه ها – یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
artphd.ir/‎Cachedفهرست مطالب چکیده فصل اول: 1.طرح تحقیق TOC o “1-3″ h z u 1-1 مقدمه 12-1 طرح
مساله43-1 اهداف تحقیق71-3-1 هدف اصلی 72-3-1 هدف های فرعی 74-1 ضرورت و اهمیت
تحقیق8فصل دوم: 2. مرور مبانی نظری و پیشینه تحقیق 1-2 مقدمه101-1-2 رشد و
تکامل کودک ” هوشی، اجتماعی و اخلاقی ” 12الف. رشد هوشی کودک12ب. رشد اجتماعی
کودک14ج.
[PDF] های تحت تحلیل جرم شناختی اعتیاد در خانواده حمایت کمیته امداد امام خمین
jlap.srbiau.ac.ir/article_9454_268b99f162fb43044ad6c5d2e9e6945e.pdf‎Cached
Similar1 نوامبر 2015 … ها وجود دارد. از یک. سو غالب این دیدگاه به دنبال راه حلی برای. » ریشه کن. کردن …..
توجهی به مصرف مواد و. فقدان محدودیت یا مقررات جدی، منع مصرف در مدرسه، استرس. های
شدید تحصیلی و محیطی، فقدان. معلمان و. مشاوران و مسئوالن در زمان ن. یازهای عاطفی و
روانی به خصوص … مالانی نظری و پیشینه تحقیق. جامعه شناسان و. نظریه.
[PDF] الگوی تغییر یافته ماتریکس راهنمای درمان سوء مصرف مواد (کتابچه …
pscdl.ir/10001019/20.html/pdf‎Cached24 مه 2017 … ﻃﺒﻖ اﻋﻼم دﻓﺘﺮ ﻣﻮاد ﻣﺨﺪر ﺳﺎزﻣﺎن ﻣﻠﻞ، آﺧﺮﯾﻦ آﻣﺎر ﻣﺼﺮف. ﮐﻨﻨﺪﮔﺎن ﻣﻮاد ﻣﺨﺪر ﺟﻬﺎن ﺣﺪود 200 ﻣﯿﻠﯿﻮن ﻧﻔﺮ در
ﺳﺮاﺳﺮ ﺟﻬﺎن ﺗﺨﻤﯿﻦ زده ﺷﺪه اﻧﺪ ﮐﻪ از اﯾﻦ ﺗﻌﺪاد. ﺣﺪوداً…ﻓﺮﻣﺖ ﻓﺎﯾﻞ داﻧﻠﻮدی: zip ﻓﺮﻣﺖ ﻓﺎﯾﻞ اﺻﻠﯽ: docx
ﺗﻌﺪاد ﺻﻔﺤﺎت: 18 ﺣﺠﻢ ﻓﺎﯾﻞ: 77 ﮐﯿﻠﻮﺑﺎﯾﺖ ﺑﯿﺎن. ﻣﺴﺎﻟﻪ: واﺑﺴﺘﮕﯽ ﺑﻪ ﻣﻮاد ﻣﺨﺪر ﺑﻪ وﯾﮋه ﻣﻮاد ﺻﻨﺎﻋﯽ ﻣﺖ آﻣﻔﺘﺎﻣﯿﻦ
در… 2017-05-18 داﻧﻠﻮد ﻣﺒﺎﻧﯽ ﻧﻈﺮی و ﭘﯿﺸﯿﻨﻪ ﺗﺤﻘﯿﻖ ﻣﺼﺮف ﯾﺎ ﺳﻮء ﻣﺼﺮف ﻣﻮاد…
تحقیق احساس تعلق به مدرسه ، روابط با دیگران و روان‌شناسی مثبت‌گرا
payandaneshjo.ir/تحقیق-احساس-تعلق-به-مدرسه-،-روابط-با-دیگ/‎Cachedپیشینه تحقیق احساس تعلق به مدرسه ، روابط با دیگران و روان‌شناسی مثبت‌گرا
دارای ۵۹ صفحه می باشد فایل پیشینه تحقیق به صورت ورد word و قابل ویرایش می
باشد. بلافاصله بعد از … مبانی نظری آموزش مثبت نگری ۳۰ پیشینه … تعلق به
مدرسه در گرایش به سوء مصرف سیگار، الکل و مواد مخدر در نوجوانان دبیرستانی شهر
تهران.
بیش از ۸۰ درصد کارتن خواب های تهران به مصرف مواد مبتلا شده اند – جماران
www.jamaran.ir/…/30226-بیش-از-درصد-کارتن-خواب-های-تهران-به-مصرف-مواد-مبتلا-شده-اند‎Cached
Similar19 آگوست 2013 … بااین‌حال، شواهد بسیاری هست که نشان می‌دهد تعداد مصرف‌کنندگان مواد در بین جمعیت‌‌های
کارتن خواب به‌شدت زیاد و درواقع بیشتر از تعداد مصرف‌کنندگان در میان جمعیت
معمولی است. برای مثال، طبق این تحقیق ، بیش از ۸۰ درصد کارتن‌خواب‌های ساکن در
گرم‌خانه‌‌های تهران اظهار کرده‌اند که دچار سوءمصرف مواد بوده یا هستند.
[PDF] كاربرد تئوري عمل منطقي در پيشگيري از سوء مصرف اكستازي در …
addiction.khuisf.ac.ir/Dorsapax/userfiles/file/etiad/maghalat/13.pdf‎Cached
Similarاﻛﺴﺘﺎزي. ، ﺳﻮء ﻣﺼﺮف ﻣﻮاد،. ﺗﺌﻮري ﻋﻤﻞ ﻣﻨﻄﻘﻲ. ،. داﻧﺸﺠﻮﻳﺎن . ﻣﻘﺪﻣﻪ. ﻣﻮﺿﻮع ﻣﻮاد ﻣﺨﺪر، ﻳﻜﻲ از ﻣﺴﺎﺋﻞ
ﻣﻬﻢ و ﺟﺪي در ﺳﻄﺢ ﺑﻴﻦ اﻟﻤﻠﻠﻲ اﺳﺖ ﻛﻪ از ﺟﻨﺒﻪ. ﻫـﺎي ﻣﺨﺘﻠـﻒ. اﻗﺘﺼﺎدي، اﺟﺘﻤﺎﻋﻲ، ﺳﻴﺎﺳﻲ و ﻓﻴﺰﻳﻮﻟﻮژﻳﻚ ﻧﮕﺎه
…. ﻫﺎي او درﺑﺎره ﻣـﻮاد. ﻣﺨﺪر اﺳﺖ، ﻋﻮاﻣﻠﻲ ﻧﻈﻴﺮ ﺻﻔﺎت ﺷﺨﺼﻴﺘﻲ ﻧﻮﺟﻮان ﻳﺎ ارﺗﺒﺎط ﺑﺎ ﻫﻤﺴﺎﻻﻧﻲ ﻛـﻪ ﻣـﻮاد
ﻣﺨـﺪر ﻣﺼـﺮف. ﻣﻲ. ﻛﻨﻨﺪ، ﺑﺮ ﺷﻨﺎﺧﺖ، ارزﻳﺎﺑﻲ و ﺗﺼﻤﻴﻤﺎت وي در ﻣﻮرد ﻣﻮاد. ﻣﺨﺪر اﺛﺮ ﻣﻲ. ﮔﺬارﻧﺪ. (. ﺑﻬﺮاﻣﻲ
،. ) …
[PDF] خشم در بیماران معتاد تحت درمان با متادون یا کنترل بررسی میزان …
health.abzums.ac.ir/portal/file/?219877/بررسي-ميزان…يا…‎Cached
Similarیا کنترل. خشم در بیماران معتاد تحت درمان با متادون. کلینیک درمان اعتیاد پردیس
گلستان. مقدمه. : بدون تردید مصرف بی رویه وروز افزون مواد مخدر به عنوان یکی از
بزرگترین … مبانی نظری ،. تاریخچه تحول و کاربردهای عملی این پرسشنامه بسیار
مفید را با استناد به پژوهش هایی از این. ابزار استفاده کرده. اند، به طور مفصل توضیح
داده است.
گروه اپیدمیولوژی و بهداشت عمومی – مرکز ملی مطالعات اعتیاد ایران
incas.tums.ac.ir/page.php?slct_pg_id=225&‎Cachedبا توجه به رشد فزاینده مصرف مواد محرک در چند سال اخیر بخصوص در قشر جوان جامعه
ایران و پیامدها و آسیبهای جدی آن در حوزه سلامت از یک سو، و استفاده گسترده از رسانه
های گروهی جهت اصلاح و تغییر نگرش بخش بزرگی از افراد در معرض خطر نسبت به
مواد محرک از سوی دیگر، این مطالعه با هدف طراحی و اجرای یک کمپین یا کارزار رسانه ای
به …
پایان نامه با موضوع اعتیاد و مصرف مواد کخدر – دانلود پاورپوینت …
www.top-thesis.ir/…/پایان+نامه+با+موضوع+اعتیاد+و+مصرف+مواد+کخدر‎Cached
Similarچکیده: سوء مصرف مواد یكي از مهمترين مشكلات عصر حاضر مي‌باشد كه گستردة جهاني
پيدا كرده است مشكلي كه ميليون‌ها زندگي را ويران و سرمايه‌هاي كلان ملي را صرف هزينه
…. مقدمه 3 بيان مسأله 6 اهمیت و ضرورت تحقیق 9 اهداف تحقیق 10 فرضیه های تحقیق
10 تعاریف اصطلاحات 10 فصل دوم: ادبیات و پیشینه تحقیق فصل سوم: روش تحقیق
[PDF] تأثير ميزان خودكنترلي بر ارتکاب جرم در ميان دانشجويان
www.sccr.ir/UserFiles93/rahbord/26/4.pdf‎Cached
Similarحاکي از وجود سوءمصرف فراوان مواد در بين دانشجويان 1مطالعات همه گيرشناسي ….
خداياري فرد و همکاران )1388( در پژوهشــي به »بررســي رابطــه نگرش ديني و.
خودکنترلــي با گرايــش به مصرف مواد در دانشــجويان« پرداخته اند. نمونه اين تحقيق.
متشکل از 386 …. 1چهارچوب نظري پژوهش حاضر به طور مشخص نظريه خودکنترلي يا
نظريه عمومي جرم.
طراحی مدل معادلات ساختاری از رفتار خرید آنی در خرده فروشی مواد غذایی …
modirtez.ir/طراحی-مدل-معادلات-ساختاری-رفتار-خری/‎Cachedدانلود مقاله بیس لاتین و به روز خرید آنی ، از مجلات بسیار معتبر ، به عنوان الگویی
برای انجام مقاله ، پایان نامه، پروپوزال، و تحقیقات در رشته مدیریت. … بخشی‌
پیشنها‌د‌ د‌ا‌د‌ تا‌ حجم‌ خر‌ید‌ نا‌گها‌نی‌ یک‌ فر‌و‌شگا‌ه‌ ا‌فز‌ا‌یس‌ یا‌بد‌ و‌ یا‌ ا‌ز‌ د‌یگر‌ سو‌، می‌ تو‌ا‌ن‌
به‌ مصر‌ف‌ کنند‌گا‌ن‌ کمک‌ کر‌د‌ تا‌ ر‌فتا‌ر‌ خر‌ید‌ نا‌گها‌نی‌ خو‌د‌ ر‌ا‌ کنتر‌ل‌ نما‌یند‌(لی‌ و‌ جا‌یها‌۲،
۲۰۰۸).
[DOC] PDF-FA – فصلنامه سلامت اجتماعی و اعتیاد
https://sh-addiction.ir/article-1-177-fa.pdf‎Cachedمقاله حاضر با استفاده از روش توصیفی- کتابخانهای و با هدف بررسی حرمت سوء
مصرف و خرید و فروش مواد مخدر و اسباب گسترش آن از نظر فقه اسلامی که یکی از
مباحث ….. قاچاق مواد مخدر. به خرید و فروش اجناس بدون پرداخت حق گمرک و یا جنسی که
خرید و فروش آن غیر قانونی است، قاچاق گفته میشود (قربانی، 1391). چارچوب نظری و
مفهومی …
[PDF] ﺗﺐ ﺎﻣﻜ ﺪﮔﺎه ﻳ از د ﻣﺒﺎﻧﻲ اﺧﻼﻗﻲ ﻣﺼﺮف ﮔﺮاﻳﻲ و اﺳﻼم ﺳﻮدﮔﺮ
eghtesad.iict.ac.ir/article_16740_686e74588412ae79e1632239eedf34db.pdf‎Cached
Similarوﺿﻮح ﻏ. ﺮﻴ. اﺧﻼﻗ. ﻲ. ﺑﻮدن ﻣﺼﺮف ﻧﺎروا را در ﻋﺮﺻﻪ وﻇ. ﻔﻪﻴ. ﮔﺮا. ﻳﻲ. روﺷﻦ. ﻣﻲ. ﺳﺎزد . در. ﻧﻈﺮﻳـﻪ
اﺧﻼﻗــﻲ اﺳـﻼم. ﻧﻴــﺰ. ﺑﺮاﺳـﺎس. ﺣــﺴﻦ و ﻗــﺒﺢ ﻋﻘﻠـ. ﻲ. ﻣــﺼﺮف ﻧﺎدرﺳـﺖ و. ﻫــﺪررﻓﺖ ﻣﻨــﺎﺑﻊ. ﻓﺮاﻫﻢ. ﻛﻨﻨﺪه ﻇﻠﻢ
ﺑﻪ د. ﻳ. ﮕﺮان. و ﺗﻀ. ﻊﻴﻴ. ﻧﻌﻤﺖ. ﻫﺎي ا. ﻫﻻ. ﻲ. و ﻣﺬﻣﻮم. اﺳـﺖ و از. ﺳـﻮ. ي. ﻳ د. ﮕـﺮ. ﺑﺮاﺳـﺎس. وﺟـﺪان. ﺑﺸﺮ.
ي. ﻛﻪ اﺳﻼم آن را ﻳﻜﻲ از اﺳﺒﺎب ﺗﺸﺨﻴﺺ اﻓﻌﺎل اﺧﻼﻗﻲ و ﻏﻴﺮاﺧﻼﻗﻲ. ﻣﻲ. داﻧﺪ. ،. ﻧﺎﭘﺴﻨﺪ ﺗﻠﻘ. ﻲ. ﻣﻲ. ﺷﻮد . در.
ﺗﺤﻘﻴﻖ.
[DOC] ۴دانلود مقاله مهاجرت ، فرصت ها و تهدیدات – وزارت امور مهاجرین
morr.gov.af/…/فرصت%20و%20تهدات%20مهاجرت29c97666-047a-4135-a0cf-4bfc476f1e2d.docx‎Cached
Similarه) سازماندهی تحقیق. مبحث دوم: تاریخچه و مبانی نظری مهاجرت. الف) تاریخچه مهاجرت. ب)
مبانی نظری مهاجرت. مبحث سوم: عوامل طرح مهاجرت به عنوان تهدید. الف) نبود رهبری و
مدیرت کارا در … نگاه بد بیندانه نسبت به پدیده مهاجرت و تمرکز بالای اثرات منفی آن
موجب می شود که سرمایه های مادی و معنوی در جهت نامطلوب به مصرف رسد و مفید مواقع
نگردد.
[PDF] 2/ سرمقاله 4/ بررسي رابطه هيجان خواهي با نگرش به مصرف مواد … – مجله رشد
www.roshdmag.ir/Roshdmag_content/media/Magazine2/…/77.pdf‎Cached
Similarبا نگرش به مصرف. مواد مخدر در دانش آموزان. بيانمسئله. از هزاران سال پيش انسان ها
براي مداواي. بيماري ها، تسكين دردها و كاهش رنج رواني از. داروها استفاده مي كرده اند.
مصرف و سوء مصرف. به جهت آن كه حاالت رواني 1داروهاي روان گردان. را تغيير مي دهد، مي
تواند خلق را بهبود بخشد،. موجب خوشي شود و يا ادراك را دگرگون سازد. و از اضطراب
بكاهد بيشتر …

فرستادن دیدگاه

نوشته‌های تازه

× بستن تبلیغات