× بستن تبلیغات
دسامبر
2
2017

دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق اعتیاد اینترنتی

دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق اعتیاد اینترنتی
دسته: روانشناسی و علوم تربیتی
بازدید: 7 بار

فرمت فایل: docx
حجم فایل: 122 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 48

دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق اعتیاداینترنتی

قیمت فایل فقط 28,000 تومان

خرید

اعتیاداینترنتی

رشد تدریجی و نامحدود دستیابی به اینترنت و شبکه جهانی، شیوه­های ارتباط اجتماعی و روابط میان فردی را تغییرداده است. طبق یک برآورد 15 ـ 9 میلیون نفر روزانه به اینترنتی دسترسی دارند، که هر سه ماه 25/0 به تعداد آنها افزوده می­شود (مرتضوی، 1388).

شاید آن هنگام که ایده “دهکده جهانی” برای نخستین بار از سوی مک لوهان درسال 1976مطرح گردید، پذیرش آن چندان آسان نبود. اما امروزه فرایند جهانی شدن در بعد فرهنگی، به میانجی فناوری­های پیچیده اطلاعاتی، رایانه­ای و ابر رسانه­ای محقق گشته است. امروزه اطلاعات وآگاهی­های مختلف فرهنگی، تاریخی و… در کنار هم گرد آمده و از طریق شبکه اطلاعاتی در دسترس ما قرار گرفته­اند. این شبکه اطلاعاتی که با در هم فشردن زمان و مکان رایج به ترکیب موزاییک­وار فرهنگها یاری رسانده همان اینترنت است در واقع انسان امروزی با دسترسی به ابزار مشترک به زمانها و مکانهایی قدم می­نهد که بیشتر هرگز فکر ورود به آن را به این آسانی و سرعت نمی­کرد. او هم اکنون می­تواند از تاریخ و فرهنگ خویش فراتر رود و به قلمرویی پا گذارد که همگانی است: قلمرویی که از آن هیچ فرد، فرهنگ و تاریخ خاصی نیست. شاید هیچ اختراع دیگری چون اینترنت، چنین پرشتاب، از همان آغاز زاده شدن، چنین دگرگونی سریعی را پدید نیاورده باشد. لذا کتمان و پنهان داشتن اینترنت و نفی آن، در دنیای داده­ها و جهان ارتباطات امروز به شوخی و مزاح می­ماند. رادیو و تلویزیون و حتی مطبوعات، درهمه جوامع ـ حتی دموکراتیک (مردم سالار)ترین آنها ـ بسته و ایدِیولوژیک است و گفتمانی یک سویه و اقتدار مابانه را با مخاطبان می­گشاید ولی اینترنت گر چه زاده مدرنیته است ولی سرشتی پست مدرن دارد (اورنگ،1383).

بدین ترتیب اصطلاح فضای رایانه­ای برای اولین بار در سال 1892 در یک داستان تخیلی به کار برده شد. در گفتار روزمره از فضای رایانه ای، به عنوان یک مکان فیزیکی یاد می­شود اما در واقع این طور نیست. فضای رایانه­ای اگر چه اصطلاحی نسبتاً جدید است اما مفهوم آن جدید نیست و پیدایش این مفهوم، همزمان با اختراع تلفن توسط الکساندر بل[1] در سال 1876بوده است شرکت بل تعداد زیادی پسر نوجوانی که قبلاً در اداره تلگراف رسان کار می­کردند، برای متصل کردن تماس­های تلفنی و ارائه اطلاعات به مشترکان سرویس تلفن استخدام کرد. این شرکت به زودی با مشکلاتی از سوی کارکنان جوان خود مواجه شد این بچه­ها با مشتریان، بی­ادبانه و گستاخی برخورد می­کردند، سربه­سر آنها می­گذاشتند و معمولاً آنها را مسخره می­کردند. بدتر از همه آنها که از حقه­هایی هوشمندانه در صفحه سوئیچ­های اتصال می­کردند و به این وسیله تماس­ها را قطع می­کردند و کلاهای از این قبیل انجام می­دادند. توانایی، مهارت فنی و ناشناس بودن این پسران در انجام این شیطنت­ها، مجموعه عواملی را تشکیل می داد که باعث بروز مزاحمت­ها و مشکلاتی می­شد. شرکت بل در نهایت با استخدام خانم­ها خود را از شر این معضل خلاص کرد. فضای مجازی سابقه آن از آنچه اکثر مردم می پندارند بسیار بیشتراست (محققی، 1385).

لفظ این نوع اعتیاد، بیشتر تداعی­گر اعتیادهای سنتی همچون اعتیاد به الکل، نیکوتین، مواد مخدر و قمار است؛ اما اعتیاد از طریق اینترنت با وجهه جدیدی روبه­رو شده است. گسترش رایانه‏های شخصی و افزایش اتصال به اینترنت در خانه و محل کار، منجر به ظهور معضلی به نام «اعتیاد برخط» شده است. اعتیاد به اینترنت شامل اعتیاد به اتاق‏های گپ زنی، هرزه‏نگاری، قمار برخط و خریدهای اینترنتی می‏شود. همچون دیگر اعتیادها، این نوع اعتیاد نیز فرد معتاد را از خانواده و اطرافیانش منزوی می‏سازد. اعتیادهای رفتاری، همچون اعتیاد به شبکه اینترنت، می‏توانند موجب تخریب سلامت، روابط، احساسات و نهایتاً روح و روان فرد گردند (تقی زاده، 1389).

لازم به ذکر است قبل از اعتیاد اینترنتی نوعی دیگر از اعتیاد به نام «اعتیاد به رایانه» درسال 1989 توسط محققی به نام شوتان[2]  برای اولین بار مطرح شده بود. این محقق ضمن بررسی­هایی که در زمینه انواع اعتیاد (اعتیاد به مواد مخدر، مشروبات الکلی، اعتیاد به قمارو…) انجام داده بود به این نتیجه رسیده بود که گروهی از افراد از رایانه بیش از حد استفاده می­کنند و یک رفتار بیمارگونه نسبت به این فن­آوری نوپا از خود نشان می­دهند. ولی مفهوم اعتیاد اینترنتی برای اولین بار درسال 1991 میلادی توسط روانپزشکی به نام ایوان گلد برگ[3] مطرح شد (امینی،1384).

ایوان گلدبرگ در ابتدا خود از اعتیاد به اینترنت[4] را به شوخی و بر اساس باور رایج درآن زمان درمورد اعتیاد روانی، مطرح ساخت. بر اساس این باور، افراد می توانستند به رفتارهای همچون خرید کردن معتاد شوند. اما گلدبرگ به زودی پیامهای الکترونیکی دریافت داشت که طی آنها، افرادی اذعان داشته بودند به اختلال اعتیاد به اینترنت گرفتار آمده­اند. یکی از اولین پژوهش های تجربی درارتباط با اختلال اعتیاد به اینترنت، توسط کیمبرلی یانگ[5] در سال 1996 انجام پذیرفت (منطقی، 1384).

2-1- 2- تعریف اختلال اعتیاد به اینترنت

بعضی محققان اعتیاد اینترنتی را به اختلالات اعتیاد دیگر نسبت می دهند و آن را در کنار اختلالات استفاده از دارو یا الکل گروه بندی می­کنند و دیگران اعتیاد اینترنتی را به اختلال وسواس فکری عملی یا به اختلال کنترل هیجان نسبت می­دهند. نامهای بسیاری به این پدیده داده شده است استفاده افراطی اینترنت، استفاده مرضی اینترنت، استفاده مشکل­زای اینترنت، وابستگی به اینترنت. تعریف­های زیادی برای اعتیاد اینترنت در دسترس هستند (امیدوار و صارمی، 1381). بلاک[6] و همکاران (1999). در ادبیات روانپزشکی  یک­سری از کاربران وسواسی کامپیوتر را این­طور توصیف می­کنند که فقط نیاز بودن این افراد استفاده وسواسی از کامپیوتر که با ناراحتی شخصی یا عواقب قانونی، مالی، حرفه­ای یا اجتماعی مرتبط بود را تأیید می کنند.

شاپیرا[7] (2003). بیش­ترتعریف استفاده “مشکل­زای اینترنت” را با شمردن معیار عملی اصلاح کرد این معیار عملی بر جنبه­های رفتاری ـ شناختی اختلال تأکید دارد و همچنین بر عیوبی که به وسیله ناراحتی ذهنی، تداخل در عملکرد اجتماعی یا حرفه­ای، ترس و هیپومانیا که باید بعنوان دلیل اختلال از آن جلوگیری شود شناخته می شود تأکید دارد                          

2-1- 3-طبقه بندی وابستگی به اینترنت

اعتیاد اینترنتی اصطلاح وسیعی است که یک تنوع گسترده ازمشکلات کنترل و تکانه راپوشش قرار           می­دهد. و اعتیاد اینترنتی را به پنج نوع تقسیم می­کند که عبارتند از:

1- اعتیاد سکس مجازی: این نوع در افرادی دیده می­شود که معمولاً درگیر دیدن، دانلود کردن و تجارت عکس­های اینترنتی جنسی یا مشغول در چت رم­های که نقش افراد بزرگتر را بازی می­کنند هستند.

2- اعتیاد رابطه­ای مجازی: این نوع در افرادی دیده می­شود که به طور آشکارا مشغول ارتباطات اینترنتی هستند یا درگیر در تعهدات مجازی باشند. روابط برخط مهم­تر از روابط زندگی واقعی می­شوند و نتیجه آن اختلاف زوجین و بی ثباتی خانواده است.

3- اعتیاد وسواس شبکه­ای: این نوع شامل مقوله وسیعی از رفتارها شامل قمار اینترنتی، خرید یا تجارت سهیم می­شود .

4- اعتیاد کسب اطلاعات اضافی: شبکه گسترده جهانی نوع جدیدی از رفتار وسواسی که شامل گردش افراطی در شبکه و تحقیق پایگاه دادها می­باشد افراد در آن زمان زیادی را به جستجو کردن، جمع­آوری دادها و سازماندهی اطلاعات می پردازند.

5- اعتیاد کامپیوتری: بیشتر کامپیوترها و بازیهای از پیش برنامه­ریزی شده مجهز می­شوند و افراد به بازی کردن آن به قیمت از دست دادن عملکرد شغلی یا خانوادگی معتاد می شوند.

یانگ، معیارهای الگو شده­ای پیشنهاد کرد که در بکارگیری معیارها او فقط کاربرد غیر اصولی اینترنت یا کامپیوتر (مثلاً غیر تجاری و یا غیر آموزشی ) در نظر گرفته شد. وقتی که پنج یا بیشتر از این هشت معیار در طی شش ماه در یک وجود داشته باشد آن را اعتیاد اینترنتی می­نامند. پس بطور کلی این اختلال را        می­توان به عنوان ” نوعی استفاده از اینترنت که بتواندکه مشکلات روانشناختی، اجتماعی، درسی و یا شغلی درزندگی فرد ایجادکند” تعریف کرد. (یانگ، 1998، امیدوار و صارمی 1381).

2- 1- 4- ارزیابی

مثل هر اختلال رفتاری یا روانپزشکی تاریخچه بیمار مهم­ترین پایه رابرای تشخیص اعتیاد اینترنتی شکل می­دهد.

2- 1- 4- 1- دسته بندی مقیاسهای اعتیاد به اینترنت

در مطالعات ایجر و راتربرگ[8] (1996) یک ابزار چهل و شش گویه­ای برای ارزیابی الگوهای کاربردی، که احساسات و تجربیات مرتبط به استفاده از اینترنت را در کنار یکدیگر قرار می­دهند ابداع کردند. آنها گزارشی در مورد سنجش ویژگیهای روانسجی ارایه نکردند. برنر[9] (1997) فهرست رفتاری اعتیاد به اینترنت[10] را (IRABI)، را ابداع کرد یک پرسش­نامه سی دو سؤالی که تجربیات، کاربران اینترنت را بررسی می­کرد و منتخب استعمال مواد در DSM-IV-TR را سرمشق قرار داد بود. گزارش­ها حاکی از آن بود. که ابزار پیوستگی درونی خوبی (87/0= )، نشان داده بودند ولی هیچ اطلاع دیگری را در دسترس قرار ندادند.

یانگ(1998) آزمون اعتیاد اینترنتیIAT)) را ابداع کرد یک مقیاس بیست سؤالی که درجه تمایل، استفاده وسواس، مشکلات رفتاری، تغییرات عاطفی و تأثیر عملکرد کلی مرتبط با استفاده کامپیوتر را ارزیابی  می­کرد. این آزمون برای کمک به پاسخ دهندگان برای تعیین این که که آیا معیار یانگ را در اعتبادبه اینترنت برآورده می­کنند طراحی شد بود معتبر ظاهر شد.

موراهان ـ مارتین، شوماخر[11](2000) یک مقیاس سیزده سؤالی برای ارزیابی مشکلات مرتبط به  استفاده کردن از اینترنت شامل ناراحتی شخصی، مسایل بین فردی، شغلی، آموزشی، علایم بیرونی یا اختلال خلقی است. این محققان در صورتی یک پاسخ دهنده را کاربر مرضی اینترنت معرفی می­کردند که او به چهار یا بیشتر از چهار سوال از مقیاس پاسخ مثبت بدهد.


[1] – Bell‚A

[2] – Shotton

[3]-  GoIdberg,

[4] – Internet addiction disorder٫ (IAD)

[5] – Young, K

[6] – Belak et al

[7] – Shapira‚ N.A

[8] – Egger‚O & Rauterberge ‚M

[9] – Brenner‚V

[10] – Internet Addictive Behavior Inventory

[11] – Morahan-Martin& Schumacher

قیمت فایل فقط 28,000 تومان

خرید

برچسب ها : پیشینه تحقیق اعتیاد اینترنتی , مبانی نظری اعتیاد اینترنتی , دسته بندی مقیاسهای اعتیاد به اینترنت , طبقه بندی وابستگی به اینترنت , تعریف اختلال اعتیاد به اینترنت

لینک منبع

The post دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق اعتیاد اینترنتی appeared first on سایت مقاله.

لینک منبع و پست :

دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق اعتیاد اینترنتی


https://sitemaghale.000webhostapp.com/%d8%af%d8%a7%d9%86%d9%84%d9%88%d8%af-%d9%85%d8%a8%d8%a7%d9%86%db%8c-%d9%86%d8%b8%d8%b1%db%8c-%d9%88-%d9%be%db%8c%d8%b4%db%8c%d9%86%d9%87-%d8%aa%d8%ad%d9%82%db%8c%d9%82-%d8%a7%d8%b9%d8%aa%db%8c%d8%a7-2/

[PDF] دریافت فایل
ganj.irandoc.ac.ir/articles/download_sparse/529925‎Cached
Similarﺑﯿﺎن ﻣﺴﺄﻟﻪ. 3. 1-3. اﻫﻤﯿﺖ و ارزش ﻣﻮﺿﻮع ﭘﮋوﻫﺶ. 5. 1-4. اﻫﺪاف. ﭘﮋوﻫﺶ. 9. 1-5. ﻓﺮﺿﯿﻪ ﻫﺎي ﭘﮋوﻫﺶ.
10. 1-6. ﺗﻌﺮﯾﻒ ﻣﻔﺎﻫﯿﻢ و واژﮔﺎن اﺧﺘﺼﺎﺻﯽ. 11. ﻓﺼﻞ دوم. : ﭘﯿﺸﯿﻨﻪ ﺗﺤﻘﯿﻖ. 2-1. ﻣﻘﺪﻣﻪ. 15. 2-2. ﻣﺒﺎﻧﯽ
ﻧﻈﺮي ﭘﮋوﻫﺶ. 2-2-1. ﺗﺎرﯾﺨﭽﻪ اﯾﻨﺘﺮﻧﺖ. 16. 2-2-2. اﻫﻤﯿﺖ اﯾﻨﺘﺮﻧﺖ در دﻧﯿﺎي اﻣﺮوز. 17. 2-2-3. ﺗﻌﺎرﯾﻒ
اﻋﺘﯿﺎد. 18. 2-2- 4. ﺗﻌﺎرﯾﻒ اﻋﺘﯿﺎد ﺑﻪ اﯾﻨﺘﺮﻧﺖ. 19. 2-2-5. ﮐﺎرﮐﺮدﻫﺎي ﻣﺜﺒﺖ اﯾﻨﺘﺮﻧﺖ. 24. 2-2-6.
دانلود پایان نامه تأثیر استفاده از اینترنت بر سبک زندگی در بین …
download-thesis.com/…/دانلود-پایان-نامه-تأثیر-استفاده-از-این/‎Cached
Similarدانلود پایان نامه تأثیر استفاده از اینترنت بر سبک زندگی در بین دانشجویان
دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمان. 39.000تومان … 10. 1-4-2 اهداف جزیی.. 10. 1-5- فرضيه
هاي تحقیق.. 11. فصل دوم: مروری بر ادبیات و پیشینه تحقیق. 2-1- مقدمه. 13. 2-1-1
تعاریف… 14. 2-2- مبانی نظری.. 16. 2-2-1 ماکس وبر. 16 … 2-4-7-8 فيس بوك و
اعتياد 67.
مبانی نظری و پیشینه تحقیق با موضوع سرسختی :: دهه شصت, دانلود …
dahe60.blog.ir/post/96‎Cached
Similarمبانی نظری و پیشینه تحقیق با موضوع سرسختی. توضیحات: فصل دوم پایان نامه
کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش). همراه با منبع نویسی درون متنی به
شیوه APA جهت استفاده فصل دو پایان نامه. توضیحات نظری کامل در مورد متغیر.
پیشینه داخلی و خارجی در مورد متغیر مربوطه و متغیرهای مشابه. رفرنس نویسی و
پاورقی دقیق و …
مبانی نظری و پیشینه تحقیق با موضوع خلاقیت :: دهه شصت, دانلود …
dahe60.blog.ir/post/112‎Cachedمبانی نظری و پیشینه تحقیق با موضوع خلاقیت. توضیحات: فصل دوم پایان نامه
کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش). همراه با منبع نویسی درون متنی به
شیوه APA جهت استفاده فصل دو پایان نامه. توضیحات نظری کامل در مورد متغیر.
پیشینه داخلی و خارجی در مورد متغیر مربوطه و متغیرهای مشابه. رفرنس نویسی و
پاورقی دقیق و …
[PDF] 89 اﺟﺘﻤﺎﻋﻲ ، ﺳﺎل ﭼﻬﺎرم/ﺷﻤﺎره ﺳﻮم/ﭘﺎﻳﻴﺰ ﭘﮋوﻫﺶ ﻧﺎﻣﻪ ﻋﻠﻮم
journals.iau-garmsar.ac.ir/soc/library/upload/…/af_529379215-3.pdf‎Cachedواﺑﺴﺘﮕﻲ رﻓﺘﺎري ﺑﻪ اﻳﻨﺘﺮﻧﺖ،ﺳﻨﺠﺶ ﻣﻴﺰان اﻋﺘﻴﺎد ﺑﻴﻤﺎرﮔﻮﻧﻪ ﺑﻪ ﻓﻀﺎي ﻣﺠﺎزي،ﺳﻨﺠﺶ راﺑﻄﻪ واﺑﺴﺘﮕﻲ رﻓﺘﺎري و.
اﻋﺘﻴﺎد اﻳﻨﺘﺮﻧﺘﻲ. روش ﺗﺤﻘﻴﻖ ﭘﻴﻤﺎﻳﺶ و ﻧﻤﻮﻧﻪ از ﺟﻮاﻧﺎن ﺑﻴﻦ. 18. ﺗﺎ. 29. ﺳﺎل ﺷﻬﺮ ﺗﻬﺮان اﻧﺘﺨﺎب ﺷﺪ. … اﻋﺘﻴﺎد ﺑﻪ
اﻳﻨﺘﺮﻧﺖ، ﺟﻮاﻧﺎن، ﻋﺰت ﻧﻔﺲ، اﻧﺰواي اﺟﺘﻤﺎﻋﻲ، اﺟﺘﻤﺎع ﮔﺮﻳﺰي، ﻓﻀﺎي ﻣﺠﺎز. ﺗﺎرﻳﺦ درﻳﺎﻓﺖ ﻣﻘﺎﻟﻪ: 5/12/1388
. ﺗﺎرﻳﺦ ﭘﺬﻳﺮش ﻣﻘﺎﻟﻪ: 150/5/1389. 1 . داﻧﺸﻴﺎر ﮔﺮوه ﺟﺎﻣﻌﻪ ﺷﻨﺎﺳﻲ داﻧﺸﻜﺪه ﻋﻠﻮم اﺟﺘﻤﺎﻋﻲ داﻧﺸﮕﺎه ﺗﻬﺮان.
مطالعه میزان استفاده از اینترنت و وابستگی به آن در میان دانشجویان …
www.aftabir.com/…/مطالعه-میزان-استفاده-از-اینترنت-و-وابستگی-به‎Cached
Similar19 نوامبر 2013 … همانند انواع دیگر اعتیادها، اعتیاد به اینترنت با علائمی همراه است که از آن قبیل می
توان افسردگی، کج خلقی، احساس تنهایی، اضطراب، ناآرامی و غیره اشاره …. علاوه بر
این، یک نظریه جامع که بتواند تعیین کند چگونه این اختلال به بهداشت روانی یا
اجتماعی ارتباط پیدا می کند، وجود ندارد. … پیشینه تحقیق در داخل کشور.
مبانی نظری روانشناسی درباره اعتیاد به اینترنت و فیس بوک
www.iranprojhe.com/…مبانی-نظری/632-مبانی-نظری-روانشناسی-درباره-اعتیاد-به-اینترنت-و-فیس-بوک.html‎Cachedمبانی نظری روانشناسی درباره اعتیاد به اینترنت و فیس بوک: براساس دیدگاه
گریفیتز جزء اصلی وابستگی، وابستگی رفتاری است که دارای اجزای زیر است:
برجستگی: منظور از برجستگی این است که فعالیت معینی مهمترین … برای
دسترسی به فایل ورد WORD این مقاله ، بعد از پرداخت حق اشتراک فایل شماره 92 را
دانلود کنید.
مبانی نظری و پیشینه تحقیق اعتیاد (فصل دوم) – ofmas.ir
ofmas.ir/product-61875-Chapter-II-Masters-thesis-(the-literature)-addict.aspx‎Cachedمبانی نظری و پیشینه تحقیق اعتیاد (فصل دوم) در ۳۰ صفحه ورد قابل ویرایش با
فرمت doc. توضیحات ابتدایی فایل: تعداد صفحات: ۳۰ صفحه (۲۸ صفحه متن و ۲
صفحه منابع). فرمت فایل: ورد قابل ویرایش و با فرمت doc (آماده جهت پرینت). نوع
تایپ متن: کاملا استاندارد همچنین دارای پیشینه تحقیقاتی داخلی و خارجی در مورد
متغیر مربوطه و …
[PDF] ﭼﮑﯿﺪه
www.ensani.ir/storage/Files/20120329160016-5078-14.pdf‎Cached
Similar29 مارس 2012 … ﺗﺎﺛﯿﺮ ﻓﻀﺎ ﻫﺎي ﻣﺠﺎزي ﺑﺮ ﮐﻨﺶ اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ ﺟﻮاﻧﺎن داﻧﺸﺠﻮي دﺧﺘﺮﺑﺎ ﺗﺎﮐﯿﺪ ﺑﺮ اﯾﻨﺘﺮﻧﺖ ……………………. 135.
ﭘﯿﺸﯿﻨﻪ ﺗﺤﻘﯿﻖ. ﻓﻀﺎﻫﺎي ﻣﺠﺎزي ﺑﻮﯾﮋه اﯾﻨﺘﺮﻧ. ﺖ ﭘﺪﯾﺪه اي ﺑﺴﯿﺎر ﺟﺪﯾﺪﺑﻮده و ﭼﻨﺪان ﺗﺠﺮﺑﻪ اي وﺟﻮد ﻧﺪارد ﮐﻪ …. ﺗﻌﯿﯿﻦ
ﺗﻐﯿﯿﺮ و دﮔﺮ ﮔﻮﻧﯽ وراﺑﻄﻪ آن ﺑﺎ ﻣﯿﺰان ﮐﺎرﺑﺮي اﯾﻨﺘﺮﻧﺖ. ﻣﺒﺎﻧﯽ ﻧﻈﺮي ﺗﺤﻘﯿﻖ. : ﮐﻨﺶ اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ وﻓﻀﺎي ﻣﺠﺎزي.
اﺑﺘﺪا ﺑﻪ ﺑﺤﺚ در ﺑﺎره ﻓﻀﺎي ﻣﺠﺎزي و اﯾﻨﺘﺮﻧﺖ ﭘﺮداﺧﺘﻪ وآﻧﮕﺎه ﺑﻪ اﺛﺮ آن ﺑﺮ ﻓﻀﺎي واﻗﻌﯽ در.
[PDF] ﻓﺼﻞ ﺩﻭﻡ ﻱ ﻣﺒﺎﻧﻲ ﻧﻈﺮﻱ ﻭ ﭘﻴﺸﻴﻨﻪ ﭘﮋﻭﻫﺶ
www.iausdj.ac.ir/research/DocLib14/…/PDF/فصل%20دوم.pdf‎Cached
Similar١٢. ﻓﺼﻞ ﺩﻭﻡ. ﻣﺒﺎﻧﻲ ﻧﻈﺮﻱ ﻭ ﭘﻴﺸﻴﻨﻪ. ﻱ. ﭘﮋﻭﻫﺶ. Page 2. ﻓﺼﻞ ﺩﻭﻡ: ﺍﺩﺑﻴﺎﺕ ﻭ ﻣﺒﺎﻧﻲ ﻧﻈﺮﻱ ﭘﮋﻭﻫﺶ. 2-1. ﻣ.
ﻘ. ﺪﻣﻪ ….. ﺍﻳﻨﺘﺮﻧﺖ. ﻭ. ﺍﺑﺰﺍﺭﻫﺎﻱ. ﺩﻳﮕﺮ. ﻣﻲ. ﺷﻮﺩ . ﺑﺎﻳﺪ ﺍﺯ ﭘﻴﺸﺮﻓﺖ ﻫﺎﻱ ﻓﻨﺎﻭﺭﻱ ﺗﺸﻜﺮ ﻛﺮﺩ، ﺩﺭ ﺯﻣﺎﻥ ﻛﻨﻮﻧﻲ ﻣﺮﺩﻡ
ﻣﻲ ﺗﻮﺍﻧﻨﺪ ﺍﺯ ﻣﺠﺮﺍﻱ ﺭﺳﺎﻧﻪ ﻫﺎﻱ ﺳﻨﺘﻲ ( ﺭﻭﺯﻧﺎﻣﻪ ، ﺭﺍﺩﻳﻮ ، ﺗﻠﻔﻦ ،. ﺗﻠﻮﻳﺰﻳﻮﻥ ) ﻭ ﻧﻴﺰ ﺍﺯ ﻃﺮﻳﻖ ﺷﻜﻞ ﻫﺎﻱ ﺟﺪﻳﺪﺗﺮﻱ
ﺍﺯ ﺭﺳﺎﻧﻪ ﻫﺎ ( ﺩﺳﺘﮕﺎﻩ ﻫﺎﻱ ﺩﻭﺭﻧﮕﺎﺭ، ﺗﻠﻔﻦ ﻫﻤﺮﺍﻩ ﻭ ﺭﺍﻳﺎﻧﻪ ) ﺍﺭﺗﺒﺎﻁ ﺑﺮﻗﺮﺍﺭ ﻛﻨﻨﺪ. ﻓﻨﺎﻭﺭﻱ ﻧﻮﻳﻦ ﺷﺮﻛﺖ ﻫﺎ ﺍﺯ.
مبانی نظری اعتیاد به مواد مخدر – روان پیپر
www.ravanpaper.com/…/مبانی-نظری-اعتیاد-به-مواد-مخدر-مبانی-نظری-اعتیاد‎Cachedمبانی نظری و پیشینه پژوهش اعتیاد. دانلود مبانی نظری پیشینه مواد مخدر. مبانی
نظری مواد مخدر. فصل دوم اعتیاد. علل مصرف مواد مخدر. علل اعیتاد. شیوع اعتیاد. مبانی
نظری معتادین. چهارچوب نظری مصرف مواد مخدر. پیشینه نظری تأثیر مصرف مواد مخدر.
پیشینه پژوهش اعتیاد. پیشینه تحقیق علل اعتیاد جوانان. قیمت: 10,900 تومان.
افزودن به …
[PDF] دریافت فایل
www.iranculture.org/UserFiles/…/Issue_Rahbord_Farhang_No12-13.pdf‎Similar23 ژانويه 1974 … مس ئله، چارچوب نظري، فرضيه ها يا پرسش ها، روش. تحقيق، يافته ها، … ترجمه(. نام
مجله. سال يا دوره انتشار. شماره صفحه. مقاله در مجالت يا روزنامه هاي اينترنتي: نام
خانوادگي،. نام. )س ال انتش ار(. عنوان مقاله. عنوان نشريه. تاريخ …. روش تحقيق در
فلسفه فرهنگ، عقالني و رويكرد مطالعاتي آن فرانگر و داورمآبانه و مسائل.
[PDF] اصل مقاله
jisds.srbiau.ac.ir/article_1887_fb51338dc9676400aaeedc233c7481df.pdf‎Cached
Similarﺗﺎرﻳﺦ درﻳﺎﻓﺖ. ﻣﻘﺎﻟﻪ. :10/8/1389. ﺗﺎرﻳﺦ ﭘﺬﻳﺮش ﻣﻘﺎﻟﻪ. :9/10/1389 . 1. اﻳﻦ ﻣﻘﺎﻟﻪ از ﭘﺎﻳﺎن ﻧﺎﻣﻪ اي ﺑﺎ ﻋﻨﻮان
ﺑﺮرﺳﻲ اﻟﮕﻮي ﻛﺎرﺑﺮان اﻳﻨﺘﺮﻧﺖ و ﻋﻮاﻣﻞ اﺟﺘﻤﺎﻋﻲ ﻣﻮﺛﺮ ﺑﺮ آن ﺗﻮﺳﻂ اﺣﻤﺪ ﮔﻨﺠﻲ ﺑﻪ راﻫﻨﻤﺎﻳﻲ دﻛﺘﺮ ﺳﻌ. ﻴﺪ ….
ﺳﺌﻮال اﺻﻠﻲ ﺗﺤﻘﻴﻖ. ﻋﺒﺎرﺗﺴﺖ از. «: اﻟﮕﻮي ﻛﺎرﺑﺮي ارﺗﺒﺎﻃﻲ اﻳﻨﺘﺮﻧﺖ در ﺑﻴﻦ ﻧﻮﺟﻮاﻧﺎن و ﺟﻮاﻧﺎن ﺷﻬﺮ. ﺗﻬﺮان.
ﭼﮕﻮﻧﻪ اﺳﺖ. و ﭼﻪ ﻋﻮاﻣﻞ اﺟﺘﻤﺎﻋﻲ ﺑﺮ آن. ﺗﺄﺛﻴﺮﮔﺬار اﺳﺖ ؟ » ﻣﺒﺎﻧﻲ ﻧﻈﺮي. اﻳﻨﺘﺮﻧﺖ داراي اﻣﻜﺎﻧﺎت ﻣﺘﻌﺪدي ﻣﻲ.
پایان نامه بررسي رابطه بين اعتياد به اينترنت با مهارت هاي اجتماعي و …
nanofile.ir/downloads/internet-students-health-university/‎Cached
Similar21 جولای 2015 … دانلود پایان نامه بررسي رابطه بين اعتياد به اينترنت با مهارت هاي اجتماعي و سلامت
روان در دانشجويان دانشگاه پيام نور. پایان نامه روانشناسی , دانلود پایان نامه روانشناسی
, خرید پایان نامه روانشناسی …
جدیدترین فایل ها و پروژه های دانش آموزی و دانشجویی فایل یو
ininline.ir/‎Cachedفرمت فایل دانلودی: .rar فرمت فایل اصلی: DOCX تعداد صفحات: 4500 حجم فایل:
16106 قیمت: 150000 تومان. بخشی از متن: بسته رویایی مبانی نظری و پیشینه
تحقیق. قیمت هر یک از فایل های مبانی نظری و پیشینه تحقیق در فروشگاه ها بیش از
15000 تومان است ولی ما آن را با قیمت فقط و فقط 1000 تومان عرضه می کنیم. دانلود
فایل
فناوری های ارتباطی و گرایش به اعتیاد. – دانشگاه علوم پزشکي و خدمات …
phc.muq.ac.ir/index.aspx?fkeyid=&siteid=109&pageid…‎Cached
Similarمبانی نظري این پژوهش در سه بخش تدوین گردیده است: فناوري‌هاي نوین ارتباطی،
آسیب اجتماعی (اعتیاد) و ارتباط بین فناوري‌هاي ارتباطی و آسیب اجتماعی (اعتیاد)
نهایتاً با بازبینی پیشینه پژوهش، چارچوب مفهومی پژوهش ارائه می‌گردد. فناوری های
نوین ارتباطی در دنیاي امروز انقلاب فناوري‌هاي ارتباطی- اطلاعاتی (ماهواره و اینترنت)
جنبه‌هاي …
دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق رشته روانشناسی – YouTube

► 0:08https://www.youtube.com/watch?v=RK7HSL3TKqA
7 Oct 2017 – 8 sec – Uploaded by علی احمدی
http://shahrefile.4kia.ir/ برای دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق رشته روانشناسی به لینک مراجعه کنید.
[PDF] شیوع اعتیاد به اینترنت در دانشجویان پیام نور استان سمنان
ijvlms.ir/online/files/…/hodafakhrzad-A-10-6-132-1a0a0db.pdf‎Cached
Similar19 ژوئن 2014 … ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ ﻣﺒﺎﻧﯽ ﻧﻈﺮي و ﻣﻄﺎﻟﻌﺎت اﻧﺠﺎ. م ﮔﺮﻓﺘﻪ در اﯾﻦ زﻣﯿﻨﻪ، ﻣﯽ. ﺗﻮان ﺳﺆ. اﻻت زﯾﺮ را ﻣﻄﺮح ﻧﻤﻮد. : .1. ﺷﯿﻮع
اﻋﺘﯿﺎد ﺑﻪ اﯾﻨﺘﺮﻧﺖ در داﻧﺸﺠﻮﯾﺎن ﭘﯿﺎم ﻧﻮر اﺳﺘﺎن ﺳﻤﻨﺎن ﺑﻪ ﭼﻪ ﻣﯿﺰان اﺳﺖ؟ .2. آﯾﺎ ﺑﯿﻦ دو ﺟﻨﺲ دﺧﺘﺮ و ﭘﺴﺮ از ﻧﻈﺮ
ﺷﯿﻮع اﻋﺘﯿ. ﺎد ﺑﻪ اﯾﻨﺘﺮﻧﺖ ﺗﻔﺎوﺗﯽ ﻣﺸﺎﻫﺪه ﻣﯽ. ﺷﻮد؟ ﻣﻮاد و روش. ﻫﺎ. اﯾﻦ ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ ﯾﮏ ﺗﺤﻘﯿﻖ ﺗﻮﺻﯿﻔﯽ. -. ﮐﺎرﺑﺮدي
اﺳﺖ . ﺟﺎﻣﻌﻪ آﻣﺎري آن را ﮐﻠﯿﻪ داﻧﺸﺠﻮﯾﺎن داﻧﺸﮕﺎه ﭘﯿﺎم ﻧﻮر اﺳﺘﺎن ﺳﻤﻨﺎن. (. ﺣﺪود.
مبانی نظری و پیشینه تحقیق كارآفرینی و اشتغال – آپارات

► 0:20https://www.aparat.com/v/0CGpa/مبانی_نظری_و_پیشینه_تحقیق_كارآفرینی_و_اشتغال
24 Nov 2017 – 20 sec
saman برای دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق كارآفرینی و اشتغال از لینک زیر استفاده کنید. https://goo.gl/tMecC2 مبانی نظری و پیشینه تحقیق …

فرستادن دیدگاه

نوشته‌های تازه

× بستن تبلیغات