× بستن تبلیغات
دسامبر
2
2017

دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق آراء تربیتی پیشگامان تعلیم و تربیت

دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق آراء تربیتی پیشگامان تعلیم و تربیت
دسته: روانشناسی و علوم تربیتی
بازدید: 7 بار

فرمت فایل: docx
حجم فایل: 334 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 171

دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق آراء تربیتی پیشگامان تعلیم و تربیت

قیمت فایل فقط 28,000 تومان

خرید

آراء تربیتی پیشگامان تعلیم و تربیت

جان آموس كومنیوس ( 1670-1592)[1]

       از میان مصلحان تربیتی كه در طول زمان پا به عرصه وجود نهاده اند، ژان كومنیوس در خور مقامی عالی است. تاریخ زندگی او مشحون از شكنجه و عذاب است.­ تربیت اولیه او بسیار ناقص بود . وی در بیست سالگی به یك مدرسه علوم دینی، واقع در ناسوی هربون[2]­رفت تا كشیش شود. او اطمینان داشت كه تربیت باید به سوی مسیحیت متوجه باشد، وگر نه راهی به سوی تركستان خواهد بود.­او هم مانند بیكن عقیده داشت كه توانا بود هركه دانا بود و بر موضوع های سود مند تاكید می كرد.­او هم پیشرفت را از راه علم ممكن می دانست، نه از راه بشر دوستی. كومنیوس كتاب خوان حریصی بود كه به ویژه از كتاب های افلاطون، سیسرون، پلوتارك و كوینتی لین لذت می برد. ( مایر، 1374، ص 298 )

      كومنیوس اصولا یك فرد خوش بین بود. در حالی كه بیشتر الهیون هم زمان او بر شرارت و سركشی بشر تاكید می كردند، او بر عظمت بشر تاكید می نمود، زندگی را نبرد گاه خیر و شر می دانست و برای اطمینان خاطر مطمئن بود كه خیر پیروز خواهد شد. او تنها دارای نظر انتزاعی در تربیت نبود، بلكه در سراسر زندگی خود می خواست كه آرمان های خود را به صورت عملی در آورد و تمدن را از راه فعالیت عملی پیشرفت دهد. هدف و منظور تربیت به نظر كومنیوس این است كه فرد بشری مانند مسیح بارآید و این بدین معناست كه تعلیم باید برای زندگی باشد، نه فقط برای یك شغل بخصوص. همچنین می رساند كه بین عمل و آرمان ارتباط وجود دارد و فضیلت به  منزله قلب فرآیند تربیتی است. كومنیوس را می توان متفكری فانی در خدا نامید زیرا خدا در نظر او آغاز و انجام تربیت بود. كومنیوس می گوید تربیت صحیح باید از خانه به مدرسه انتقال یابد. محصلان را باید به گروه هایی تقسیم كرد و به آنان درس داد. بیشتر معلمان همزمان او طرفداران جدی انضباط بودند و این رفتار در نظر كومنیوس قابل تاسف بود؛ زیرا او كودك را با گیاه در حال رشد مقایسه می كرد و می گفت باید با كمال دقت و از روی محبت رشد او را راهنمایی كرد.   ( همان، ص 300)

        كومنیوس چهار گونه موسسه تربیتی طرح می كند: نخست «مدرسه دامان مادر» كه نمودار تربیت كودك در خانه است. در این مرحله مهم این است كه والدین نمونه های سودمندی برای كودكان خود باشند و در خانه بر آرمان های اخلاقی و مذهبی تكیه شود.

دوم، « مدرسه زبان مادری » است كه در آن به تحصیل زبان مادری بیش از ادبیات باستان یونان و روم تكیه خواهد شد و در عین حال علم و هنر نباید فراموش شود.

سوم، « مدرسه لاتین » كه مختص دانش آموزان بهتر است كه در آن علاوه بر زبان های یونانی، لاتین و عبری باید بر مقدمات علوم و ادبیات و هنر ها نیز تاكید شود.

چهارم، « مدرسه دانشگاه و سفر » كه پیشوایان جامعه را می آفریند. این مدرسه مختص بهترین دانش -آموزان است و باید آنان را برای پژوهش های اصلی و تكاپو در آرمان ها و اخلاقیات اقوام گوناگون تشویق كند.

      كومنیوس مانند مربیان پراگماتیست بر عمل تاكید می كند. « یادگیری از راه عمل » مفتاح نظام او بود و می گفت ما نوشتن را از راه نوشتن، و استدلال كردن را با استدلال كردن یاد می گیریم؛ ولی تنها عمل كافی نیست، بلكه باید استعداد های انتقادی و تحقیقی دانش آموزان را پرورش داد و این وظیفه عقل است كه پایه ای برای داوری فراهم كند. ( همان، ص 302)

      كومنیوس معتقد است كه باید كودكستان در همه نقاط، مدرسه ابتدایی در هر دهستان، قصبه كوچكی یا ده، یك دبیرستان در هر شهر و یك آكادمی در قلمرو هر دولت و حتی در هر ناحیه بزرگی موجود باشد. كودك اگر بتواند، باید چهار مرحله سازمانی مدارس را متوالیا و بدون انقطاع طی كند. معذلك به عقیده كومنیوس تحصیلات دوره ابتدایی باید طوری تنظیم شده باشد كه وقتی كودك آن را به پایان می رساند تربیت عمومی او به درجه ای از كمال نسبی رسیده باشد كه وی را از ادامه تحصیل بی نیاز سازد. ( شاتو، 1355، ص 124 )

      چون هدف آن است كه به تمام اطفال تعلیمات عمومی كه قادر باشد همه قوای انسانی را پرورش دهد داده شود، كومنیوس معتقد است كه باید همه آنها را تا آنجا كه میسر است با هم پیش برد تا یكدیگر را تشویق كنند، به كار و كوشش بر انگیزند ، موجب تصفیه اخلاق یكدیگر شوند و خویشتن را به تمام فضایل از جمله فروتنی، حاضر خدمتی، برادری و همبستگی متقابل بیارایند. وی مخصوصا بر این نكته ایمان دارد كه تعیین استعداد افراد برای كار های علمی و ادبی و دستی در سنین پایین اقدامی عجولانه است ؛ زیرا قبل از سن 13-14 سالگی قدرت های ذهنی و تمایلات روان به صراحت تجلی نمی كنند. از طرف دیگر، تنها اطفال ثروتمندان، اشراف یا صاحب منصبان قضایی و اداری برای بر عهده گرفتن این قبیل مشاغل زاده نشده اند تا در های مدارس لاتین تنها به روی آنها گشوده شود و دیگران به عنوان كسانی كه هیچ گونه توقعی از آنان نتوان داشت رانده شوند. همای هوش و ذكاوت آنجا كه خواهد و هرگاه كه اراده كند فرود آید. به عقیده كومنیوس این واقعیت كه هوش هایی طبعا ضعیف و نسبتا محدود یافت می شوند مانعی در راه اجرای تعلیمات عمومی نیست بلكه بر عكس الزامی است بر اینكه تمام افراد پرورش یابند. هرچه كودكی از نظر هوشی ضعیف تر و ابله تر باشد، به همان نسبت بیشتر به كمك نیازمند است تا خویشتن را از بلاهت برهاند و ضعف خود را درمان كند. به عقیده كومنیوس ممكن نیست بتوان ذهنی چندان بی استعداد یافت كه پرورش نتواند كم كم آن را بهبود بخشد. اگر هم چنین فردی هیچ گونه پیشرفتی از لحاظ تحصیلی نداشته باشد لااقل از نظر اخلاق و رفتار ملایم تر خواهد شد. بنابراین هیچ كس را نباید از مزایای تعلیم و تربیت محروم كرد. ( همان، ص 126)

      در اجرای اصل تربیت كومینوس معتقد است كه مسیر طبیعت از عام به خاص است و از ابتدای كار معلم همواره مفاهیم ابتدایی را به شاگرد عرضه خواهد كرد تا فكر كلی را آشكار سازد. سپس به تدریج و به صورتی غیر محسوس به موضوعات دور تر و در سطح بالاتر خواهد پرداخت. آموختن به معنای: از دانسته به ندانسته، از ساده به پیچیده ، از نزدیك به دور، از با قاعده به بی قاعده و از مجسم به مجرد رفتن است. برای احتراز از اینكه توجه شاگردان از موضوع درس منصرف و در نتیجه قدرت ذهنشان تضعیف شود معلم در یك زمان معین فقط یك موضوع را بدآنان عرضه خواهد كرد و مادام كه موضوعی كاملا درك نشده باشد توضیحات مربوط به آن را برای آغاز كردن مطلب دیگر قطع نخواهد كرد. كومنیوس اصرار می ورزد كه دانستن به معنای انباشتن ذهن از معلومات نیست بلكه به معنای آگاهی از مطالبی است كه مفید است و منظورش از مفید بودن تنها مزایای مادی نیست بلكه بیشتر نتایج اخلاقی است. ( همان، ص 136 )

     حقیقت آن است كه وقتی، بعد از سه قرن، آثار تربیتی كومنیوس را مطالعه می كنیم، در نظر ما همچون پیامبری بزرگ جلوه گر می شود. پیامبری كه عاشق ظهور تفاهم بین المللی و ایجاد مدارس دموكراتیك است و این را مقدمه لازم  آن می داند. پیامبری كه بر تعلیم و تربیت توام با سیاست، سیاست به معنی لغوی و عالی كلمه، اعتماد می كند تا بدین وسیله از هر كودكی مردی و از هر مرد، كارگری خوشبخت در كار گاه انسانیت بسازد. ( همان، ص 138 )

     كومنیوس  به رسالت انسان اعتقاد كامل داشت و آموزش همه كودكان از فقیر گرفته تا غنی، مرد و زن، باهوش و كند هوش را مورد نظر داشت. او را فردی انسان گرا دانسته اند زیرا در نظر خدا همه افراد را با ارزش و یكسان می دانست. افكار آموزشی وی تاثیرات عمیقی بر شیوه های آموزشی بر جای گذاشته است. كومنیوس، هدف از آموزش و پرورش را كسب دانش، اخلاقیات و مذهب می دانست و معتقد بود كه آموزش و پرورش باید انسان را برای زندگی كردن آماده كند و از این رو باید امكان تربیت برای تمام طبقات مردم فراهم گردد.

      یكی از آثار ارزنده او هنر بزرگ تعلیم [3] نام دارد كه در آن هنر و فن آموزش همگانی و راهنمایی كامل برای ایجاد مدارس در جوامع، شهرها و روستاهای مختلف ارائه نموده است. ( مفیدی، 1381، ص 58 )

ژان ژاك روسو[4] (1778-1712)

       ژان ژاك روسو در ژنو به دنیا آمد، اما بیشتر عمرش را در فرانسه گذراند. او فكر می كرد كه انسان ها اساسا خوبند، اما به سبب تمدن، به انحراف كشیده شده اند. او بر این باور نبود كه مردم باید از همه پیشرفت های هنری فن آورانه خود دست بردارند، اما معتقد بود كه این پیشرفت ها، خصوصا در جایی كه ما را از طبیعی بودن باز می دارد، باید تحت كنترل در آید. به عبارت ساده، روسو جنبه هایی از تمدن را كه به  زندگی طبیعی آسیب نمی رساند، مورد بحث قرار داد. پیشنهاد های روسو برای تعلیم و تربیت در كتاب امیل، كه كودكی را از تمدن دور و در منطقه روستایی تربیت می كند، یافت می شود. از زمان ورود به منطقه روستایی، امیل یك معلم خصوصی دارد كه مراقب آن است تا كودك به طور طبیعی زندگی كند، و معلم بر آن است تا اشیا را طوری تربیت دهد كه امیل از طبیعت یاد گیرد.

     روسو معتقد است كه كودكان نه به عنوان بزرگسالان كوچك اندام، بلكه به عنوان موجوداتی كه مراحل مختلف رشد را طی می كنند نگریسته می شوند. این تصور در مورد كودك به عنوان شخص رو به رشد به ویژه بر روان شناسانی چون جی. استانلی هال[5] بنیان گذار روان شناسی علمی كودك، تاثیر گذاشت. دیدگاه روسو به مربیان كمك كرد تا سوالاتی مرتبط با اینكه چه چیزهایی برای كودكان طبیعی است، مطرح كنند. به عبارت دیگر، برای كودكان طبیعی نیست كه برای مدتی طولانی بی حركت بنشینند، حواس خود را بر امور انتزاعی متمركز كنند، ساكت بمانند، یا كنترل عضلانی ظریف به نمایش بگذارند. روسو به مربیان كمك كرد تا نسبت به مراحل فیزیولوژیكی، روان شناختی و رشد اجتماعی كودك حساس تر شوند. توجه او به جنبه های فیزیولوژیكی یادگیری مستقیما بر نظریه های افرادی چون ماریا مونته سوری [6] تاثیر گذاشت. التفات روسو به ماهیت رشد كودك، و اعتقاد او به خوبی ذات انسان ها، صحنه را برای تعلیم و تربیت « كودك محور» معاصر فراهم نمود. آنچه روسو حقیقتا به آن اعتقاد داشت، این بود كه علایق كودك باید راهنمای تعلیم و تربیت باشد. علاقه همان هوس نیست و منظور روسو از  «علاقه»، گرایش ذاتی كودكان به كشف جهانی است كه در آن زندگی می كنند او به استقلال كودكان معتقد بود، اما آن را یك استقلال طبیعی كه كودكان باید به نتایج طبیعی رفتارشان تن در دهند، می دانست. ( اوزمن، كراور، 1387، ص 216 )

روسو برای تعلیم و تربیت سه منبع مشخص كرد:

1- طبیعت، رشد خود جوش اعضا و استعداد ها.

2- موجودات انسانی، كاربرد های اجتماعی كه بر این رشد عرضه می كنیم.

3- اشیا، فراگیری تجربه شخصی از محیط پیرامون. ( همان، ص 223 )

      روسو از نخستین كسانی بود كه علیه حالت رسمی آموزش و پرورش طغیان كرد و از حقوق فرد در تعلیم و تربیت سخن راند. وی با تمدن كه جنبه قرار دادی دارد، خصومت ورزید. روسو بر این باور بود كه « انسان باید خود سرنوشت خویش را تعیین كند و تحقق خصلت های اجتماعی خود را عهده دار شود » (صفوی، 1362، ص 26 )

      روسو در امیل و تمام آثارش اعتقاد فراوانی به عالم طبیعی دارد و می گوید(( هر چیزی به همان صورتی كه پرورده قدرت آفریدگار جهان است خوب است، اما هر چیزی در دست انسان تغییر ماهیت می دهد )). بنابراین، تعلیم و تربیت چنان چه بخواهد با طبیعت هم نوا شود، باید به كودك احترام بگذارد. از آنجا كه كودكان از نظر طبیعی با هم متفاوتند، آموزش و پرورش باید فردیت كودك را مورد توجه قرار دهد. وی مصرانه سفارش می كرد كه كار تعلیم و تربیت را با شناخت دانش آموزان آغاز كنید؛ زیرا به طور قطع و یقین آنان را درست نمی شناسید. به اعتقاد وی، قبل از اینكه كودك توانایی فهمیدن به دست آورد، نباید به او چیزی آموخت. روسو بیشترین اهمیت را برای فعالیت جسمی و تندرستی قائل بود و عقیده داشت كه علایق طبیعی كودك نظیر كنجكاوی و بازی، در تعلیم و تربیت او نقش مهمی ایفا می كند. او معتقد بود كه آموزش و پرورش كودك باید كمتر گفتاری و بیشتر حسی و تجربی باشد. روسو پاها، دست ها و چشم ها را نخستین معلمان كودك می دانست و عقیده داشت كه جایگزین كردن كتاب به جای آنها به منزلة آن است كه كاربرد عقل و خرد دیگران را بیاموزد. روسو بر این باور بود كه كودك باید بیش از موضوعات درسی مورد توجه بزرگسالان باشد او همچنین می پنداشت كه تاكید بیش از حد بر حافظه درست نیست و عقیده داشت كه تعلیم و تربیت باید گسترده و همه جانبه باشد، به گونه ای كه توانایی های بالقوه ی كودك شكوفا گردد. ( همان، ص 27 )

      روسو عقیده داشت كه تربیت را باید از زمان حال آغاز كرد. مدرسه مقدمه ای برای زندگی نیست، بلكه تمرین در زندگی است. كودك بیش از همه چیز باید از عیب های اجتماع در امان باشد تا فضیلت های او رشد كند. ( مایر، ترجمه: فیاض، 1374، ص 332 )

      روسو بیان می دارد كه ما باید به كودكان مهلت بدهیم. یاد دادن واژه هایی كه عاری از مفهوم باشند، تلف كردن وقت است. معلم باید دموكراسی واقعی را به كار بندد. تربیت باید با فعالیت و به ویژه با استعداد ما درباره محبت و دست زدن به كوشش های سودمند، اندازه گیری شود.

     روسو پدر روان شناسی نوین كودك است. او پایه های برنامه جدید آموزشی را بنا نهاد وبر اهمیت فعالیت ها تاكید كرد. او دریافت كه كودك باید از باطن شكفته شود. او می دانست كه زبان را باید با روشی نوین آموخت و اعتقاد داشت كه كنجكاوی و سود مندی باید اصول برنامه آموزشی باشد. ضعف نظام روسو هم آشكار است. او فعالیت های معلم را محدود كرد و گفت باید بخش كوچكی از تربیت باشد. امروز ما می دانیم كه راهنمایی های جامع، نخستین وظیفه تربیت است و در صورتی كه این راهنمایی به وسیله معلم به عمل نیاید، به وسیله عوامل ارتباطی و رسوم فرهنگی اعمال خواهد شد و معیار های متوسطی برای فرد و اجتماع به بار خواهد آورد. چیزی كه در یك نظام تربیتی صحیح لازم است، عقلانی كردن احساسات و افزودن بر عقل از راه پرورش سائق های خلاق است.

       عقل در میان تمام استعداد های بشر از همه حاد تر است و روسو امكانات آن را دست كم گرفته است. شباهت مستقیمی میان روسو، كانت و پستالوزی [7] وجود دارد. نفوذ روسو بر تربیت معاصر، به ویژه در امریكا، بی اندازه است. او پیامبر آزادی و عدم مداخله است، ولی ما باید به خاطر داشته باشیم كه آزادی خلاق در تربیت مستلزم احساس مسئولیت و حس فداكاری اجتماعی است. (همان، ص 340 )

روسو به چهار مرحله در رشد كودكان اشاره می كند.

1- مرحله جسمانی – تولد تا 5 سالگی

2- مرحله توحش – 5 تا 12 سالگی

3- دوره عقلانی – 12 تا 15 سالگی

4- مرحله اجتماعی – 15 تا 20 سالگی ( همان، ص 333)

      او در كتاب امیل مطالب بسیاری درباره تربیت كودك از بدو تولد تا بزرگسالی گنجانیده است و البته باید گفت روسو خود هرگز نقش پدر را برای فرزندان خود در زندگی واقعی اش ایفا نكرد و فرزندانش را به موسسات مخصوص نگهداری كودكان ناشناس فرستاد. در این جا باید متذكر گردیم اگرچه عقاید روسو از محتوای نوشته های مختلف سیاسی، اجتماعی، آموزشی دیگر وی هویدا است، اما از جهت اهمیت نظریه های تربیتی او در كتاب امیل، به بررسی آراء او خواهیم پرداخت. (­مفیدی، 1381،­ص 76 )

       « امیل » كه در حقیقت نمایانگر عقاید و نظریات تربیتی روسو است، ابتدا صورت داستان داشت، ولی در حقیقت حاوی مطالب بسیار گسترده در مورد جنبه های مختلف پرورش كودك، آموزش، تغذیه و ارزش شیر مادر و لزوم تغذیه كودك از شیر مادر، نقش پدر به عنوان مربی، معلم خصوصی و راهنما و مسائل دیگر است و طیف وسیعی از جنبه های تربیتی و آموزشی كودك را از بدو تولد تا بزرگسالی، انتخاب شغل و حرفه و ازدواج را در بر می گیرد.

در این جا سعی می شود تا عقاید كلی روسو را درباره كودك و دنیای آموزشی و زندگی او شرح دهیم:

توجه به طبیعت كودك

      روسو در بحث پیرامون طبیعت منحصر به فرد كودك با عقاید زمان خود در ستیز بود و با تصورات غلط زمان كه با كودك و قابلیت هایش وقعی نمی نهاد، سخت مخالفت می ورزید و مكررا اظهار می كرد كه به كودكان باید بر طبق سن و سالشان رفتار كنیم. زیرا طبیعت به كودك قبل از بالغ شدن به چشم كودك می نگرد، و اگر قرار باشد چنین نظمی را بر هم بزنیم، میوه های بیشتری خواهیم داشت  بی طعم، كه در خطر فساد قرار می گیرند. یعنی عده ای كودكان دانشمند خواهیم داشت كه روحشان هنوز كودك است. پس باید كودك را در كودكی پخته كرد. ( همان، ص 78 )

تاثیر جامعه خانواده و اجتماع

      روسو معتقد به فساد اجتماع بود و سعی داشت تا قهرمان خود امیل را از فساد و تباهی های جامعه دور نگه دارد بدین ترتیب، امیل در سرزمینی تنها و فقط با مربی اش (تا سن 12 سالگی ) بسر برد. عقاید روسو درباره تاثیر اجتماع بر انسان به صورت زیر خلاصه می شود:                          

    طبیعت انسان را نیك پدید آورده، ولی این جامعه او را شریر تربیت نموده است، طبیعت انسان را آزاد آفریده، ولی جامعه او را  بنده گردانیده است، طبیعت انسان را خوشبخت آفریده ولی جامعه او را بدبخت و بیچاره نموده است. واضح است كه این قضایا به هم مرتبط بوده و بیان یك حقیقت هستند و آن این كه از دیدگاه روسو، نسبت اجتماع به عالم طبیعت مانند نسبت شر است به خیر.

مسئله عمده دیگر این كه، از لحاظ فلسفه طبیعت گرایی[8] كه روسو از پیروان آن می باشد، آموزش و پرورش باید امكان رشد طبیعی را برای كودك فراهم سازد و تربیت وقتی حقیقی خواهد بود كه به طبیعت و نیروها و امیال كودك فرصت دهد كه به سرعت رشد و نمو نمایند و باید از هر گونه دخالت خودداری گردد. به همین سبب طبیعت گرایان گاهی مدارس را به منزله سرباز خانه هایی می دانند كه آزادی كودك را محدود می سازند. درباره تربیت در محیط خانه نیز تردید دارند و بعضی از طبیعت گرایان معتقدندكه برای تربیت كودك بایداو از محیط خانه و دخالت والدین دور نگاه داشت. از جمله اینها روسو اعتقاد داشت كه امیل باید از زندگی خانوادگی در دوران طفولیت جدا گردد و باید درس خود را نه از انسان بلكه از طبیعت فرا گیرد. ( مفیدی، 1381، ص 79 )


1. John  Amos comenius

 2. Herbon , Nassau

[3]. The great didactic

[4]. Jean Jacques rousseau

[5]. G – Stanley hall

[6]. Maria montessori

[7]. pestalozi

[8]. Naturalism

قیمت فایل فقط 28,000 تومان

خرید

برچسب ها : پیشینه تحقیق آراء تربیتی پیشگامان تعلیم و تربیت , دانلود مبانی نظری آراء تربیتی پیشگامان تعلیم و تربیت

لینک منبع

The post دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق آراء تربیتی پیشگامان تعلیم و تربیت appeared first on سایت مقاله.

لینک منبع و پست :

دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق آراء تربیتی پیشگامان تعلیم و تربیت


https://sitemaghale.000webhostapp.com/%d8%af%d8%a7%d9%86%d9%84%d9%88%d8%af-%d9%85%d8%a8%d8%a7%d9%86%db%8c-%d9%86%d8%b8%d8%b1%db%8c-%d9%88-%d9%be%db%8c%d8%b4%db%8c%d9%86%d9%87-%d8%aa%d8%ad%d9%82%db%8c%d9%82-%d8%a2%d8%b1%d8%a7%d8%a1-%d8%aa/

دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق آراء تربیتی پیشگامان تعلیم و …
iauc.sellu.ir/product-104473-آرا-تربیتی-پیشگامان-تعلیم-و-تربیت.aspx
آراء تربیتی پیشگامان تعلیم و تربیت. جان آموس كومنیوس ( 1670-1592)[1]. از میان
مصلحان تربیتی كه در طول زمان پا به عرصه وجود نهاده اند، ژان كومنیوس در خور مقامی
عالی است. تاریخ زندگی او مشحون از شكنجه و عذاب است. تربیت اولیه او بسیار ناقص
بود . وی در بیست سالگی به یك مدرسه علوم دینی، واقع در ناسوی هربون[2]رفت تا
كشیش …
دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق آراء تربیتی پیشگامان تعلیم و …
s3.namasha.com/v/8kYFTCnd
15 ژوئن 2017 … دریافت فایل : https://goo.gl/PRkHYZ دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق آراء
تربیتی پیشگامان تعلیم و تربیت دسته: روانشناسی و علوم تربیتی بازدید: 1
بار فرمت فایل: docx حجم فایل: 334 کیلوبایت تعداد صفحات فایل: 171 قیمت فایل
: 28000 تومان پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.
دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق آراء تربیتی پیشگامان تعلیم و …
ggdl.ir/13971044/19895.html/html_description
چکیده و مشخصات «دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق آراء تربیتی پیشگامان
تعلیم و تربیت». دسته: روانشناسی و علوم تربیتی. فرمت فایل: docx. حجم فایل:
334 کیلوبایت. تعداد صفحات فایل: 171. پیشینه تحقیق آراء تربیتی پیشگامان
تعلیم و تربیت; دانلود مبانی نظری آراء تربیتی پیشگامان تعلیم و تربیت.
نویسنده و …
دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق آراء تربیتی پیشگامان تعلیم و …
pscdl.ir/10151029/780.html/html_description‎Cachedچکیده و مشخصات «دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق آراء تربیتی پیشگامان
تعلیم و تربیت». فرمت فایل: docx. حجم فایل: 334 کیلوبایت. تعداد صفحات فایل:
171. دانلود مبانی نظری آراء تربیتی پیشگامان تعلیم و تربیت; پیشینه تحقیق
آراء تربیتی پیشگامان تعلیم و تربیت. نویسنده و مدیر سایت روانشناسی: Ali Hort
دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق آراء تربیتی پیشگامان تعلیم و …
www4.manudl.ir/object-31526/description‎Cached3 فوریه 2017 … آراء تربیتی پیشگامان تعلیم و تربیت جان آموس کومنیوس (1670-1592) [1] از میان
مصلحان تربیتی که در طول زمان پا به عرصه وجود نهاده اند، ژان کومنیوس در خور مقامی
عالی است. تاریخ زندگی او مشحون از شکنجه و عذاب است. تربیت اولیه او بسیار ناقص
بود. وی در بیست سالگی به یک مدرسه علوم دینی، واقع در ناسوی …
دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق آراء تربیتی پیشگامان تعلیم و …
download4.hardl.ir/object-30935/description‎Cached16 مه 2017 … لینک: http://download4.hardl.ir/object-30935/description. ترجمه آماده; پیشینه
تحقیق آراء تربیتی پیشگامان تعلیم و تربیت; دانلود مبانی نظری آراء تربیتی
پیشگامان تعلیم و تربیت; دانلود پایان نامه انگلیسی همراه با ترجمه. دسته:
روانشناسی و علوم تربیتی. فرمت فایل: docx. حجم فایل: 334 کیلوبایت.
دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق با موضوع سلامت روان
zooya.ir/file.php?…دانلود%20مبانی%20نظری%20و%20پیشینه%20تحقیق%20با%20موضوع…
مبانی نظری و پیشینه تحقیق با موضوع سلامت روان. توضیحات: فصل دوم پایان نامه
کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش). همراه با منبع نویسی درون متنی به
شیوه APA جهت استفاده فصل دو پایان نامه. توضیحات نظری کامل در مورد متغیر.
پیشینه داخلی و خارجی در مورد متغیر مربوطه و متغیرهای مشابه. رفرنس نویسی و
پاورقی دقیق و …
پیشینه نظریه‌های آموزش و پرورش – ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
https://fa.wikipedia.org/wiki/پیشینه_نظریه‌های_آموزش_و_پرورش‎Cached
Similarاگر حکومت بر مدرسه‌ها نظارت داشته باشد می‌توان مردم را از صنایع دستی بازداشته و به
کشاورزی متوجه نماید؛ باید مردم را طوری تربیت کرد که با حفظ مالکیت فردی، اموال
خود را در منافع عمومی به کار ببرند؛ ولی آنچه از همه …. نخستین گفتار روسو انسان را
طبیعتاً خوب مجسم کرده بود که تمدن، از جمله تعلیم و تربیت، او را ضایع ساخته‌است.
[DOC] تاریخ فلسفه تعلیم و تربیت در ایران – مقالات دانشگاهی
https://profdoc.um.ac.ir/articles/a/1009763.doc‎Cachedدر این خصوص، اندیشمندان و فیلسوفان به طور مستقیم و یا غیر مستقیم دیدگاه هایی
درباره ی مبانی، اهداف، اصول، روش ها، و نظام تعلیم و تربیت ارائه کرده اند. ….. که به
تعلیم و تربیت با نگاهی ژرف و فلسفی یا تحلیلی و انتقادی نگریسته اند (کتاب
هایی که ذیل عنوان کلّی «سیر آراء تربیتی» یا «اندیشه های تربیتی مربیان»
نگاشته …
[PDF] ﺑﺮرﺳﯽ ﺗﻄﺒﯿﻘﯽ اﻫﺪاف ﺗﻌﻠﯿﻢ و ﺗﺮﺑﯿﺖ دوره اﺑﺘﺪاﯾﯽ دو ﮐﺸﻮر اﯾﺮان و ژاﭘﻦ
ganj.irandoc.ac.ir/articles/download_sparse/541322‎Cached
Similarداﻧﺸﮑﺪه ﻋﻠﻮم ﺗﺮﺑﯿﺘﯽ و رواﻧﺸﻨﺎﺳﯽ. ﭘﺎﯾﺎن ﻧﺎﻣﻪ ﺟﻬﺖ اﺧﺬ درﺟﻪ ﮐﺎرﺷﻨﺎﺳﯽ ارﺷﺪ. رﺷﺘﻪ ﺗﺎرﯾﺦ و ﻓﻠﺴﻔﻪ آﻣﻮزش و
ﭘﺮرش. ﻋﻨﻮان. : ﺑﺮرﺳﯽ ﺗﻄﺒﯿﻘﯽ اﻫﺪاف ﺗﻌﻠﯿﻢ و ﺗﺮﺑﯿﺖ. دوره اﺑﺘﺪاﯾﯽ دو ﮐﺸﻮر اﯾﺮان و ژاﭘﻦ. اﺳﺘﺎد راﻫﻨﻤﺎ. : دﮐﺘﺮ
ﻃﯿﺒﻪ ﻣﺎﻫﺮوزاده. اﺳﺘﺎد ﻣﺸﺎور. : دﮐﺘﺮ ﭘﺮوﯾﻦ ﺻﻤﺪي. داﻧﺸﺠﻮ. : ﺷﮑﻮﻓﻪ ﺷﺮﯾﻔﯽ. ﺷﻬﺮﯾﻮر. 1390 …
«فلسفه برای کودکان در ایران» از آغاز تا امروز… – فلسفه برای کودکان …
iranp4c.com/فلسفه-برای-کودکان-در-ایران-از-آغاز-تا/‎Cachedنتایجی که در این تحقیق به دست آمد به شرح زیر است: ۱) مفهوم واقعی فلسفه همان
فلسفیدن است و کودک می تواند فلسفه بیاموزد. …. اهداف کلی این پژوهش مطالعه مبانی
نظری (روان شناسی کودک، جامعه شناسی کودک،ادبیات کودک و ماهیت دوره ابتدایی)
برنامه درسی آموزش فلسفه به کودکان تدوین وسپس با توجه به اهداف ،رئوس محتوای
برنامه …
[PDF] متن كامل مقالات فصلنامه شماره 96 سال 1387 – پژوهشگاه مطالعات آموزش و …
www.rie.ir/uploads/fasle96.pdf‎Similar4 ژانويه 2009 … احتمالي در م. جله پذيرفته خواھد شد . ھيأت تحريريه در رد يا قبول. و نيز ويرايش
مقاالت آزاد است . محورھاي مقاالت. : موضوع مقاالت بايـد تـا حـد امكـان در زمينـه. ھاي زيـر و
نـاظر بـه. جنبه. ھاي نظري و كاربردي باشد .. مباني نظري تعليم و تربيت اسالمي..
ساختار و بافت مراحل تحصيلي.. آمــوزش و پــ. رورش گروھھــاي خــاص.
magiran.com: فهرست نشريات داراي متن
www.magiran.com/fulltextlist.asp‎Cached
Similarبين المللي تحقيقات در آموزش زبان انگليسي / International Journal of Research in
English Education(فصلنامه آموزش زبان انگليسي). بين المللي پيشگيري از دردهاي
…. رشد آموزش ابتدايي(ماهنامه علوم تربيتي ( ويژه آموزگاران ابتدايي و كارشناسان…)
رشد آموزش مشاور ….. پژوهش نامه مباني تعليم و تربيت(دوفصلنامه ). پژوهش هاي راهبردي

[PDF] PDF: دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق آراء تربیتی پیشگامان …
dl.fileletter.ir/pdf/65661‎Cached29 ا کتبر 2017 … ﭘﯿﺸﯿﻨﻪ ﺗﺤﻘﯿﻖ آراء ﺗﺮﺑﯿﺘﯽ ﭘﯿﺸﮕﺎﻣﺎن ﺗﻌﻠﯿﻢ و ﺗﺮﺑﯿﺖ q. داﻧﻠﻮد ﻣﺒﺎﻧﯽ ﻧﻈﺮی آراء ﺗﺮﺑﯿﺘﯽ ﭘﯿﺸﮕﺎﻣﺎن ﺗﻌﻠﯿﻢ و ﺗﺮﺑﯿﺖ q.
ﺑﺎ ﻗﯿﻤﺖ ﭘﺎﯾﯿﻦ [65661] داﻧﻠﻮد ﻣﺒﺎﻧﯽ ﻧﻈﺮی و ﭘﯿﺸﯿﻨﻪ ﺗﺤﻘﯿﻖ آراء ﺗﺮﺑﯿﺘﯽ ﭘﯿﺸﮕﺎﻣﺎن ﺗﻌﻠﯿﻢ و ﺗﺮﺑﯿﺖ q. داﻧﻠﻮد ﻓﺎﯾﻞ
درﻣﻮرد |داﻧﻠﻮد ﻣﺒﺎﻧﯽ ﻧﻈﺮی و ﭘﯿﺸﯿﻨﻪ ﺗﺤﻘﯿﻖ آراء ﺗﺮﺑﯿﺘﯽ ﭘﯿﺸﮕﺎﻣﺎن ﺗﻌﻠﯿﻢ و ﺗﺮﺑﯿﺖ| q. ﺑﻪ ﻓﺮوش ﻣﯽ داﻧﻠﻮد ﻣﺒﺎﻧﯽ
ﻧﻈﺮی و ﭘﯿﺸﯿﻨﻪ ﺗﺤﻘﯿﻖ آراء ﺗﺮﺑﯿﺘﯽ ﭘﯿﺸﮕﺎﻣﺎن ﺗﻌﻠﯿﻢ و ﺗﺮﺑﯿﺖ اﯾﻦ ﻓﺎﯾﻞ ﺑﺎ ﻋﻨﻮان. رﺳﺪ.
دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق آراء تربیتی پیشگامان تعلیم و …
dl.fileletter.ir/article/65661/rel‎Cachedدر این صفحه از سایت «Letter» سعی شده مواردی که به نحوی با |دانلود مبانی نظری و
پیشینه تحقیق آراء تربیتی پیشگامان تعلیم و تربیت| ارتباط دارند آورده شوند.
اطلاعات بیشتر در خصوص موارد مرتبط با دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق آراء
تربیتی پیشگامان تعلیم و تربیت در توضیحات پایین.
مبانی نظری و پیشینه تحقیق جهانی شدن آموزش و پرورش – فایلهای …
sellu.mollabagher.ir/1396/…/مبانی-نظری-و-پیشینه-تحقیق-جهانی-شدن-آمو/
13 آگوست 2017 … مبانی نظری و پیشینه تحقیق جهانی شدن آموزش و پرورش … توضیحات: فصل دوم
پژوهش کارشناسی ارشد و دکترا (پیشینه و مبانی نظری پژوهش) …. فرهنگی و
پیشگامان و نهضت های تربیتی وعلمی در جهان سخت براین باورند که هرگونه تحولات در
قلمرو آموزش وپرورش ، بدون بهره گیری از ارجمند ترین و موجه ترین آرای تربیتی …
قسمت اول: تحقیق اهداف تعلیم و تربیت از دیدگاه بزرگان | BMLN
bmln.ir/2016/11/تحقیق-اهداف-تعلیم-تربیت-دیدگاه-بزرگان/…/1‎Cached29 نوامبر 2016 … دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق آراء تربیتی پیشگامان… 2017-04-07 دسته:
روانشناسی و علوم تربیتی فرمت فایل: docx حجم فایل: 334 کیلوبایت تعداد
صفحات فایل: 171 آراء تربیتی پیشگامان تعلیم و تربیت جان آموس کومنیوس (
1670-1592) [1] از میان مصلحان تربیتی که در طول زمان پا به عرصه وجود نهاده …
تحقیق نگاهی به آموزش و پرورش پیش دبستانی و مدل های برنامه درسی در …
payandaneshjo.ir/تحقیق-نگاهی-به-آموزش-و-پرورش-پیش-دبستان/‎Cachedپیشینه تحقیق نگاهی به آموزش و پرورش پیش دبستانی و مدل های برنامه درسی در دوره
پیش از دبستان و نگاهی به رویکرد رجیوامیلیا دارای ۱۵۷ صفحه می باشد فایل
پیشینه تحقیق به صورت ورد word و قابل ویرایش می باشد … ۱ آراء تربیتی
پیشگامان تعلیم و تربیت ۵ … منابع اندیشه و مبانی نظری و روان شناختی رویکرد
رجیو امیلیا ۱۱۸
[PDF] PDF: دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق آراء تربیتی پیشگامان …
mind.sandfile.ir/pdf/65033‎Cachedداﻧﻠﻮد ﺷﺪه در 2017-11-26 ﺳﺎﻋﺖ 05:11. داﻧﻠﻮد ﻣﺒﺎﻧﯽ ﻧﻈﺮی و ﭘﯿﺸﯿﻨﻪ ﺗﺤﻘﯿﻖ آراء ﺗﺮﺑﯿﺘﯽ ﭘﯿﺸﮕﺎﻣﺎن ﺗﻌﻠﯿﻢ و
ﺗﺮﺑﯿﺖ ﺻﻔﺤﻪ 1: داﻧﻠﻮد ﻣﺒﺎﻧﯽ ﻧﻈﺮی و ﭘﯿﺸﯿﻨﻪ ﺗﺤﻘﯿﻖ آراء ﺗﺮﺑﯿﺘﯽ ﭘﯿﺸﮕﺎﻣﺎن ﺗﻌﻠﯿﻢ و ﺗﺮﺑﯿﺖ. |65033|. داﻧﻠﻮد ﭘﺮوژه
درﺑﺎره |داﻧﻠﻮد ﻣﺒﺎﻧﯽ ﻧﻈﺮی و ﭘﯿﺸﯿﻨﻪ ﺗﺤﻘﯿﻖ آراء ﺗﺮﺑﯿﺘﯽ ﭘﯿﺸﮕﺎﻣﺎن ﺗﻌﻠﯿﻢ و ﺗﺮﺑﯿﺖ| q. ﻣﯽ ﺑﺎﺷﺪ. داﻧﻠﻮد ﻣﺒﺎﻧﯽ ﻧﻈﺮی
و ﭘﯿﺸﯿﻨﻪ ﺗﺤﻘﯿﻖ آراء ﺗﺮﺑﯿﺘﯽ ﭘﯿﺸﮕﺎﻣﺎن ﺗﻌﻠﯿﻢ و ﺗﺮﺑﯿﺖ اﯾﻦ ﻣﻘﺎﻟﻪ درﻣﻮرد. ﭘﯿﺸﯿﻨﻪ ﺗﺤﻘﯿﻖ آراء ﺗﺮﺑﯿﺘﯽ ﭘﯿﺸﮕﺎﻣﺎن ﺗﻌﻠﯿﻢ و

دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق آراء تربیتی پیشگامان تعلیم و …
mobfadl.com/371063/‎Cached29 سپتامبر 2017 … دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق آراء تربیتی پیشگامان تعلیم و تربیت دسته:
روانشناسی و علوم تربیتی بازدید: ۱ بارفرمت فایل: docx حجم فایل: ۳۳۴ کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: ۱۷۱ دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق آراء تربیتی
پیشگامان تعلیم و تربیت ۲۸,۰۰۰ تومان آراء تربیتی پیشگامان تعلیم و …
[PDF] آﻣﻮزش ﻓﻠﺴﻔﻲ ﻛﻮدﻛﺎن درﻧﻈﺎم ﺗﻌﻠﻴﻢ وﺗﺮﺑﻴﺖ اﺳﻼﻣﻲ
www.ensani.ir/storage/Files/20120329114857-2119-28.pdf‎Cached
Similarدﻛﺎرت را ﺑﻪ آﻧﺎن ﺗﻌﻠﻴﻢ دﻫﻴﻢ. از ﺳﻮي دﻳﮕﺮ. اﮔﺮ. ﺑﺎ ﻣﻔﻬﻮم ﺧﺎص از آﻣﻮزش ﻓﻠﺴﻔﻪ ﺑﻪ ﻛﻮدﻛﺎن. ﺑﻴﮕﺎﻧـﻪ. و ﻴﻢ ﺑﺎﺷـ.
در ﻋـﻴﻦ. ﺣﺎل ﺑﺎ آراء ﻣﻄﺮح ﺷﺪ. ه. ژان ﭘﻴﺎژه در ﻣﻮرد ﻣﺮاﺣﻞ رﺷﺪ ذﻫﻨﻲ از ﻛﻮدﻛﻲ ﺗﺎ ﺑﺰرﮔﺴﺎﻟﻲ. ﺷﻨﺎآ. ﺑﺎﺷﻴﻢ ….
ﭘﻴﺸﻴﻨﻪ. آ. ﻣﻮزش ﻓﻠﺴﻔﻲ ﻛﻮدﻛﺎن. ﺗﻔﻜﺮ اﻧﺘﻘﺎدي ﭘﺪﻳﺪه ﻧﻮﻳﻨﻲ در ﻋﺮﺻﻪ ﺗﻌﻠﻴﻢ و ﺗﺮﺑﻴـﺖ ﻧﻴـﺴﺖ و ﺳﺮﭼـﺸﻤﻪ آن را. در.
روش. آﻣﻮزش ﺳﻘﺮاط و در آﻛﺎدﻣﻲ اﻓﻼﻃﻮن ﻣﻲ. ﺗﻮان ﻳﺎﻓﺖ . اﻣـﺎ ﺗـﺪوﻳﻦ ﻣـﺪل ﻣـﺸﺨﺺ ﺑـﺮاي آن را. ﻣﻲ.
[PDF] برای دریافت فایل کلیک کنید – بانک مقاله های آموزشی و فرهنگی
eduarticle.me/…/%20تاریخ%20فلسفه%20تعلیم%20و%20تربیت%20در%20ایرا…‎Cachedفیلسوف تربیتی باید ناظر باشد. به توربمسعه و تعميقى فهم مباحث فالسﮨمی که در
فرینا۔ تربیت رخ می نماید. بنابراین فهم مبانی فلسفی تعلیم ور تربیت و نه صرفا
بهبود عمل … حوزهٔ معرفتی فلسفه تعلیم و تربیت، فارغ از تعاریف بسیار
گوناگونی که دربارهٔ آن وجود … در این مقاله به مفاد این مطالعات نظری اشاراتی خواهد شد.
پراگماتیسم یا عملگرایی و تعلیم و تربیت – روانشناسی و تعليم و …
shirazeducation.blogfa.com/post-16.aspx‎Cached
Similar2-تاريخچه و پيشگامان پراگماتيسم … ممكن است این امر كه نوشته های تربیتی پیرس
به شدت بر جنبه های عقلی و نظری آموزش تأكید دارند، عجیب به نظر می آید. چنین
تأكیدی نه تنها با اصول كلی پراگماتیسم به مثابه ی یك فلسفه ی عملی متناقض است
، بلكه با نظریه ی تحقیق او نیز به مثابه ی امری بر گرفته از شك واقعی و ناسازگار
است …
تاریخ فلسفه تعلیم وتربیت در ایران – فلسفه تعلیم وتربیت اسلامی
sohbatlo.blogfa.com/post-7.aspx‎Cached
Similarالبته، هرچندکه ظاهراً هدف از پژوهش محسن‌پور (1988) با عنوان «فلسفه تعلیم و تربیت
در ایرانِ پس از انقلاب»، بررسی مبانی فلسفی تعلیم و تربیت ایران در دوران بعد از
انقلاب …. دکتر عیسی صَدیق (اعلم) که از پیشگامان رشته‌ی علوم تربیتی در ایران
محسوب می‌شود، در سال 1309 به دعوت دانشگاه کلمبیا جهت بازدید از دانشگاه‌ها و مؤسسات

دانلود کامل دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق آراء تربیتی …
fanosfile.ir/دانلود-کامل-دانلود-مبانی-نظری-و-پیشین-40/‎Cached4 ا کتبر 2017 … آراء تربیتی پیشگامان تعلیم و تربیت. جان آموس کومنیوس ( 1670-1592)[1]. از میان
مصلحان تربیتی که در طول زمان پا به عرصه وجود نهاده اند، ژان کومنیوس در خور مقامی
عالی است. تاریخ زندگی او مشحون از شکنجه و عذاب است. تربیت اولیه او بسیار ناقص
بود . وی در بیست سالگی به یک مدرسه علوم دینی، واقع در ناسوی …
بایگانی‌ها دانلود مبانی نظری آراء تربیتی پیشگامان تعلیم و تربیت …
ellpa.ir/tag/دانلود-مبانی-نظری-آراء-تربیتی-پیشگاما/
دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق آراء تربیتی پیشگامان تعلیم و تربیت ·
2017/08/27 e-admin. دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق آراء تربیتی پیشگامان
تعلیم و تربیت …
[PDF] ﻓﻠﺴﻔﻪ ﺗﻌﻠﻴﻢ ﻭ ﺗﺮﺑﻴﺖ ﻛﻪ ﺧﻮﺩ ﭼﺎﺭﭼﻮﺑﻲ ﻧﻈﺮﻱ ﺍﺳﺖ، ﻧﻘﺸ – دانشگاه اصفهان
ui.ac.ir/Dorsapax/userfiles/Sub16/…/Tarbiati/…/PhD_Talim.pdf‎Cached
Similarﺩﻳﮕﺮ ﺩﺍﻧﺸﮕﺎﻫﻬﺎ ﺍﺩﺍﻣﻪ ﻳﺎﻓﺖ ﺗﺎ ﺿﻤﻦ ﺗﺮﺑﻴﺖ ﺩﺍﻧﺶ ﭘﮋﻭﻫـﺎﻥ ﺧﺒـﺮﻩ ﺩﺭﺍﻳـﻦ ﺯﻣﻴﻨـﻪ، ﻣﺒـﺎﻧﻲ ﻧﻈـﺮﻱ ﻓﻠﺴـﻔﻪ ﺁﻣـﻮﺯﺵ ﻭ
ﭘـﺮﻭﺭﺵ ﺍﻳﺮﺍﻧـﻲ. -. ﺍﺳﻼﻣﻲ ﺗﺪﻭﻳﻦ ﮔﺮﺩﺩ ﻭ ﺩﺭ ﺍﺧﺘﻴﺎﺭ ﺑﺮﻧﺎﻣ … ﺭﻭﺵ ﺗﺤﻘﻴﻖ. ۲. ﺭﻭﺵ. ﻫﺎﻱ ﭘﮋﻭﻫﺶ ﭘﻴﺸﺮﻓﺘﻪ ﺩﺭ
ﻓﻠﺴﻔﻪ ﺗﻌﻠﻴﻢ ﻭ ﺗﺮﺑﻴﺖ. ۲. ﺗﺨﺼﺼﻲ. ۲. ﻣﻜﺘﺐ. ﻫﺎﻱ ﻓﻠﺴﻔﻲ ﻭ ﺁﺭﺍﻱ ﺗﺮﺑﻴﺘﻲ. ۱ (. ) ۲. ﺁ. ﺭﺍﻱ. ﺗﺮﺑﻴﺘﻲ ﻣﻜﺎﺗﺐ ﻓﻠﺴﻔﻲ.
ﻛﻼﺳﻴﻚ. ۲. ﺗﺨﺼﺼﻲ. ۳. ﻣﻜﺘﺐ. ﻫﺎﻱ ﻓﻠﺴﻔﻲ ﻭ ﺁﺭﺍﻱ ﺗﺮﺑﻴﺘﻲ. ۲ (. ) ۲. ﺁﺭﺍﻱ ﺗﺮﺑﻴﺘﻲ ﻣﻜﺎﺗﺐ ﻓﻠﺴﻔﻲ ﺟﺪﻳﺪ. ۲.
ﺗﺨﺼﺼﻲ.
پیشینه و مبانی نظری تحقیق کانون های اصلاح و تربیت |70835| فری …
courses.freethyme.ir/article/70835‎Cachedدانلود پروژه درباره |پیشینه و مبانی نظری تحقیق کانون های اصلاح و تربیت| این
مقاله درمورد پیشینه و مبانی نظری تحقیق کانون های اصلاح و تربیت می باشد. دانلود و
دریافت نسخه تخصصی پیشینه و مبانی نظری تحقیق کانون های اصلاح و تربیت;
پیشینه و مبانی نظری تحقیق کانون های اصلاح و تربیت; پیشینه و مبانی نظری
کانون های …
دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق آراء تربیتی پیشگامان تعلیم و …
s13.filingfile.ir/…/دانلود-مبانی-نظری-و-پیشینه-تحقیق-آراء-تربیتی-پیشگامان-تعلیم-و-تربیت/html‎Cachedدانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق آراء تربیتی پیشگامان تعلیم و تربیت.
جزئیات ارسال فایل. این صفحه از سایت در مورد |دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق
آراء تربیتی پیشگامان تعلیم و تربیت| نوشته شده است. توضیحات بیشتر درباره
|دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق آراء تربیتی پیشگامان تعلیم و تربیت| در
ادامه …
[PDF] سند تحول بنیادین آموزش و پرورش
www.nlai.ir/…/سند%20تحول%20بنیادین%20آموزش%20و%20پرورش.pdf‎Cached
Similarتعليم و تربيتي كه تحقق بخش حيات طيبه، جامعه عدل. جهاني و تمدن … تعلیم و
تربیت. فرايندي تعالی جويانه، تعاملی، تدريجی، يكپارچه ومبتنی بر. نظام معيار
اسالمی كه به منظور هدايت افراد جامعه به سوی. آمادگی برای تحقق آگاهانه واختياری مراتب
حيات طيبه در. همة ابعاد، زمينه …. تحول نظام آموزشي تهيه و تدوين شده است و با مباني
نظري.
[PDF] PDF: دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق آراء تربیتی پیشگامان …
blog.informatives.ir/blog/29442/pdf‎Cached19 نوامبر 2017 … از ﻣﯿﺎن ﻣﺼﻠﺤﺎن ﺗﺮﺑﯿﺘﯽ ﮐﻪ در ﻃﻮل زﻣﺎن ﭘﺎ ﺑﻪ ﻋﺮﺻﻪ وﺟﻮد ﻧﻬﺎده اﻧﺪ، ژان ﮐﻮﻣﻨﯿﻮس در ﺧﻮر ﻣﻘﺎﻣﯽ ﻋﺎﻟﯽ اﺳﺖ.
ﺗﺎرﯾﺦ زﻧﺪﮔﯽ او ﻣﺸﺤﻮن از ﺷﮑﻨﺠﻪ و ﻋﺬاب اﺳﺖ. ﺗﺮﺑﯿﺖ اوﻟﯿﻪ او ﺑﺴﯿﺎر ﻧﺎﻗﺺ ﺑﻮد. وی در ﺑﯿﺴﺖ ﺳﺎﻟﮕﯽ ﺑﻪ ﯾﮏ.
ﻣﺪرﺳﻪ ﻋﻠﻮم دﯾﻨﯽ، واﻗﻊ در ﻧﺎﺳﻮی ﻫﺮﺑﻮن [2] رﻓﺖ ﺗﺎ ﮐﺸﯿﺶ ﺷﻮد. او اﻃﻤﯿﻨﺎن داﺷﺖ ﮐﻪ ﺗﺮﺑﯿﺖ ﺑﺎﯾﺪ ﺑﻪ ﺳﻮی.
ﻣﺴﯿﺤﯿﺖ ﻣﺘﻮﺟﻪ ﺑﺎﺷﺪ، وﮔﺮ ﻧﻪ راه … داﻧﻠﻮد ﻣﺒﺎﻧﯽ ﻧﻈﺮی آراء ﺗﺮﺑﯿﺘﯽ ﭘﯿﺸﮕﺎﻣﺎن ﺗﻌﻠﯿﻢ و ﺗﺮﺑﯿﺖ q.
دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق آراء تربیتی پیشگامان تعلیم و …
gig.rspf.ir/gig/62846/html‎Cachedدانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق آراء تربیتی پیشگامان تعلیم و تربیت (
62846):پیشینه تحقیق آراء تربیتی پیشگامان تعلیم و تربیت دانلود مبانی نظری
آراء تربیتی پیشگامان تعلیم و تربیت.
پیشگامان نهضت مدیریت علمی |47281| بلودانلود
bluedl.ir/post/47281.html‎Cached3 مارس 2017 … دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق آراء تربیتی… دسته: روانشناسی و علوم
تربیتی فرمت فایل: docx حجم فایل: 334 کیلوبایت تعداد صفحات فایل: 171 آراء
تربیتی پیشگامان تعلیم و تربیت جان آموس کومنیوس (1670-1592) [1] از میان
مصلحان تربیتی که در طول زمان پا به عرصه وجود نهاده اند، ژان کومنیوس در خور …
دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق آراء تربیتی پیشگامان تعلیم و …
faststudent.123maghaleh.ir/faststudent/23147/html‎Cached18 ا کتبر 2017 … دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق آراء تربیتی پیشگامان تعلیم و تربیت (
23147):پیشینه تحقیق آراء تربیتی پیشگامان تعلیم و تربیت دانلود مبانی نظری
آراء تربیتی پیشگامان تعلیم و تربیت.
دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق آراء تربیتی پیشگامان تعلیم و …
articleblog.ir/html/29442‎Cachedآراء تربیتی پیشگامان تعلیم و تربیت جان آموس کومنیوس (1670-1592) از میان
مصلحان تربیتی که در طول زمان پا به عرصه وجود نهاده اند، ژان کومنیوس در خور مقامی.
[PDF] مبانی نظری و پیشینه تحقیق جهانی شدن آموزش و پرورش | NCBA
ncba.ir/saveAsPDF=7333‎Cachedﻗﺴﻤﺘﯽ از ﻣﺒﺎﻧﯽ ﻧﻈﺮی ﻣﺘﻐﯿﺮ: ﺟﻬﺎﻧﯽ ﺷﺪن آﻣﻮزش و ﭘﺮورش. ﻣﺎ در دﻧﯿﺎی ﮐﻨﻮﻧﯽ در ﺷﺮاﯾﻄﯽ ﻗﺮار دارﯾﻢ ﮐﻪ ﻣﯽ
ﺑﺎﯾﺴﺘﯽ در ﻣﻮرد آن از آﮔﺎﻫﯽ ﻧﺴﺒﯽ ﺑﺮﺧﻮردار ﺑﺎﺷﯿﻢ ﭼﻮن ﻣﺎ ﭼﻪ. ﺑﺨﻮاﻫﯿﻢ و ﭼﻪ ﻧﺨﻮاﻫﯿﻢ، رﻓﺎه و اﻣﻨﯿﺖ و آﯾﻨﺪه ﻫﻤﻪ
… ﮐﺘﺎب درﺳﯽ و ﻣﻘﺎﻻت ﻋﻠﻤﯽ در زﻣﯿﻨﻪ ﻣﻌﺮﻓﯽ وﺷﻨﺎﺳﺎﯾﯽ آرای ﺗﺮﺑﯿﺘﯽ ﻋﻠﻤﺎ و ﻓﻼﺳﻔﻪ ﻗﺪﯾﻢ و ﺟﺪﯾﺪ ﻣﻐﺮب زﻣﯿﻦ از
… ﻻزم ﺑﮑﻮﺷﻨﺪ در آﺳﺘﺎﻧﻪ ﻗﺮن ﺑﯿﺴﺖ وﯾﮑﻢ در ﺑﺴﺘﺮ روﻧﺪ ﺟﻬﺎﻧﯽ، ﻧﻈﺎم ﺗﻌﻠﯿﻢ وﺗﺮﺑﯿﺖ ﻧﯿﺰ از اﯾﻦ ﻗﺎﻋﺪه ﻣﺴﺘﺜﻨﯽ ﻧﯿﺴﺖ.
دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق آراء تربیتی پیشگامان تعلیم و …
paradl.wexfiles.ir/paradl/21629/html‎Cached1 نوامبر 2017 … دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق آراء تربیتی پیشگامان تعلیم و تربیت (
21629):پیشینه تحقیق آراء تربیتی پیشگامان تعلیم و تربیت دانلود مبانی نظری
آراء تربیتی پیشگامان تعلیم و تربیت.
دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق آراء تربیتی پیشگامان تعلیم و …
paradl.ir/article/21629‎Cachedدسته: روانشناسی و علوم تربیتی فرمت فایل: docx حجم فایل: 334 کیلوبایت تعداد
صفحات فایل: 171 آراء تربیتی پیشگامان تعلیم و تربیت جان آموس.
دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق آراء تربیتی پیشگامان تعلیم و …
a4file.ir/id/47816‎Cached23 آوريل 2017 … آراء تربیتی پیشگامان تعلیم و تربیت جان آموس کومنیوس (1670-1592) از میان
مصلحان تربیتی که در طول زمان پا به عرصه وجود نهاده اند، ژان کومنیوس در خور مقامی
عالی.
دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق آراء تربیتی پیشگامان تعلیم و …
faststudent.crazyfile.ir/faststudent/23147
این صفحه از سایت «دانشجوی سرعتی» درباره |دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق
آراء تربیتی پیشگامان تعلیم و تربیت| است. شناسه این فایل در سایت «دانشجوی
سرعتی»: ‘23147’ – اطلاعات بیشتر درمورد دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق آراء
تربیتی پیشگامان تعلیم و تربیت در توضیحات پایین. بهترین کار دانلود دانلود

دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق آراء تربیتی پیشگامان تعلیم و …
getfile.zedfile.ir/article/211123‎Cachedاطلاعات انتشار دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق آراء تربیتی پیشگامان تعلیم
و تربیت. این صفحه از سایت «زد فایل» درباره |دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق
آراء تربیتی پیشگامان تعلیم و تربیت| است. شناسه این فایل در سایت «زد فایل»: ‘
211123’ – اطلاعات بیشتر درمورد دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق آراء تربیتی …
[PDF] 57667: دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق آراء تربیتی پیشگامان …
www.truearticle.ir/pdf/57667‎Cached57667 داﻧﻠﻮد ﻣﺒﺎﻧﯽ ﻧﻈﺮی و ﭘﯿﺸﯿﻨﻪ ﺗﺤﻘﯿﻖ آراء ﺗﺮﺑﯿﺘﯽ ﭘﯿﺸﮕﺎﻣﺎن ﺗﻌﻠﯿﻢ و ﺗﺮﺑﯿﺖ. دﺳﺘﻪ: رواﻧﺸﻨﺎﺳﯽ و ﻋﻠﻮم ﺗﺮﺑﯿﺘﯽ
. ﻓﺮﻣﺖ ﻓﺎﯾﻞ: docx. ﺣﺠﻢ ﻓﺎﯾﻞ: 334 ﮐﯿﻠﻮﺑﺎﯾﺖ. ﺗﻌﺪاد ﺻﻔﺤﺎت ﻓﺎﯾﻞ: 171. آراء ﺗﺮﺑﯿﺘﯽ ﭘﯿﺸﮕﺎﻣﺎن ﺗﻌﻠﯿﻢ و ﺗﺮﺑﯿﺖ.
ﺟﺎن آﻣﻮس ﮐﻮﻣﻨﯿﻮس (1] (1670-1592]. از ﻣﯿﺎن ﻣﺼﻠﺤﺎن ﺗﺮﺑﯿﺘﯽ ﮐﻪ در ﻃﻮل زﻣﺎن ﭘﺎ ﺑﻪ ﻋﺮﺻﻪ وﺟﻮد ﻧﻬﺎده اﻧﺪ
، ژان ﮐﻮﻣﻨﯿﻮس در ﺧﻮر ﻣﻘﺎﻣﯽ ﻋﺎﻟﯽ اﺳﺖ. ﺗﺎرﯾﺦ زﻧﺪﮔﯽ او ﻣﺸﺤﻮن از ﺷﮑﻨﺠﻪ و ﻋﺬاب اﺳﺖ. ﺗﺮﺑﯿﺖ اوﻟﯿﻪ او …
دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق آراء تربیتی پیشگامان تعلیم و …
megadoc.ir/دانلود-مبانی-نظری-و-پیشینه-تحقیق-آراء-ت/‎Cachedشروع دانلود. دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق آراء تربیتی پیشگامان تعلیم و
تربیت دسته: روانشناسی و علوم تربیتی بازدید: ۲ بارفرمت فایل: docx حجم فایل:
۳۳۴ کیلوبایت تعداد صفحات فایل: ۱۷۱ دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق آراء
تربیتی پیشگامان تعلیم و تربیت قیمت فایل فقط ۲۸,۰۰۰ تومان آراء تربیتی …
دانلود دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق آراء تربیتی پیشگامان …
delsa.xyz/…/دانلود+دانلود+مبانی+نظری+و+پیشینه+تحقیق+آراء+تربیتی+پیشگامان+تعلیم+و+تربیت‎Cachedدانلود دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق آراء تربیتی پیشگامان تعلیم و تربیت
جستجو شده مابین کلیه وب سایتها و وبلاگها به همراه لینک دسترسی به منبع آن.
دانلود دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق آراء تربیتی پیشگامان …
zendegi.xyz/…/دانلود+دانلود+مبانی+نظری+و+پیشینه+تحقیق+آراء+تربیتی+پیشگامان+تعلیم+و+تربیت‎Cachedهمچنین باید دستاوردهای آن در اختیار دانشکده های علوم تربیتی و رشته های مدیریت
آموزشی، تعلیم و تربیت و… قرار داده شود و مورد بحث مجدد قرار گیرد. مبانی نظری در
مراکز تربیت معلم دانشگاها و دانشگاه فرهنگیان تدریس شود و مورد تحقیق بیشتر
قرار بگیرد تا نیروهایی معتقد به این مبانی نظری تربیت شوند.وزارت آموزش و
پرورش و …
مبانی تربیتی در اسلام | دانشجوی سریع
faststudent.ir/html/8375‎Cached4 سپتامبر 2017 … کلیات فلسفه کلیات فلسفه روانشناسی نمونه سوال مبانی فلسفه 1 پاسخنامه
Download Source; دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق آراء تربیتی… آراء
تربیتی پیشگامان تعلیم و تربیت جان آموس کومنیوس (1670-1592) [1] از میان
مصلحان تربیتی که در طول زمان پا به عرصه وجود نهاده اند، ژان کومنیوس در خور مقامی …
مرتبط با: دانلود پیشینه تحقیق و مبانی نظری تاثیر ماهواره بر خانواده و …
reading.moonfile.ir/article/78328/rel‎Cachedدر این صفحه از سایت «ماه فایل (ریدینگ)» سعی شده مواردی که به نحوی با |دانلود
پیشینه تحقیق و مبانی نظری تاثیر ماهواره بر خانواده و جامعه| ارتباط دارند آورده شوند.
… آراء تربیتی پیشگامان تعلیم و تربیت جان آموس کومنیوس (1670-1592) [1] از
میان مصلحان تربیتی که در طول زمان پا به عرصه وجود نهاده اند، ژان کومنیوس در خور
مقامی عالی …
دانلود دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق آراء تربیتی پیشگامان …
avaz.xyz/…/دانلود-دانلود-مبانی-نظری-و-پیشینه-تحقیق-آراء-تربیتی-پیشگامان-تعلیم-و-تربیت‎Cachedمطالب مرتبط با دانلود دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق آراء تربیتی پیشگامان
تعلیم و تربیت از بین آخــــرین و جدیدترین مطالب، مقالات و اخبار فارسی جستجو
شده است.
مبانی نظری و پیشینه تحقیق جهانی شدن آموزش و پرورش – بانک فایل
unidoccs.ir/2017/10/…/مبانی-نظری-و-پیشینه-تحقیق-جهانی-شدن-آمو/‎Cached19 ا کتبر 2017 … پویندگان راه اصلاحات فرهنگی و پیشگامان و نهضت های تربیتی وعلمی در جهان سخت
براین باورند که هرگونه تحولات در قلمرو آموزش وپرورش ، بدون بهره گیری از ارجمند
ترین و موجه ترین آرای تربیتی متقدمان و پویندگان راه اصلاحات که شالوده های نظری
وفکری محکم واستواری را برای اصلاحات و تحولات فرهنگی وآموزش فراهم …
پاورپوینت روش تحقیق در تعلیم و تربیت |12195| بلاگ
blog.flsu.ir/blog/12195/html‎Cached12 نوامبر 2017 … پاورپوینت روش تحقیق در تعلیم و تربیت (12195):تعلیم و تربیت روش تحقیق در
فلسفه تعلیم و تربیت تعلیم و تربیت در اسلام تحقیق علمی تربیت روش تحقیق
تربیت تعلیم و تربیت تحقیق علمی تعلیم روش تحقیق در تعلیم و تربیت روش
تحقیق تعلیم روش تحقیق تعلیم و تربیت کودکان.
پاورپوینت کامل مکاتب فلسفی و آراء تربیتی |14925| بلاگ
blog.flsu.ir/blog/14925/html‎Cached9 نوامبر 2017 … دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق آراء تربیتی… آراء تربیتی پیشگامان تعلیم
و تربیت جان آموس کومنیوس (1670-1592) [1] از میان مصلحان تربیتی که در طول زمان
پا به عرصه وجود نهاده اند، ژان کومنیوس در خور مقامی عالی است. تاریخ زندگی او مشحون
از شکنجه و عذاب است. تربیت اولیه او بسیار ناقص بود.
دانلود نمونه پاورپوینت دفاعیه کارشناسی ارشد رشته علوم تربیتی- 57 …
downloadpaper.downloadpaper5.cu.cc/product/819449‎Cachedپاورپوینت-طراحی معماری مجتمع های مسکونی- در 57 اسلاید-powerpoin- ppt …… دانلود
مبانی نظری و پیشینه تحقیق آراء تربیتی پیشگامان تعلیم و تربیت. تحقیق
موافقت نامه هاوانا | مقالات شسته رفته! 25 آگوست 2016 … دانلود تحقیق موافقت نامه
هاوانا; تحقیق موافقت نامه هاوانا; دانلود پژوهش موافقت … دسته: علوم انسانی فرمت فایل:
doc …
دانلود نمونه پروپوزال ارشد رشته تاریخ و فلسفه آموزش و پرورش …
downloadpaper.downloadpaper5.cu.cc/product/745677‎Cachedدانلود رایگان دانلود نمونه پروپوزال ارشد رشته تاریخ و فلسفه آموزش و پرورش –
گرایش تعلیم و تربیت اسلامی با فرمت ورد فرمت ورد قابل ویرایش نگارش حرفه ای
براساس اصول پروپوزال نویسی تعداد صفحات: 20 شامل: مقدمه بیان مسئله پیشینه
تحقیق کامل: خارجی و داخلی ضرورت و اهمیت موضوع اهداف تحقیق سوالات تحقیق
فرضیات …
دانلود پاورپوينت ساختارهاي مکانيکي و ارگانيکي – پاندا
panda96.pdaneshjo.ir/دانلود-پاورپوينت-ساختارهاي-مکانيکي-و/‎Cachedدانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق آراء تربیتی پیشگامان تعلیم و تربیت.
پاورپوینت ساختارهای مکانیکی و ارگانیکی – دانلود انواع فایل. http://filedown-rzb.
feixiansi.com/page-389658.html این فایل در زمینه ” ساختارهای مکانیکی و
ارگانیکی “بوده و در 25 اسلاید طراحی شده است که می تواند به عنوان سمینار در کلاس (
ارائه کلاسی) …
مبانی نظری و پیشینه تحقیق جهانی شدن آموزش و پرورش | کاکتوس مقاله
cactusarticle.ir/html/8455‎Cached3 سپتامبر 2017 … پویندگان راه اصلاحات فرهنگی و پیشگامان و نهضت های تربیتی وعلمی در جهان سخت
براین باورند که هرگونه تحولات در قلمرو آموزش وپرورش، بدون بهره گیری از ارجمند
ترین و موجه ترین آرای تربیتی متقدمان و پویندگان راه اصلاحات که شالوده های نظری
وفکری محکم واستواری را برای اصلاحات و تحولات فرهنگی وآموزش فراهم …
پاورپوینت مشارکت و تعلیم و تربیت، رویکرد سکوسازی | مقالات VIP
viparticle.ir/html/17344‎Cached4 آگوست 2017 … مقاله درمورد تعلیم و تربیت با استفاده از متون گذشته و توجه به سیره بزرگان
تعلیم و تربیت دسته بندی: روانشناسی _ علوم تربیتی فرمت فایل: (قابلیت
ویرایش و آماده … پاورپوینت روش تحقیق در تعلیم و تربیت دانلود تحقیق با موضوع
روش تحقیق در تعلیم و تربیت، در قالب word و در 57 صفحه، قابل ویرایش.
تحقیق تحول مفهوم اوقات فراغت | FLNT
flnt.ir/html/34102‎Cached5 ژوئن 2017 … دانلود تحقیق و مقاله اوقات فراغت جوانان در ایران و امکانات موجود مقدمه: یکی از مسائلی
که پیوسته مورد نظر صاحب نظران علوم تربیتی و دست اندرکاران تعلیم و … اهداف
تحقیق اهمیت تحقیق و فواید تحقیق تعریف مفاهیم پیشرفت تحصیلی فرضیه
پیشینه تحقیق حدود و محدوده مطالعاتی فصل دوم چارچوب نظری آراء جامعه …
آموزش و پرورش کودکان استثنایی | 1980s
1980s.ir/id/40598‎Cached20 مه 2017 … عناوین مقاله: مقدمه تعریف تاریخچه پیشگامان آموزشهای ویژه کودکان استثنایی
کودکان تیزهوش تعریف هوش تعریف تربیتی هوش تعریف تحلیلی هوش تعریف
کاربردی هوش تاریخچه.

فرستادن دیدگاه

نوشته‌های تازه

× بستن تبلیغات